Queen

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Queen ги слушам од поодамна и ми се едни од all-time favorite бендови. Одличен бенд со вечни хитови.

Најверојатно ќе одам Белград на 29ти, ако се собериме друштвo.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Иако не е во стилот на музика што го слушам јас сепак ќе кажам респект и секоја чест за феноменалниот фреди и општо респект за целата група феноменални се
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Стварно се супер бенд.
I wan't to break free:eek:jea:
омилена ми е од нив.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
Добар бенд еден до топ 10 во свет на сите времиња ( според мене )
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
159
Поени од реакции
31
Koncerot na 29 oktomvri vo Belgrad ke bide spektakl sto kojznae koga ke se povtori.Sekako deka ne moze da se dolovi euforijata sto ja pravese Freddie,no sepak vredi da se otide.Ke bidam tamu pa makar i da se razocaram od Paul Rodgers.Vakvo nesto ne se propusta.
Сигурно е ова? Дајте некој линк...
п.с. Немора да зборам кој ми е омилен бенд и омилена личност, аватарот зборува сам по себе:smir: ...
btw симнете си го концертот по повод смртта на Freddy Mercury "The Freddie Mercury Tribute Concert" во кој освен Roger Taylor, John Deacon i Brian May како специјални гости учествуваа и: Elton John, Roger Daltrey (of The Who), Tony Iommi (of Black Sabbath), David Bowie, Mick Ronson (of Spiders from Mars), James Hetfield (of Metallica), George Michael, Seal, Paul Young, Annie Lennox, Lisa Stansfield, Robert Plant (Led Zeppelin), Joe Elliott и Phil Collen (of Def Leppard), Axl Rose и Slash (of Guns N' Roses), Liza Minnelli.
Концертот беше хуманитарен и средствата беа наменети за болните од AIDS. поздрав
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.564
Поени од реакции
2.514
Има ваква тема мислам....Иначе Queen ми е омилената група,и единствена што сум ја слушал,следел,купувал касети на времето и аудио и видео,со спотовите,и ги имав 2-3 концерти на видео,на вембли и на Барселона мислам беше,само многу ми е криво сега не можам да си ги најдам,а концертот на Вембли го имам и на ДВД......Нема мислам да излези подобра група од нив,сеа слушнав дека се пак обединети со Пол Роџерс наместо Фреди(не е нималку исто али ЈБГ)и ке правеле турнеа мислам,па ако дојдат било каде а балканов појче од сигурно дека ке присуствувам....
п.с Огромна желба имав Тоше Проески да го слушнам како пеј песна на Квин,али ете и тоа не ми се оствари....
едит:ЕЈ НЕ ВИДОВ ДЕКА НА 29 ОКТОМВРИ КЕ БИДАТ ВО БЕЛГРАД:vozbud: :vozbud: :vozbud:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.564
Поени од реакции
2.514
Го симнувам,баш ме интересира што е како е,само не можи да биди исто како со фреди,оти пред се тој и ги правеше музиките....
Bohemian Rapsody е негово дело од секој аспект,музика,текст ова она...:)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.322
Поени од реакции
24.863

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.322
Поени од реакции
24.863
Едит - го преслушав албумов, супер е.
Секоја чест и за Пол Роџерс, добро ја завршил работата.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..штета као прво што е мртов..
..као второ и да беше жив..ќе немавмо шансе(женскиве)..беше по машките..:uvo:
..као трето..ги обожааааааааавам....:vozbud:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.201
Поени од реакции
1.931
btw симнете си го концертот по повод смртта на Freddy Mercury "The Freddie Mercury Tribute Concert"
Навистина голем концерт.Неверојатни изведби од сите учесници.
На оваа доле најмногу се поклонувам.


едит: морав и оваа да ја ставам, проверете зошто :)

 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Queen многу ги почитувам, одлична група:smir:
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
159
Поени од реакции
31
Еве некои онформации во врска со концертот на Queen во Белградска Арена на 29 Октомври:


Wed 29th - Belgrade Arena
Venue: Belgrade Arena
Address: Arsenija Carnojevica 58, 11070 New Belgrade, Serbia
Tel.Number: +381 11 220 2222
Website: http://www.arena.co.yu
Tickets

http://www.ticketline.co.yu / +381 11 20 30 570
 
Член од
15 март 2006
Мислења
95
Поени од реакции
5
Inaku razbrav deka Jugoton ke organiziraat prevoz do belgrad za koncertot,a ke pocnat da se angaziraat poveke po zavrsuvanje na koncertot na Madonna vo Budva.
Inaku turneata pocna,ima mnogu videa na youtube od Moscow i od Kharkov.
Ova se pesnite sto gi ispolnuvale:

01 - Cosmos Rocking' (intro tape)/One Vision
02 - Tie Your Mother Down
03 - The Show Must Go On
04 - Fat Bottomed Girls
05 - Another One Bites The Dust
06 - Hammer To Fall (full fast version)
07 - I Want It All
08 - I Want To Break Free
09 - A kind Of Magic
10 - Seagull
11 - Love Of My Life
12 - '39 (full band!)
13 - Drum solo (end of catwalk)
14 - I'm In Love With My Car (end of the catwalk!)
15 - Say It's Not True (Cosmos Rocks version)
16 - Wishing Well
17 - Shooting Star!!
18 - Bad Company
19 - Guitar Solo
20 - BIJOU!!! (with Freddie)
21 - Last Horizon
22 - Crazy Little Thing Called Love
23 - C-lebrity
24 - Feel Like Makin' Love
25 - Radio Ga Ga
26 - Bohemian Rhapsody (with Freddie)
27 - Cosmos Rockin'
28 - All Right Now
29 - We Will Rock You
30 - We Are The Champions
BTW noviot album e dobar,malku poinakov stil bi kazxala,mada go ima nivniot karakteristicen zvuk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom