SANDER VAN DOORN - С.Ц. Борис Трајковски - Петок 16.10.2015

T

Torchyrus

Гостин
Последно уредено од модератор:

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Партали е новиов албум од Yaniv, а постарите траки му се уште појаки... парче ќе е на U-recken :D
Повеќе ми одговара рекламација на Сандер. Бар нема да има ногу гужва и на раат ќе се *нема такво смајли*. :D
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.702
Поени од реакции
22.081
@Torchyrus

Не се жали, во периодот на Големата Суша 2010-2013 бев искушуван и на чмарко лопов и пи ем ес колектив да им одам од што немаше ништо електронско во Скопје. Кога 2013-та конечно Џаџ Џулс месијански се појави да не избави од искушенијата мислев дека во тогашно Б2 ќе има 10 000 народ, а на крај на вечерта не бевме ни 7 останати пред неговиот сет. Опоравањето после тоа траеше бавно. Ако своевремениот "миленик на скопската публика" Метју Дикеј дојде 15 пати во Скопје, јас бев сигурно на 12. Остави нека се дешава нешто, да не сакаш Миа Борисавлевич и Дадо Полумента да доаѓаат попрво по 200 пати. Јас и на тоа можам, за вас ми е. Ете чим не идат Космик Гејт кои заедно со АТБ и особено Бленк енд Џоунс се единствените од старата школа кои сум сакал да ги гледам а сум немал прилика дај шта даш Сандер, Санадер боље него бабура. Знам дека некои имиња се извикани, искомерцијализирани, пред пензија, озвучење лошо, скапи пијачки, се тоа ок, ама за 200-300 денари карта това е кошарката, секаде низ Европа истите се барем 4-5 пати поскапи.

2010-2013 да не се повтори!

Ве поздравувам со моите миленици, повеќе журки, помалку мрчење.


 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
До сега сум бил 4 пати на Сандер, али пошо е суша како што гледам, ќе биде и 5ти.

нека иде
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
До сега сум бил 4 пати на Сандер, али пошо е суша како што гледам, ќе биде и 5ти.

нека иде
Суша? Па последниве 9-10 месеци скоро секој викенд имат транс журка во Скопје
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
А чекај најавата што беше за Космик всушност е на истиов настан кај што е Сандер ? Штета ако се откажани баш сакав да идам на нив. Сандер океј ама беше скоро ако не се лажам. Али како и да е боље и тоа него ли ништо. Сеа се радуваме и ако има нешто макар 2 - 3 пати у годината а порано можевме да бираме што се вика а се знаеше дека скоро секоја недела има некој.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.854
А чекај најавата што беше за Космик всушност е на истиов настан кај што е Сандер ? Штета ако се откажани баш сакав да идам на нив. Сандер океј ама беше скоро ако не се лажам. Али како и да е боље и тоа него ли ништо. Сеа се радуваме и ако има нешто макар 2 - 3 пати у годината а порано можевме да бираме што се вика а се знаеше дека скоро секоја недела има некој.
Не не, Космик требаше да ги носат Urban Dance како дел од White Dimension али откажаа тоа и го направија ова.. Сонце продукција го носат Сандер.
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Суша? Па последниве 9-10 месеци скоро секој викенд имат транс журка во Скопје
Не знам за шо ми збореш, едино знам дека Sean Tyas ми е испуштен пошо не бев у Македонија. Можда имало нешто, but then again, не живеам у Скопје.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Не знам за шо ми збореш, едино знам дека Sean Tyas ми е испуштен пошо не бев у Македонија. Можда имало нешто, but then again, не живеам у Скопје.
Од oктомври нeкаде до jуни имаше буквално секој викенд журка, зборвам стрикно за psytrance, можда не си по такви журки па зато не си во тек :)
 
T

Torchyrus

Гостин

Првите 1000 влезници се со специјална промо цена од 400 денари.

Следните 1000 влезници ќе бидат по цена од 500 денари.

Потоа влезниците ќе чинат 600 денари.

ФАН ПИТ влезници во строго ограничен број по цена од 500/600 денари само на www.nastani.com.mk

Резервација на висока маса, 4 ВИП влезници и ваучер за пијалок 6 000 денари само на www.nastani.com.mk

Информации 075 975 488!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom