Run MK 007, 13 април 2013 - DJ Bailey (Metalheadz)

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Денес ја пуштивме најавата и евентот за настанот во Штип:



Што да се каже за Бејли, постојан член на Metalheadz во последните 15 години, бивш водител на Bailey Inta Beats на BBC 1xtra (емисија која траеше 10 и кусур години) и еден од полудите промотори на музиката што се појавиле на сцената.

Ова е само хедлајнерот, имаме уште гости надолу, но отом-потом.

Кој пропушти, ќе се заебе 100%, ја гарантирам. :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863
Супер, се гледаме.
 
S

StormRage

Гостин
таман да пишам ама глеам касно ми текнало :)
RUN зерозеро штат :D и нема да дојдам само ако ме спука некој автобус од јсп... али се е можно :)

Mary Poppins си знајш ти :D
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
S

StormRage

Гостин
▷ DJ BAILEY | London UK | [ BBC 1XTRA | METALHEADZ ]

▷ LOGICAL DREAM | Bar | MONTENEGRO

▷ MC WACKWACKO | Novi Sad | SERBIA

▷ DJ JELOW | Novi Sad | SERBIA

▷ SORRISO | Novi Sad | SERBIA

▷ NULTABYTE | Skopje | MACEDONIA

▷ The BASSMIGHTY Kreatorz | Tetovo | MACEDONIA

Line Up Update :)

Logical Dream саглам распали пред година дена :) се надевам пак ќе е исто :)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Иван стално има луди сетови. Го обожавам тој човек. Плус, делиме црногорска крв со него. :) :)

Карта ќе биде 150 денара на врата. Мислам, поразумна цена за ваква журка здравје. Има и превоз пакети, може да ги најдете лесно.

Јас за жал ќе го испуштам ова издание, ама Ви посакувам топ журка за сите. Ми кажаа дека ќе го средат проблемот со звукот што го имавме прошлата година.
 
S

StormRage

Гостин
Иван стално има луди сетови. Го обожавам тој човек. Плус, делиме црногорска крв со него. :) :)

Карта ќе биде 150 денара на врата. Мислам, поразумна цена за ваква журка здравје. Има и превоз пакети, може да ги најдете лесно.

Јас за жал ќе го испуштам ова издание, ама Ви посакувам топ журка за сите. Ми кажаа дека ќе го средат проблемот со звукот што го имавме прошлата година.
а што не го донесете Spor на некој нареден Run? :D
 
S

StormRage

Гостин
Не мислев на името, мислев на лигавата музика што сега ја прави :icon_mrgr:
абе знам ја на шо мислеше, јес да продукцијата под Spor му е запоставена ама сетовите му се исти коскокршачи ко и претходно (Значи под Spor) а ко Feed Me е бајаги комерцијала, али јебеш то е то, сепак може да се донесе као Спор :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom