Samsung Galaxy S9/S9+ [Помош/Информации/Прашања/Новости]

  • Креатор на темата Trajce Vasilev
  • Време на започнување

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Многу ми праи кеиф шо фингерпринтот функционира супер, а иако бев скептик, отклучувањето со face recognition e супер, посебно за зимно време, за да не ја вадиш ракавицата за да го отклучиш. Одлично функционира истата опција и навечер и со наочари на лицето, баш ми е корисно некако.
Ја имаш пуштено Swipe Fingerprint Gesture опцијата? Многу е корисна.
Татко ми зема A8 2018,и има опција кога ќе повлечеш со прстот надоле, го повлекува панелот за нотификации/опции.
 
Член од
17 септември 2016
Мислења
17
Поени од реакции
1
Здраво, некој што користи с9 да ми предложи убо и квалитетно заштитно стакло од каде би можел да земам? Кладов едно земено од мобилара ама ете почна воздух да прима од страни да се пододлепва..
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Mozda e star telefon, nema veke poddrska i nov andriod softver, ama realno e zver. Imam S9+ megutoa pocna problemi da mi javuva verojatno so mikrofonot-drugata strana slabo me slusa, i zemav Samsung A52. Bukvalno 52 e sranje, koci, baven e, ic ne mi prai merak, vo sporedba so S9+ e daleku daleku nazad.

Kade bi bilo najdobro da go odnesam na servis?
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Mozda e star telefon, nema veke poddrska i nov andriod softver, ama realno e zver. Imam S9+ megutoa pocna problemi da mi javuva verojatno so mikrofonot-drugata strana slabo me slusa, i zemav Samsung A52. Bukvalno 52 e sranje, koci, baven e, ic ne mi prai merak, vo sporedba so S9+ e daleku daleku nazad.

Kade bi bilo najdobro da go odnesam na servis?
Рекордно издржа и мојот до летово... скоро 4 години.... До последно го користев за сликање/видеа под вода гајле немаше. Арно ама после едно 100 тина падови на екранот ми падна во вода и од мала пукнатина влезе вода и отиде дисплејот ... :( Да не беше толку оштетен од моја страна екранот, уште ке го фурав. :)
Он топик. Mobitech.mk вака се на инста потпишани , прашав за дисплејот најефтино понудија тие места што прашав за промена да дисплеј
 

Kajgana Shop

На врв Bottom