Samsung Galaxy S6 Edge + Проѕирна футрола

Член од
29 септември 2011
Мислења
247
Поени од реакции
394
Здраво Пријатели

Темава ја отворив за да ве предупредам за проѕирата футрола за Самсунг. Никако да не ја користите без Screen protector, Јас ја користев 2 дена без заштита на екранот зашто нели Gorila glass 4 не се гребе и ја заебав работата, У џеп го носев и тоа си се стругало лево десно горе доле и денес забележав и паднав у несвес 15-16 гребаници на телефонот eве слика од опаковката да не се заебете и вие како мене, 1000 денари ја платив го изгребав телефонот а не ни помислив да ставам фолија на него. Јебига samsung opakovka.jpg
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Дур сме на темава за Самсунзи - и Еџот и обичниот с6ка толку се лизгаат не е нормално ...мислам дека толку се неам фрлано на фудбал колку шо се иам фрлано да си го спасам телефонот да ми шљапне негде ....
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Затоа другпат ќе си користиш:

https://www.tech21.com/en_us/evo-frame-wallet-case-for-samsung-galaxy-s6-edge

Јас истата ја начекав на ибеј за 10$, и сум презадоволен, досега над 10пати ми има паднато у плочки, се прашувам што би се случувало да ја немаше ова футрола.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
247
Поени од реакции
394
Купив сеа од зелено пазарче ваква за 250 денари

Obliq-Samsung-Galaxy-S6-Edge-Case.jpg
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
13
Поени од реакции
4
Zdravo decki...dajte mi sovet kade da se obratam za problem so internetot? Imam S6 EDGE od amerika, dekodiran e i i zboram so nego ama internetot nemoze da se povrze (wi-fi-to raboti) . Od telekom se e poddeseno,site parametri se vneseni kako sto treba ama pak ne se povrzuva. Koj moze da go sredi problemot sto mislam deka e softverski? :(
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Zdravo decki...dajte mi sovet kade da se obratam za problem so internetot? Imam S6 EDGE od amerika, dekodiran e i i zboram so nego ama internetot nemoze da se povrze (wi-fi-to raboti) . Od telekom se e poddeseno,site parametri se vneseni kako sto treba ama pak ne se povrzuva. Koj moze da go sredi problemot sto mislam deka e softverski? :(
Провери која верзија ти е, не сите може да ги користиш во Македонија. T-Mobile и AT&T би требало да може да работат во Македонија, Verizon и Sprint мислам дека не, зависи на која фрекфенција работат.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
13
Поени од реакции
4
Провери која верзија ти е, не сите може да ги користиш во Македонија. T-Mobile и AT&T би требало да може да работат во Македонија, Verizon и Sprint мислам дека не, зависи на која фрекфенција работат.
Se raboti za Sprint verzija. Sakas da mi kazes deka nema opcija da se reinstalira nov softver i da proraboti? :(
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Se raboti za Sprint verzija. Sakas da mi kazes deka nema opcija da se reinstalira nov softver i da proraboti? :(
Sprint користи CDMA што е различно од GSM (технологијата што се користи во Европа), не сум доволно упатен и не знам дали може софтверски да се смени, ама мислам дека нема да може затоа што антените на тој телефон се различни од антените на GSM телефоните (T-Mobile и AT&T), затоа и нудат различни верзии на секој телефон. Најубаво е да прашаш во мобилара, iPhone-от, барем тука во Америка кога ќе го отклучиш може да работи и на GSM и на CDMA, меѓутоа не знам за Самсунг, мојот S7 е отклучен но работи само на T-Mobile и AT&T, не можам да го користам на Verizon, Sprint или било кој CDMA оператор.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
13
Поени од реакции
4
Sprint користи CDMA што е различно од GSM (технологијата што се користи во Европа), не сум доволно упатен и не знам дали може софтверски да се смени, ама мислам дека нема да може затоа што антените на тој телефон се различни од антените на GSM телефоните (T-Mobile и AT&T), затоа и нудат различни верзии на секој телефон. Најубаво е да прашаш во мобилара, iPhone-от, барем тука во Америка кога ќе го отклучиш може да работи и на GSM и на CDMA, меѓутоа не знам за Самсунг, мојот S7 е отклучен но работи само на T-Mobile и AT&T, не можам да го користам на Verizon, Sprint или било кој CDMA оператор.
Fala ti, se snajdov...go prodadov s6 edge i si kupiv a5 2016 za mk pazar. Inaku vo pravo si,nema opcija za da se prilagodi na t-mobile bas poradi razlicnite anteni
Pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom