RUN.mk vol.8 во Дом на млади во Штип - 02.11.2013

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.368
Поени од реакции
7.554
Стартуваа припремите за македонскиот drum n bass фестивал RUN MK, кој по 8ми пат оваа година ке се одржи на во дом на млади.Денес се снимаше промо видеото за фестивалот а тимот на Ilovestip ќе ве известува за сите понатамошни активности околу фестивалот.

Инфо: I love Stip
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Би требало да идам, не сум бил одамна.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.368
Поени од реакции
7.554
Стигна флаерот :)


ПОЧЕТОК: 21 часот
LineUP:
__________________________________
▷ TREI | Wellington NZ | SOM MUSIC | New Zealand
▷ COOBY SELECTA | MUSTNET | Serbia
▷ ROOTSMAN I | NATTY FIYAH | Macedonia
▷ PUK'KAH | D2 | Macedonia
▷ S.A.M. | The BASSMIGHTY Kreatorz | Macedonia
▷ NIKOLA | DNB KU | Macedonia
___________________________________
Early Bird Tickets SOON ...

FB event
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ќе имаме организиран превоз пак од Скопје, резервации на карти, добро озвучење и сите екстри за да биде јака журкава. :)
 
M

MrzaRules

Гостин
Ај тие шо беа нека кажат како поминале оти ја требаше да одам ама испадна во последен момент да откажам.
 
S

StormRage

Гостин
Едниот MC требаше да се убие, типацот од Conquering Lion е океј, другиот кој и да беше...
Иначе тој пред Trei (искрено не се сеќавам кој беше) не даде некоја добра музика, али Trei палење упм. И на крај мислам беше Cooby Selecta, такоџе... еве веќе 2 дена денес се ме боли. Добар настан иако послабо гужва од лани :( И појако озвучење годинава, едно време оглувевме :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom