Rules Of Engagement

Ф

Фил Ајви

Гостин
Пребарав преку гугл и не најдов тема за RoE, ме мрзеше да вртам секоја страна посебно. Значи во ситкомот дејствието се врти околу два љубовни пара и нивниот пријател кој е "сингл" но сепак тежок женскар (слично ко Барни во HIMYM и Чарли во 2&0,5 men). Сите се на различни нивоа од нивните врски во кои се соочуваат со одредени правила. Актерската екипа е одлична. Класични њујоршки секојдневни зафрканции и исмејувања на недостатоците и негативните особини на оригинален начин. Моментално во тек е шеста сезона со втора епизода а новите излегуваат секој четврток. Има некој што ја следи? Знам на fox life оди една од сезоните па најверојатно има некој што ја симнал и изгледал од почеток до крај.

 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Копија на HIMYM.Барем локацијата да ја сменле ама овие како за инат во Њујорк.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Копија на HIMYM.Барем локацијата да ја сменле ама овие како за инат во Њујорк.
Па Њујорк е класика.
А и што е слично освен тоа што Барни и Расел се женкари?

Инаку ги глеам, вечер од 10 и нешто ги има на foxlife. Ако не ги гледате, почнете. Адам нај ѕвер е. Го реметат секоја епизода за нешто. :pos:
 
К

Кики.

Гостин
Серијава е супер за тепање време и за релаксирање.
Инаку ми идеше да се самоубијам кога на Сител видов дека насловот го превеле како „Женски правила“.
...Мислам, до кога вака?
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Серијава е супер за тепање време и за релаксирање.
Инаку ми идеше да се самоубијам кога на Сител видов дека насловот го превеле како „Женски правила“.
...Мислам, до кога вака?
Од прва сезона? Не знам не гледам домашни канали освен за спорт. А за насловот класична "I don't want to live on this planet anymore" ситуација.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.122
Штознам ги гледам кога ке ги фатам. Немисе нешто посебно интересни но0 добри се
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
...тогаш сите други ситкоми со пријатели во Њујорк се копии на Seinfeld.
Ајде вака.Њурок 5 пријатели еден женкар,еден женет пар,заедно во бар/кафетерија,невенчаните тапкаат во место,женетиот е по малку смотан.Close enough.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Пребарав преку гугл и не најдов тема за RoE, ме мрзеше да вртам секоја страна посебно. Значи во ситкомот дејствието се врти околу два љубовни пара и нивниот пријател кој е "сингл" но сепак тежок женскар (слично ко Барни во HIMYM и Чарли во 2&0,5 men). Сите се на различни нивоа од нивните врски во кои се соочуваат со одредени правила. Актерската екипа е одлична. Класични њујоршки секојдневни зафрканции и исмејувања на недостатоците и негативните особини на оригинален начин. Моментално во тек е шеста сезона со втора епизода а новите излегуваат секој четврток. Има некој што ја следи? Знам на fox life оди една од сезоните па најверојатно има некој што ја симнал и изгледал од почеток до крај.
Добра е серијата, ја загледувам кога ќе ја фатам на Фокс Лајф. Најмногу ме нервира сопругот на таа плавата, ич не знае да глуми, многу се фолира. Омилен ми е женкарот.

И друго - кој е тој оригинален начин жити се?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Ајде вака.Њурок 5 пријатели еден женкар,еден женет пар,заедно во бар/кафетерија,невенчаните тапкаат во место,женетиот е по малку смотан.Close enough.
Friends. 6 пријатели. Еден женкар, еден женет пар, заедно во бар/дома, еден гик, и сите ликови се по малку смотани. Дали ова ја прави копија? Јас повеќе би ги споредувал сериите по шегите и смислата за хумор. Приказната може и copypasta да биде од некоја серија, но шегите можат да бидат нови, оригинални и многу смешни. А некои серии колку и оригинална приказна да имаат, можат да бидат поНЕсмешни од хорор филм.

И плус, веќе има толку многу ситкоми што е невозможно да се дојде со нова идеја. Но затоа може да се дојде до нови шеги и ликови.
 
Член од
22 август 2011
Мислења
326
Поени од реакции
346
И јас ја гледам на фокс лајф кога ќе стигнам. Видов дека ја даваат на Сител, ама не сум ја фатила таму. Немам време и оваа на нет да ја гледам, многу ми се собраа.
Онака, интересна е, ама не е па и нешто посебно.
А на фокс мислам дека ја имаа преведно како Школа за парове:)
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Пребарав преку гугл и не најдов тема за RoE, ме мрзеше да вртам секоја страна посебно. Значи во ситкомот дејствието се врти околу два љубовни пара и нивниот пријател кој е "сингл" но сепак тежок женскар (слично ко Барни во HIMYM и Чарли во 2&0,5 men). Сите се на различни нивоа од нивните врски во кои се соочуваат со одредени правила. Актерската екипа е одлична. Класични њујоршки секојдневни зафрканции и исмејувања на недостатоците и негативните особини на оригинален начин. Моментално во тек е шеста сезона со втора епизода а новите излегуваат секој четврток. Има некој што ја следи? Знам на fox life оди една од сезоните па најверојатно има некој што ја симнал и изгледал од почеток до крај.

Jas ja izgledav do 4ta sezona zaedno so nejze cekam da se soberat 2 sezoni pa da gi simnam od ednas inace serijata e mn dobra, mozebi nalikuva na mn drugi comedy serii posto site se baziraat na ist nacin ama toa e:) Omilen lik Zverot JEFF, a koja bi ja whoopnal bianca-jennifer
 

Kajgana Shop

На врв Bottom