Scott Bradlee и другарчињата

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.616

Скот Бредли (роден на 19 септември 1981) е американски музичар и продуцент, кој за озбилно се тантра со џез музиката.

„I have long had a love/hate relationship with pop music". Тргнувајќи од тука можеш до некаде да му ја скапираш атмосферата која ја лие со своите другарчиња во проектот/групата Postmodern Jukebox. Во своите обработки (од денс тралалајки до уметност) тие создаваат еден алтернативен универзум на поп музиката, мала турли тава од жанрови која e зачинета толку многу што музиката добива нов облик, но сепак не го губи својот идентитет. Резултатот е толку добар што си го исчашуваш увото доколку ги слушаш пред спиење.


Тука ми се чини продефилираат сите:​

 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.279
Поени од реакции
54.102
Браво за темава (y)

Како свири регтајм момаков. Која брзина и прецизност ја има во левата рака (не можам да замислам)
Не е нормален. :D

И уште едно интересно видео од Скот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom