Rogers Cup 2016 Toronto

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
не да е сеоски него измислен е..............1-1 во сетови со бедакот доналдсон кој не може да префрли прв сервис,нешто не му чини на дон фабио па мава топчиња,крши рекети,скроз исклучен е чоеко :tapp:
 
Член од
21 август 2011
Мислења
246
Поени од реакции
97
Има иднина во овој Шаповалов, според мене играва што ја гледам втор ден, а со само 17 години повеќе ветува отколку онаа игра што ја има Чориќ. :)
Само тешко дека сезонава до крај па и добар дел од другата ќе има шанса да заигра на повеќе од 3-4 турнира, ама кога ќе земе замав како Зверев мислам дека ќе биде подобар од сите од типот на Чориќ, Киргиос, Рублев, Кокинакис и компанија :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.834
Кокинакис :(
Најмоќниот форхенд у историјата. :D Ми фали братов, требаше на Вимблдон да се врати, не знам што бидна, изгледа уште не е спремен...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Tezok psihopat Shapovalov.Treba da se spremi mentalno,inace nisto ne ke bide.Mnogu nervozen i toa mu go odzema vnimanieto.

Inaku pretalentiran e,odlicen passing shot i super ednoracen bekhend.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
млад е уште, ќе се среди тоа
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.834
Леле мори мајко, Димитров го освојува последниот поен и става прст на глава. :facepalm: Абе смрдле еден против дете играше, не знаеш кај тераш цела сезона земал ќе става прст на глава. :tapp: Би го омодрил од ќотек мајке ми. Дај нека му дојде Новак нека го акне од земја, му ебам тоа преценетото бугарче.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.334
Поени од реакции
2.222
Леле мори мајко, Димитров го освојува последниот поен и става прст на глава. :facepalm: Абе смрдле еден против дете играше, не знаеш кај тераш цела сезона земал ќе става прст на глава. :tapp: Би го омодрил од ќотек мајке ми. Дај нека му дојде Новак нека го акне од земја, му ебам тоа преценетото бугарче.
Ке го победи ли денес докторот, а ?


Иначе овај Томиќ не се зафркава сезонава игра на ниво, не е ко порано да предаваше мечеви и да играше само на АО, ќе го победи жирафата денеска.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Кокинакис :(
Најмоќниот форхенд у историјата. :D Ми фали братов, требаше на Вимблдон да се врати, не знам што бидна, изгледа уште не е спремен...
Spored poslednite informacii za listata na igraci vo Rio, Kokkinakis treba da igra i momentalno e naznacen kako igrac 49 na olimpijadata vo maski singl. Na linkov moze da se vidi koj se ke igra, ako imase otkazano Kokkinakis, ke bese isfrlen kako sto e slucaj so drugite koi nema da igraat.

ON-Topic : Gledav mal del od mecot na Djokovic. Dosta slaba i neubedliva igra, tezok mec protiv Muller. Shapovalov e se' uste premlad za poseriozni zaklucoci, megjutoa sigurno ke bide top 15 za 3-4 godini, za poveke tesko e da se prognozira.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.834
Ке го победи ли денес докторот, а ?


Иначе овај Томиќ не се зафркава сезонава игра на ниво, не е ко порано да предаваше мечеви и да играше само на АО, ќе го победи жирафата денеска.
Кој да знае, тесен меч ќе е со тај брејкови, неколку топки ќе одлучуваат.[DOUBLEPOST=1469740997][/DOUBLEPOST]Чекајте малце другари, Бестер е победник. :ROFLMAO:
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Леле мори мајко, Димитров го освојува последниот поен и става прст на глава. :facepalm: Абе смрдле еден против дете играше, не знаеш кај тераш цела сезона земал ќе става прст на глава. :tapp: Би го омодрил од ќотек мајке ми. Дај нека му дојде Новак нека го акне од земја, му ебам тоа преценетото бугарче.
Ќе го опраи Валверду
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.334
Поени од реакции
2.222
оваа павличенкова да нема вишок килограми, така ми стои на мене а пак кејс мутава и паѓе концентрација досега требаше да го земе сетот.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
6-3 имаше 6-8 изгуби :facepalm: ... Бердих тешко дрво ... Ноле далеку под својот просек, ептен лабав игра колку да се каже...
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Moze da go cicne komentatorot:kuracc:, pa ushte i ccka koa kje pogreshi Berdich ..

Djokovic igra labilno skroz, ne e vo nikakva forma posle RG, kje vidime kako kje se odvivaat rabotite vo Rio i posle Rio..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom