Red Hot Chili Peppers во Софија

  • Креатор на темата Паган-др
  • Време на започнување
В

Вори

Гостин
РХЧП требало во Таџикистан да ги однесат,Загреб е многу блиску и сите имаме можности и време да го посетиме.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.898
Поени од реакции
17.887
РХЧП требало во Таџикистан да ги однесат,Загреб е многу блиску и сите имаме можности и време да го посетиме.
Денеска го читам типот од Авалон, на прашање зошто Скопје не им е често приоритет за концерт одговори нешто во стил ми е срам ко ќе видам на улица Македонија најава за спектакуларен концерт на најголемата ѕвезда Сека Алексичќ, па поради то преферирал Белград.Или дека е страстен навивач на Партизан, па Белград му е во срцето...

Дали му значеше то дека во Македонија се слушат турбофолк само, не знам.А очигледно се форсират.Ама ако се толку јаки нека одат контра, гарантирано имаме публика за вакви настани како РХЧП, ама изгледа немаме скромни менаџери.
Зошто ние да одиме во Белград за јак концерт, а не во Скопје?Сигурно и од Белград би дошле во Скопје ако се прави слушатели на одредена група, автопатот е во 2 правци.
 
В

Вори

Гостин
Затоа не ги почитувам ич тие од Авалон,отворени во шупакот само за пари.Се срамел заради Сека Алексиќ?А од кај потекнува таа иста Сека?Од Ирак?
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.944
Поени од реакции
3.259
Денеска го читам типот од Авалон, на прашање зошто Скопје не им е често приоритет за концерт одговори нешто во стил ми е срам ко ќе видам на улица Македонија најава за спектакуларен концерт на најголемата ѕвезда Сека Алексичќ, па поради то преферирал Белград.Или дека е страстен навивач на Партизан, па Белград му е во срцето...

Дали му значеше то дека во Македонија се слушат турбофолк само, не знам.А очигледно се форсират.Ама ако се толку јаки нека одат контра, гарантирано имаме публика за вакви настани како РХЧП, ама изгледа немаме скромни менаџери.
Зошто ние да одиме во Белград за јак концерт, а не во Скопје?Сигурно и од Белград би дошле во Скопје ако се прави слушатели на одредена група, автопатот е во 2 правци.
Остај го ти него, лично го знам, тежок филм е, сељак.
Пред некое време ме убедуваше како во Германија карта за Лени Кравиц била 60 евра, а кај нас народот се гребел за 1000 денари. Значи ми тера муабет и ми рамња Германски со Македонски стандард и го понижува сопствениот народ како се гребел за 1000 денари, а не знае дека просек плата во Македонија е 150 евра, односно за 9000 луѓе по 10 саати на ден кршат бетон со хилт.

Инаку RHCP не избегнуваат од тоа што нема кај нас некој што ќе се обиде да ги ангажира, т.е. никој не сака да влезе во минус. RHCP бараат многу кеш за настап, а кај нас тие пари не можат да бидат вратени, прво народот нема пари да плати по 2-3000 денари за влезница, второ турбофолк популацијата преовладува што значи дека иаме и проблем со културата (нешто што се сложувам со него).
Тоа е тоа, Хрватска има 5 милиони народ, плус 700 евра е просек плата и тоа е тоа, мислам дека многу очигледно зошто овде не иде некое звучно име. А за Белград, па таму има 2 милиона народ, поголеми се шансите таму да успее концерот отколку во Скопје... ваљда ме разбираш што сакам да кажам, ризик е некој да се нафати да донесе некое големо име тука.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.898
Поени од реакции
17.887
Остај го ти него, лично го знам, тежок филм е, сељак.
Пред некое време ме убедуваше како во Германија карта за Лени Кравиц била 60 евра, а кај нас народот се гребел за 1000 денари. Значи ми тера муабет и ми рамња Германски со Македонски стандард и го понижува сопствениот народ како се гребел за 1000 денари, а не знае дека просек плата во Македонија е 150 евра, односно за 9000 луѓе по 10 саати на ден кршат бетон со хилт.

Инаку RHCP не избегнуваат од тоа што нема кај нас некој што ќе се обиде да ги ангажира, т.е. никој не сака да влезе во минус. RHCP бараат многу кеш за настап, а кај нас тие пари не можат да бидат вратени, прво народот нема пари да плати по 2-3000 денари за влезница, второ турбофолк популацијата преовладува што значи дека иаме и проблем со културата (нешто што се сложувам со него).
Тоа е тоа, Хрватска има 5 милиони народ, плус 700 евра е просек плата и тоа е тоа, мислам дека многу очигледно зошто овде не иде некое звучно име. А за Белград, па таму има 2 милиона народ, поголеми се шансите таму да успее концерот отколку во Скопје... ваљда ме разбираш што сакам да кажам, ризик е некој да се нафати да донесе некое големо име тука.
Разбирам јас све то,чиста економија и интерес.
Ама ако е толкав фраер како шо е замислен нека прифатит ризик, а не ај ќе се жалиме дека сите одат на Сека Алексич (јас го сфаќам како изговор за неспособност).
Муабетот ми е можда дека овде и не е нешто друго понудено, многу народ не гледат подалеку од Пинк, од сите страни се форсирани певаљки.Изборот е нула.
Ако Авалон е толку јака фирма ќе пробаат барем да донесат ...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.944
Поени од реакции
3.259
Разбирам јас све то,чиста економија и интерес.
Ама ако е толкав фраер како шо е замислен нека прифатит ризик, а не ај ќе се жалиме дека сите одат на Сека Алексич (јас го сфаќам како изговор за неспособност).
Муабетот ми е можда дека овде и не е нешто друго понудено, многу народ не гледат подалеку од Пинк, од сите страни се форсирани певаљки.Изборот е нула.
Ако Авалон е толку јака фирма ќе пробаат барем да донесат ...
Да иронијата е во тоа што дури ни Авалон не е некој фактор кој што може да донесе некој добар изведувач. Факт е дека потфрлија на последниот концерт на Jamiroquai со озвучувањето, потоа на изборот на останатите бендови на Скопје гори инт. Еве, не се жалам за карта затоа што мислам дека океј се 1000 денари да дадеш за Hurts или Jamiroquai.
Ама барем да ја направат организацијата ко што треба, т.е. како што се филмаат дека се некој фактор.

А за донесување, знам дека имаат пробувано, во тоа биди сигурен. До пред некоја година кога не беше изградена СРЦ Борис Трајковски, Македонија немаше арена која ги исполнува условите за настап еве да речеме на едни Колдплеј.
Ама ете, тоа се реши, ама остана главниот проблем, народов ем нема пари, ем е про турбофолкерски настроен. Искрено и јас да сум газда, верувам и ти, нема да носам големо име и да ризикувам да влезам во минус многу пари. А веруј многу пари се во прашање...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.696
Поени од реакции
5.331
РХЦП биле многу тиња пред 4 години во Инџија (блиску до Белград). Не знам зошто се палите сеа за Загреб.
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
44
Поени од реакции
5
Red Hot Chili Peppers во Софиjа (September 1 2012)

Legendary rock band Red Hot Chili Peppers will have its first ever gig in Bulgaria's capital Sofia on September 1 2012, Sofia Music Enterprises announced on Monday.

Sofia's Georgi Asparuhov Stadium has been confirmed as the venue for the gig.

Tickets for the concert will be available starting December 2 2011 and can be bought online on ticketpro.bg, as well as from the National Palace of Culture's ticket center in downtown Sofia and from the newly constructed Arena Armeets sport hall.

In 2012, Red Hot Chili Peppers are also playing in Russia, Poland and Croatia, according to the band's official website.
 
П

Паган-др

Гостин
Ќе ја променам темата за концертот во Софија, поради официјалната продажба на карти за таму.

Пред бина: 4450 денари.
STANDING 2: 2900 денари.
STANDING 3: 2600 денари.
--- надополнето: 30 декември 2011 во 21:56 ---
купикартизасе
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.094
Поени од реакции
3.629
Уффф па добро е бе, јас мислев поскапи дека ќе бидат. :D
 

the.cute.one :)

Some people eat to live , i live to eat <3
Член од
15 септември 2011
Мислења
56
Поени од реакции
14
Да прашам дали има некоја организација од Скопје или од некој друг град? Кој има информации пишете :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom