Road to Avonlea

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување
Ј

јовица11

Гостин
Se sekava li nekoj na ovaa serija?Odese na A1 pred 10-tina godini,a i bogami nekolkupati ja repriziraa na moe zadovolstvo:)Gi pamtite li Sara,Felisiti,Feliks,Gas,nezaboravnata Hetty King?...Mojata najdraga serija na site vreminja...
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Хмммм, некако ми звучи познато ама не можам да се сетам!
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Ја памтам...ама повеќе ја сакав Ен од Грин Гејблс(така бесе?).Ама кај ти текна на серијава.Инаку доста интересна мислам дека поради времето во кое се одвива серијата.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Оваа серија ми беше ептен интересна, иако у мое маало не беше популарна меѓу мушките :pos:
 
Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
Preubava serija,kolku ubavo napravena,cel eden zivot na likovite e pretstaven!Mnogu realna...ednostavno vakvi serii veke nema,za zal.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.958
Оваа серија ми беше ептен интересна, иако у мое маало не беше популарна меѓу мушките :pos:
:):) Bash taka. Interesna mi beshe i mene pa i mojte pocnaa da ja gledaat radi mene :)
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Имам гледано некоја епизода од серијава,на почеток интересна после некако ми стана досадна...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Преинтересна беше на почеток,како копиљ најфраер ми беше чичкото на Сара ваљда,луд научник или што и да беше :)
И мислам дека имаше една фрик баба,така ептен слаба,и често ја замараше...
Една од сериите која ме враќа во детството,браво како ви текна натемава :)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
zakonnnnnnnnn serijaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.289
Поени од реакции
45.781
хаХ тибам серијата опасна беше како дете ја гледав ама сеа не памтам ич за да издвојам некоја интересна случка едно како Мац)) памтам само бабата сува и лоша дека беше и дека плавата девојка што се вртеше све околу неа се викаше Сара
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Преубава серија :) Сите маалски мачки ми се викаа Сара, Фелисити, Сесили...
 
Ј

јовица11

Гостин
За оние што ја гледале серијата и ја заборавиле:

Вратете се во времето на детството и невиноста.Во малото градче живее магијата на животот.Патот за Авонли,најгледаната канадска серија на сите времиња.Оваа тв драма е базирана на делата на канадската новелистка Луси Мод Монтгомери и ја оживува идиличната доба во која граѓаните на малото место Авонли ги делат секојдневните радости и грижи,авантури и пријателства.Сместен на островот Принц Едвард,во периодот помеѓу 1903 и 1912 г. ,серијата ги следи авантурите и пријателствата на жителите на овој необичен град.Во 91 епизода Патот за Авонли стекна широк круг на обожаватели и голем број на познати актерски имиња радо прифатија да бидат гости во серијата-помеѓу останатите Kristofer Riv, Fej Danavej, Majkl Jork, Ned Biti, Piter Kojoti i Meg Tili.Како потврда на големата популарност и квалитет ,серијата има освоено 15 ЕМИ награди и безброј меѓународни пофалници.
CAST:

Sarah Polly-Сара Стенли
Jackie Burroughs-Хети Кинг
Gema Zamprogna-Фелисити Кинг
Zachary Bennett-Феликс Кинг

Cedric Smith-Алек Кинг
Lally Cadeau-Џенет Кинг
Michael Mahonen-Гас Пајк
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
леле закон серијава :)
ја памтaм кој почна да се емитува на тв учителката ни рече да ја гледамe зашто ќе ни биде за писмена за на крај година :pos:
ама сепак не ни беше не лажела за да ја гледаме, а стварно интересна беше
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Мојата најомилена серија :pipi:. Милион пати сум ја гледала и уште не ми се здосадила. Сакам пак да ја даваат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom