ROXETTE

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ete taka... roxette.. shvegjani koi imaat nekolku albumcinja od koi site ja znaeme: must have been love.. CRASH BOOM BANG.... Queen of the rain... things will never be the same..... spending my time...
stvarno bendov mene epten mi se svigja i u momentov koa si ja slusam edna od moite poubavi pesni Crash boom bang si rekov daj da vidam dali imam uste nekoj isto mislenik sto go saka roxette.. pa povelele
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Ги обожавам, ги сакам најмногу од сите. Во последно време особено ја слушам фадинг јалк а флавер :vozbud:, а иначе џојриде, хове ду ју ду, ит маст хеве бин лове секако и сите де. Ги обожавам, најдобри се
 

Attachments

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Двајцата во Роксете се искусни музичари , намалија на работата кога Марие се разболи .
Иначе листен 2 јур харт ми е евергрен од нив.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
inaku gore zaboraviv da ja stavam i Whats she like... mn mi e ubava... stvarno site pesni im se extra
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Двајцата во Роксете се искусни музичари , намалија на работата кога Марие се разболи .
Иначе листен 2 јур харт ми е евергрен од нив.
Da da definitivno i onaa it must been love..:vozbud:
 

mackomk

...Chichino...
Член од
23 јуни 2007
Мислења
318
Поени од реакции
72
Listen to your heart-една од моите омилени песни
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
154
Поени од реакции
1
Ги обожавам ROXETTE,а нај омилена песна од нив ми е SPENDING MY TIME п.с ме потсеќа на една личност што многу си ја сакам.
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Ги слушав пред едно 10 години, кога бев како сега по малку позитивно "збунет".:vozbud: Баш пред некој ден случајно ми дојде до уво една нивна песна и ми дојде баш како кец на десетка и ми се вклопи во расположението.
П.С. Сакам плаво па макар и фарбано (знае таа на која се однесува).
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Не ги обожавам, па и не ги слушам. Но ја знам песната Spending My Time Многу е добра.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Не знам за нив којзнае колку, ама Listen To Your Heart ис а вери гуд сонг. Ќе гледам да набавам нешто повеќе од нив, па ќе се вратам со некои зборови +
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Ме враќа во деновите кога бев основно, некаде почетокот на тинејџерството...имаа убави песни кои останаа да се слушаат...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.458
П.С. Сакам плаво па макар и фарбано
Јас пак имам неоставена желба да имам девојка со кратка коса. Не мора да е плава :pos:

(за да не ми биде избришано мислењето, сакам да кажам дека како мал ја засакаф музиката на Роксет и сакам да најдам девојка како пејачката)
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
56
Поени од реакции
3
I jas si gi slusam Roxette,ama neznam mnogu za nivniot bend...Inace od podobrite pesni treba da se spomnat Sleeping in my car;Wish I could fly;Dressed for succes i definitivno Listen to your heart..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom