Sara - Siri за вашиот џеилбрејкуван iDevice

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301


Сакате да ја пробате или да си играте со Siri, а немате iPhone 4S?

Инсталирајте ја бесплатната алтернатива SARA на БИЛО КОЈ iDevice!

Се што ви треба е да имате Jailbreak на вашиот iDevice!Како да инсталирате:
1. Отворете Cydia
2. Manage - Sources - Edit - Add
3. Пишете: http://isoftjsc.com/
4. Во Sources влезете во Sara Official Repo
5. Одберете ја SARA за вашиот iDevice (Console не ви треба)
6. Од кога ќе се инсталира, на вашиот Springboard ќе се појави Sara апликација
7. Натаму, играјте си :)Што се можете да правите со Sara:

- Да пребарувате локации (Ако сакате да ги најдете банките кои се најблиску до вас, само кажете: I want to rob a bank :) )
- Да се јавувате
- Да испраќате (диктирате) пораки
- Да пребарувате песни
- Да пребарувате видеа по Youtube
- Да пребарувате по Google, Wikipedia...
- Да проверувате e-mail
- Да уклучите/исклучите Wifi/3G/Bluetooth...
- Може да ви преведе нешто (на преку 37 јазици)
- Може да чита BarCode
- Може да сликате и потоа сликата да ја закачите на Facebook или Тwitter
- Може да стартувате апликации....
- .......

Еве ви и PDF фајл на кој ги има повеќето команди.

Сеуште е во рана фаза/верзија, што значи кај и да е ќе ја досредат :)
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Паметно.. Па и овие од Епл ја претераа. Демек секоја година ќе ваѓаме нешто ново, ама купвете ги и новите парчиња хардвер ...ццц
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
а дали SARA може да зборува на македонски или барем српски ???
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
а бе не зезај можеби е кумановски дијалект :D туку дали е???
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845


Сакате да ја пробате или да си играте со Siri, а немате iPhone 4S?

Инсталирајте ја бесплатната алтернатива SARA на БИЛО КОЈ iDevice!

Се што ви треба е да имате Jailbreak на вашиот iDevice!Како да инсталирате:
1. Отворете Cydia
2. Manage - Sources - Edit - Add
3. Пишете: http://isoftjsc.com/
4. Во Sources влезете во Sara Official Repo
5. Одберете ја SARA за вашиот iDevice (Console не ви треба)
6. Од кога ќе се инсталира, на вашиот Springboard ќе се појави Sara апликација
7. Натаму, играјте си :)Што се можете да правите со Sara:

- Да пребарувате локации (Ако сакате да ги најдете банките кои се најблиску до вас, само кажете: I want to rob a bank :) )
- Да се јавувате
- Да испраќате (диктирате) пораки
- Да пребарувате песни
- Да пребарувате видеа по Youtube
- Да пребарувате по Google, Wikipedia...
- Да проверувате e-mail
- Да уклучите/исклучите Wifi/3G/Bluetooth...
- Може да ви преведе нешто (на преку 37 јазици)
- Може да чита BarCode
- Може да сликате и потоа сликата да ја закачите на Facebook или Тwitter
- Може да стартувате апликации....
- .......

Еве ви и PDF фајл на кој ги има повеќето команди.

Сеуште е во рана фаза/верзија, што значи кај и да е ќе ја досредат :)
Батка мене не ми работи сара веќе, ми се отвара апликацијата ама кога ќе го стиснам копчето не реагира апликацијата..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Батка мене не ми работи сара веќе, ми се отвара апликацијата ама кога ќе го стиснам копчето не реагира апликацијата..
Од тогаш до сега 20 апдејти и верзии искочија :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
кажи ми сега што треба да инсталирам за да имам working sara..
На кој iOS си моментално?

Пред да ја инсталираш SARA, мораш овие да ги имаш инсталирано преку Cydia: Open, AppList, php, unzip, SBSettings (ако не ти ги наоѓа, стај се како Developer)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
На кој iOS си моментално?

Пред да ја инсталираш SARA, мораш овие да ги имаш инсталирано преку Cydia: Open, AppList, php, unzip, SBSettings (ако не ти ги наоѓа, стај се како Developer)
во моментов користам IOS5.0.1, имам се со исклучок на PHP односно имам нешто што се вика PHP:hypertext.... дали е тоа тоа ? и што друго треба да направам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom