Roland Garros | 25 мај - 8 јуни, 2014 |

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.205
Ако те прави посреќен ок.[DOUBLEPOST=1402257273][/DOUBLEPOST]
А во Австралија 2012 после 6 часа игра на таа температура немаше проблем со дишењето нели?
legendo ,baba mi pred dve godini beshe ziva , sega e na vechni lovishta , Nadal na AO 2012 nemashe Hofa , pa imashe Hofa , sega pak nema Hofa , Marko Rojs do zavcera beshe na spisokot za Brazil , ama od vchera e aut , Delpo lani igrashe RG , godinava ne , da pishuvam ushte ili razbra deka sekoe zivo sushtestvo e ziva materija sklona na povredi , problemi zdravstveni koi ako gi nema denes moze da gi ima utre i sl . E , abe ti teknuva Rafa kakva kosa gusta dolga imashe , a sega ja nema
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
добро е, нема веќе да гледам она дебилно станување на судиите и проверување дали е внатре или не, како тие да имаат очи соколови :facepalm:

сега на трева пазете се од Иво :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Добро бе да му се сневиди, дајте пишете кирилица очите ме фатија од читање..ние будали сме другите шо пишиме нормално?..модератори дајте малце посериозни бидете
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
ok ako povrakal, definitivno nesto ne cinelo kaj novak, od cista mira ne se povraka, dopolnitelno se istostuva organizmot, se dehirdria i slicno, na kraj kraeva sekoj od vas povrakal u zivotov, posle toa sigurno ne ste bile sposobni da igrate fudbal ili basket i slicno, se znae kako se cuvstvuva teloto u takva situacija, i mesi standard znae da povraka ama u fudbalot mozes u mesto da stois 5 minuti, da ne si aktiven mnogu pa na kraj i da te zamenat, u tenisot toa ne e slucaj ...

da ne me svatite pogresno, ne go pravdam nole za porazot, pravese greski koi vrska nemaa so negovata fizicka sostojba, cisto da dadam mislenje za faktot deka povrakase i deka sakal nekoj da priznae ili ne, vlijae toa vrz samiot organizam, mislam deka i otide u soblekuvalni posle tretiot set, ako ne se lazam.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.011
Надал наредната ке иде, A Por La Decima ,,,
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Беше бе Сампрас у публика за да го доживее моментот кога Рафа се израмнува со него по титули на Гренслемови или не?
 
G

garthok

Гостин
Хах Мареј ќе освоел роланд гарос. Поголеми шанси има да се качи на месечината
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.099
Поени од реакции
2.470
Абе па смешно е веќе ова кога ќе изгуби Ноле од Надал.Се некакви изговори,се некакви тешкотии имал... па Рафа кога губи едноставно се знае дека бил послаб и толку... а кога губи Ноле почнуваат дискусии и расправии од судиски грешки па се до физички проблеми и уште што не... реков прееска и ќе речам пак... Надал уше 10тата да ја земе и после му доаѓа времето на Ноле на РГ :D
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.171
Поени од реакции
1.036
Како вика Ноле , идемо бреееееееее ..... АМА БРАТЕ ТУКА Е КРАЛОТ НА РОЛАНД ГАРОС, ДО ДЕКА Е ЖИВ НАДАЛ НЕМА ДА ОСВОИ ЏЏООЛЛЕ РОЛАНД ГАРОС ..... ЧЕТНИК !!!!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Абе па смешно е веќе ова кога ќе изгуби Ноле од Надал.Се некакви изговори,се некакви тешкотии имал... па Рафа кога губи едноставно се знае дека бил послаб и толку... а кога губи Ноле почнуваат дискусии и расправии од судиски грешки па се до физички проблеми и уште што не... реков прееска и ќе речам пак... Надал уше 10тата да ја земе и после му доаѓа времето на Ноле на РГ :D
Oh the irony..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Уште еден податок: Надал од 2005 година навака секоја година освојува по барем еден Грен Слем. Значи веќе 10 години по ред. :cuc::cuc: До сега во кариерата има само еднаш изгубено меч во три добиени сета на земја, оној од Содерлинг 2009. :cuc::cuc: Нормално тука го вклучувам и Дејвис Купот. Страшни бројки се ова, бројки од кои боли глава и бројки кои се незамисливи вака на прв поглед.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Уште еден податок: Надал од 2005 година навака секоја година освојува по барем еден Грен Слем. Значи веќе 10 години по ред. :cuc::cuc: До сега во кариерата има само еднаш изгубено меч во три добиени сета на земја, оној од Содерлинг 2009. :cuc::cuc: Нормално тука го вклучувам и Дејвис Купот. Страшни бројки се ова, бројки од кои боли глава и бројки кои се незамисливи вака на прв поглед.
Стефан, пиша бе ти резиме онака подолго? Или сум го пропуштил или и ти нејќеш веќе да се повторуваш:D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom