Registracija na vozilo

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од vladok, 22 октомври 2018.

 1. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  30
  Во кој од центрите за регистрација на возила даваат плаќање на рати со платежна картичка и на колку
   
 2. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  738
  Допаѓања:
  1.124
 3. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.132
  Допаѓања:
  4.280
  Ако имаш кредитна картичка од НЛБ можеш да ја платиш полисата за осигурување во Сава на 12рати без камата.
   
 4. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  30
  Со кои платежни картички и на колку месечни рати даваат (шест-дванаесет)
   
 5. Darko23

  Darko23

  Член од:
  25 февруари 2018
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  24
  Еми, пример, ако регистрацијата е 15 илјади, 4 или 5 плаќаш одма, другите месечно по 1100 зависи...
  Со која било картичка може...
   
 6. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  20.631
  Допаѓања:
  30.700
  Многу ви е развлекување на 12 рати, ама вие си знаете. Додека завршат ратите ќе мора да мислиш пак за регистрација.

  Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.015
  Допаѓања:
  4.930
  јас гледам колку е технички преглед и услугата, другото е секаде исто, +/- подароци
  на рати оди само осигурувањето а тоа е сега мала сума, барем за малите возила...
   

Сподели преку: