Ray-Ban наочари за сонце

Член од
13 октомври 2018
Мислења
5
Поени од реакции
1
Здраво. Со оглед дека завршува летото во ЕУ има големи попусти на наочари за сонце. Конкретно сум заинтересиран за Ray-Ban Original Wayfarer. Бидејки не сум голем познавач на наочари за сонце малку ме збунува тоа што го читам дека се со леќа G-15 (Lenses: Green Classic G-15). Ве молам дали може некој што ги има/имал или се разбира да ми објасни како се гледа преку нив со оглед на тоа дека имаат некоја врста на зелена леќа. Еднаш ги имам ставено на очи во фри шоп и не забележав разлика од други очила за сонце со оглед на тоа дека се работи за врста на зелена леќа. Исто така која е разликата помеѓу класични и поларизирани (дали е подобро да бидат поларизирани стакла). Ве молам за помош околу овој модел на наочари.
Другар леќата е во зелена боја, таа боја е пријатна за окото и погледот е убав и пријатен, можес со часови да ги носиш, а да не осетиш никаков замор. Нормално леќи со поларизација се подобри затоа што имаат додатна заштита. Тука може да видиш повеќе за поларизацијата. Нема да згрешиш ако ги земеш. Поздрав
 
A

andrea85

Гостин
Edna informacija. Go imam modelot 3025 003 3f gradient blue leka. Dolgo vreme barav gradient siva ama ne najdov i gi kupiv ovie.
Me interesira dokolku poracam sivi leki od ebay, dali bi mi gi smenil nekoj ovde vo MK , gledam deka online se prodavaat? I kade bi mi gi smneile?ATA ramstore od kaj so gi kupiv ne sakaa...
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom