SAX & DJ - Igor Sax И Dalibor Dadoff DJ

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Форумџии. Не знам колку сте запознаени со ова квалитетно дуо во нашиот ноќен живот!
Се работи за Игор (саксафон) и Далибор Дадоф (ДиЏеј)
Спој и микс на саксафон и хаус! Досега свиреле во многу локали во Скопје, како и низ Македонија!
На нивна свирка човек не може да остане рамнодушен! Далибор и Игор не ја оставаат публиката да земе здив од денсање :) Звучат многу убаво и е една шмек измиксана комбинација.
Покрај тоа што свират и свои авторски материјал свират и многу познати траки од познати изведувачи.
Доколу сакате да ги чуете еве јас ве поканувам на ден Сабота 20.11 со почеток во 21:30-01.00 часот во ЕГО бар За оние што не знаат ЕГО бар се наоѓа во строг центар односно од Плоштад уличката што води накај Т-ХОУМ или према поштата главна! На сред улица е. Видливо и многу симпатично место! Бујрум за сите коишто се заинтересирани за ова дуо и за оваа музика! Еве во прилог два линка од нивни настапи!
Како и евентот на фејсбук за престојната свирка!
http://www.facebook.com/event.php?eid=161577593879643

Па форумџии...доколку ви се допаѓаат, бујрум на шмек журче во Сабота!
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Се канам долго време да им отидам на забава и на нив и на Бабе со другар му и никако да се наканам. Ај ваљда викендов ќе бидне. Комбинација хаус и сакс би требало да владее! :)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Се канам долго време да им отидам на забава и на нив и на Бабе со другар му и никако да се наканам. Ај ваљда викендов ќе бидне. Комбинација хаус и сакс би требало да владее! :)
Да знаеш дека владее :)
 
Член од
19 ноември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Помеѓу сите лисја и мокри улици добро е што една ваква урбана комбинација ке може да го подобри саботното расположение . Интересна новост која вреди да се слушне и те остава да уживаш....... Одамна ги немаше во Скопје и штета би било да се пропуштат звуците на саксофонот како играат низ добрата хаус подлога.......
едноставно ако не ги слушаш дечкиве е како да јадеш пудинг без лажичка ........се гледаме утре во ЕГО :)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Помеѓу сите лисја и мокри улици добро е што една ваква урбана комбинација ке може да го подобри саботното расположение . Интересна новост која вреди да се слушне и те остава да уживаш....... Одамна ги немаше во Скопје и штета би било да се пропуштат звуците на саксофонот како играат низ добрата хаус подлога.......
едноставно ако не ги слушаш дечкиве е како да јадеш пудинг без лажичка ........се гледаме утре во ЕГО :)
Токму така Герберу :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.161
Поени од реакции
15.143
Ги имам слушано, стварно се одлични :)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Одлична можност да ги слушнете Игор сакс и Далибор Дадофф диџеј уште еднаш!
Овој пат во кафе ДЕЖАВУ во ТЦ Рамстор! Среда, 08.12.2010 со почеток во 21 часот!
Доколку некој од вас форумџии е заинтересиран за дружба и сакате резервација на сепаре или коњопој пишете ми во инбокс или на профил!
Повелете на одлична свирка!
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Дали тоа Шмеки влегол во менаџерските води или можда грешам? :D
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Ќестито! За арно за убаво! Шмекај клиентела! ;)
Фала! Да ти се врати :)
Па помини коа ќе можеш. Тука ќе информирам за секое следно журче!

--- надополнето ---

Да ми го поздравиш многу Далибор :) Че му кажиш, еден дискоџокеј од Прилеп те поздравува :)
Че го поздравам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom