Rabotno vreme za podignuvanje na nov pasosh

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.180
Поени од реакции
40.778
Тешка работа за точен одговор :D

Мислам дека кај МРТ имаат некаков ред. Ја коа земав у Ѓорче голгота ми беше. Дојди тогаш, дојди оногаш, идеш ти викаат абе жената шо работи не е дојдена уште од ручек, врати се за саат време и слично.

У МРТ работат до 18:00. Арно ама таму има гужва по принцип сите дозволи се издаваат у еден хол, ама за да влезеш у холот чекаш со 40 души кои не ги пуштаат еден по еден, туку чекаат да се ослободи ред од сите што се у холот, па да пуштат нова тура од 20 луѓе. Па ако сакаш да завршиш работа до 6, иди у 4 попладне најкасно :)

За другите локации не знам искрено.
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
127
Поени од реакции
66
Zdravo dechki, dali nekoj znae so sigurnost do kolku chasot e mozhno podognuvanje na nov pasosh?
После 3 месеци си ја земав јас личната карта, бев 2 3 пати на поминување накај 15 - 16 часот препуно до доле имаше гужва скалите полни. Во 14:00 бев живо пиле немаше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom