R.I.P. Oliver Dragojević

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
И у што е тука големината жити све? Музичари треба да се големи луѓе, над политики, над омрази...

Мене лично ми беше побааги антипатичен као лик и досаден као пејач, ама мислев да не коментирам....додека не го прочитав ова и го видов на вести сега пред малку. Сабајле гледав на истава телевизија како Васил Хаџиманов и Матија Дедич како беспрекорно соработуваат, прво како луѓе, па после како музичари.
Имал овој некој личен мотив тоа да не го праи или белградската публика не го есапела за жив? Што е причата?
Не знам баш која е причината, бидејќи Оливер не зборел за тоа, но Оливер Мандиќ во едно инттервју има изјавено дека доколку направи концерт во Белград дека ке му ги убијат синовите (Е сега колку е точно може само да нагаѓаме)[DOUBLEPOST=1533046501][/DOUBLEPOST]
LoL, кој нормален ги споредува нив двајца.
Каков црн ДиноМерлин...Ме изнасмеја.
Друже верувај ми аца лукас, цеца и остали звезде гранда кај сељачанава наша имаат поголема репутација од нив двајцата. Мада пак знае дино мерлин да ги полни салите по Балканов...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Друже верувај ми аца лукас, цеца и остали звезде гранда кај сељачанава наша имаат поголема репутација од нив двајцата. Мада пак знае дино мерлин да ги полни салите по Балканов...
Полнење сали баш и не е некоја мерка за тоа кој колку вреди на уметнички план, за тоа си има критичари.
Полнење сали е мерило за тоа кој колку вреди на економски план, а мнозинството сељачаната не ми се ама баш никаков репер.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Оливер Драгојевиќ не може да се споредува со Аца Лукас, Цеца, Дино Мерлин. Сепак се пеачи со целосно различна музика и публика на концерти.
Кај Оливер се иде на концерти за да се слушне приказната во текстот, уживање во музиката седејќи на столче иако има и некој песни за играње. Додека пак кај другиве пред се Аца Лукас и Цеца повеќе е да се пие алкохол, да мрдаат колкови, газови, и да се паѓа у трансови од текстовите за неверство и што ти ја знам друго.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Оливер Драгојевиќ не може да се споредува со Аца Лукас, Цеца, Дино Мерлин. Сепак се пеачи со целосно различна музика и публика на концерти.
.
Да, благо кажано.
 
Член од
20 декември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
85
Човекот сепак си остана на зборот, колку и да ми смета малку дури и на мене. Има ли денеска такви луѓе, кажете ми?
Околу кариерата и самата личност, доволно е кажано.

Секогаш ќе биде тука со нас, тоа е.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Ептен ми е драго што му присуствував на неговиот последен концерт во Скопје, кога дојде во Борис Трајковски со Џибони. Жалната реалност е дека сите мои и наши екс ју музичари полека ги газат годините и им се одбројуваат настапите кај нас и воопшто, затоа и гледам да не пропуштам ништо на личности кои ми се драги. Можам да му знам стотина песни, а пак да не ги знам сите, можам да имам стотина негови омилени песни, а пак да заборавам да наведам некоја која ми е омилена. Оливер почивај во мир

 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Нека почива во мир. Нема да се правам голем фан, сепак не му ја слушав многу музиката. Како и да е Cesarica и Trag u beskraju секогаш ќе ги сакам.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Почивај во мир легендо :(
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Нека почива во мир, иако вторпат слушам за човеков.
Првиот пат слушнав како ми кажаа дека бил од едните со полош карактер.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Лесна му земја.
@Anon
Шо е бе ова Anone само умирачки..
Де Avicii, де овој раперот од Америка, де Stephen Hawking...
Таѕна Г0Дин@ :(
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403

Kajgana Shop

На врв Bottom