QhostMK - Дедицирани сервери (Локација - Македонија)

Член од
2 ноември 2020
Мислења
6
Поени од реакции
9
qhostlogo.png

https://qhost.mk/dedicated-servers-baremetal/

Дедицирани сервери со светски стандарди достапни за вас по најповолни цени.
СИГУРНОСТ - ФЛЕКСИБИЛНОСТ - КВАЛИТЕТ


24/7 Премиум поддршка / 99,99% Uptime / Неограничен сообраќај

Локација : Македонија

Speedtest : https://speedtest.qhost.mk
| 100MB | 200MB | 500MB |Нудиме премиум услуги по достапни цени за сечиј буџет

=======================================

DELL POWEREDGE 2X XEON® E5645 ( 6999.00 MKD Месечно)

Локација : Македонија
12/24 CPU Јадра
32 GB RAM ECC
1000 GB SAS
Нeограничен Трансфер
1 Дедицирана ИП
Гарантирано 99% Достапност
100 Мбпс Порт / 1 Гбпс Upgrade
Активација за 24/48ч

Нарачај


=======================================

DELL POWEREDGE 2X XEON® E5645 ( 8499.00 MKD Месечно)

Локација : Македонија
12/24 CPU Јадра
64 GB RAM ECC
250 GB SSD
Нeограничен Трансфер
1 Дедицирана ИП
Гарантирано 99% Достапност
100 Мбпс Порт / 1 Гбпс Upgrade
Активација за 24/48ч

Нарачај

=======================================

DELL POWEREDGE 2X XEON® E5645 ( 11999.00 MKD Месечно)


Локација : Македонија
12/24 CPU Јадра
128 GB RAM ECC
1000 GB SAS + 250 GB SSD
Нeограничен Трансфер
1 Дедицирана ИП
Гарантирано 99% Достапност
100 Мбпс Порт / 1 Гбпс Upgrade
Активација за 24/48ч

Нарачај


==============================================================================

XEON E5 СЕРИЈА ДЕДИЦИРАНИ СЕРВЕРИ

==============================================================================2 X XEON® E5-2650L V2 ( 16999.00 Месечно)

Локација : Македонија
20/40 CPU Јадра
64 GB RAM
1 TB HDD SATA
Неограничен Трансфер
1 Дедицирана ИП
Remote IPMI/KVM
Гарантирано 99% Достапност
100 Мбпс Порт ( 1 Гбпс Upgrade )
Активација за 24/48ч

Нарачај


=======================================

2 X XEON® E5-2650L V2 ( 18999.00 Месечно)

Локација : Македонија
20/40 CPU Јадра
128 GB RAM
500 ГБ SSD
Неограничен Трансфер
1 Дедицирана ИП
Remote IPMI/KVM
Гарантирано 99% Достапност
100 Мбпс Порт ( 1 Гбпс Upgrade )
Активација за 24/48ч

Нарачај


=======================================

2 X XEON® E5-2650L V2 ( 19999.00 Месечно)

Локација : Македонија
20/40 CPU Јадра
128 GB RAM
500 ГБ SSD
Неограничен Трансфер
1 Дедицирана ИП
Remote IPMI/KVM
Гарантирано 99% Достапност
100 Мбпс Порт ( 1 Гбпс Upgrade )
Активација за 24/48ч

Нарачај


==============================================================================

Мрежа и пристапност
---------------
Современа backbone мрежа со единствено географско присутство на целиот Јадрански (Балкански) регион им овозможува на сите наши корисници да се поврзат со своите крајни корисници.

Гарантиран “Up Time” 99,99%
---------------
Квалитетот на Телекомуникациските сервиси во својата системска сала Qhost ја обезбедува преку користење на опрема од реномирани светски производители: Cisco, Dell, Nokia Siemens... и глобална интернет поврзаност со повеќе клучни провајдери од највисок ранг со гарантиран “up time” на сервисот од 99,99%.

DDOS Заштита
---------------
Qhost обезбедува 24/7 мониторинг на сервисите и отстранување на пречки од страна на сертифицирани инжењери како и заштита од директни напади DDOS
(Distributed Denial Of Service) преку сопствен хардверски Firewall – ASA
---------------
Подетални карактеристики за сите дедицирани сервери може да погледнете на нашата страна.
За сите прашања може да не контактирате преку емаил или преку нашиот тикет систем.


qhostlogo.png
 

Attachments

Член од
28 септември 2014
Мислења
93
Поени од реакции
56
Ако влезам со non-mk IP исфорсирана ми е англиската верзија и немам кај да сменам на мк
 
Член од
2 ноември 2020
Мислења
6
Поени од реакции
9
Ако влезам со non-mk IP исфорсирана ми е англиската верзија и немам кај да сменам на мк
Здраво,

Да, страницата е дизјанирана така што доколку некој пристапува надвор од МК ја обслужува англиската верзија а за сите посетители од Македонија ја добиваат Македонската Верзија.

Доколку сакаш да ги разгледаш нашите сервиси и услуги на Македонски јазик тоа може да го направиш тука : Qhost - Македонски Хостинг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom