SEEU - или попознат како „Штулов Универзитет“

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ke se spojat dvata univerziteta Majka tereza i stul?I dali ako se spojat ce vazi diplomata sekade ili?
Nema da se spojat spored mene, site vesti se spekulacii spored mene. SEEU e povekje od seriozna institucija i nema da dozvolat takvo nesto. Slab poteg na DUI so ovoj univerzitet.
 
A

Antigona

Гостин
здраво знам дека ви е замрена темата ама велам ајде да си прашам .......дали има некој кој студира на следнве смерови Информациски системи и менаџмент3, Современ менаџмент на претпријатија 4,Компјутерски науки,Применета информатика за ИТ компании 4,.....ако може да ми сподели искуства и ако има некој кој завршил да каже како се снашол и дали ја признаваат дипломата ? :)


Јас имам завршено Computer science and technologies на Штул и со сигурност ти гарантирам дека дипломата е признаена надвор од Македонија.

Конкретно кога аплицирав во Норвешка за Мастер Студии ,ми беше прифатена дипломата и обезбедено место и стипендија.

Е тоа што сум тешка глупача и почнав со работа место да завршам магистратура е друга прича.
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Јас имам завршено Computer science and technologies на Штул и со сигурност ти гарантирам дека дипломата е признаена надвор од Македонија.

Конкретно кога аплицирав во Норвешка за Мастер Студии ,ми беше прифатена дипломата и обезбедено место и стипендија.

Е тоа што сум тешка глупача и почнав со работа место да завршам магистратура е друга прича.
Dali na pr ako dobies stipendija da studiras vo norveska na master studii potoa treba da se vratis vo makedonjija ili?
 
A

Antigona

Гостин
Dali na pr ako dobies stipendija da studiras vo norveska na master studii potoa treba da se vratis vo makedonjija ili?

Не треба. Додека си на студии може да ти се пружат шанси и контакти од други луѓе па да ги смениш плановите скроз.

Со среќа што и да одлучиш.
 
Член од
15 август 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали магистратурата на правен на SEEU е призната надвор од Македонија?
 
Член од
16 август 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo mislenje za shtuloviot vo tetovo?
Dali se uchi, zasluzheni ocenki, dali se izleguva so znaenje?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Рангирање од 2023
Screenshot 2023-08-16 at 2.24.31 PM.png


споредба со УКИМ
Screenshot 2023-08-16 at 2.27.09 PM.png

Подетално рангирање на квалитетот на секој факултет во склоп на универзитетот
Штул
УКИМ
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.096
Zdravo mislenje za shtuloviot vo tetovo?
Dali se uchi, zasluzheni ocenki, dali se izleguva so znaenje?
Не се запишувај на факултет. Не губи џабе време и енергија, ќе има нуклеарен холокауст.
 
Член од
18 јануари 2024
Мислења
4
Поени од реакции
1
Дечки дали има некој што студира моментално или актуелно студирал сега пред некое време да ми пише да го прашам нешто?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.424
Поени од реакции
6.940
Дечки дали има некој што студира моментално или актуелно студирал сега пред некое време да ми пише да го прашам нешто?
A zoshto drapash muda i ne pishish shto te maci pa povejcemina da ti odgovorat?
Ili se raboti za neiskazhana ljubov? :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom