PsyTrance и неговата култура

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.423
Поени од реакции
19.545
Обожавам вакви спори траки!

Tikal feat Esma Redzepova - Crystal Wind
И Тикал да не е циган? : D Знам едну траку од њега од поодамна
Tikal - Gipsy
Малце е побрза ама добра е

Тегла знам ти обожааш гоа транз. Мислу дека ке ти се сфиѓаф овија траке.
Slinky Wizard - Funkus Munkus
Total Eclipse - Can't do that
Zorba ft. Chicago - The Rush
Blue Planet Corporation - Overbloody Flood
Atmos - The Only Proces

Напраи си кафицу и преслушај си ги, а не сумњам и дека некоју од овија не гу знаеш
Поздраф Нездраф!
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
И Тикал да не е циган? : D Знам едну траку од њега од поодамна
Tikal - Gipsy
Малце е побрза ама добра е

Тегла знам ти обожааш гоа транз. Мислу дека ке ти се сфиѓаф овија траке.
Slinky Wizard - Funkus Munkus
Total Eclipse - Can't do that
Zorba ft. Chicago - The Rush
Blue Planet Corporation - Overbloody Flood
Atmos - The Only Proces

Напраи си кафицу и преслушај си ги, а не сумњам и дека некоју од овија не гу знаеш
Поздраф Нездраф!
Ги имам трите албуми на Tikal. Малце се покомерцијални но уникатен Full-On прават, ги поштувам. Првиот албум кога излезе многу го пуштаа на Канал 103 и некако ми влезе под кожа. Најдобра трака ми е Sunshine Middle East (ме ежи трајбал семплот, го обожавам!), исто многу јаки се и Resonant Earth, Gipsy, Equinox, Breath rmx (Bamboo Forest), Sweet Child како и други.

Овие од горе пола ги знам и ги имам, другите ги симнав. Обично симнувам цели албуми, ретко компилации и синглови освен ако не е од омилен изведувач или пак да има некоја трака што е убер класик па морам да ја имам. Од 93-94 година навака сите позначајни па и понепознати Goa/Psytrance изведувачи ги имам во колекција.
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
206
Поени од реакции
43
Одлични траки имаат Tikal, каква вожња дава тракава
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.423
Поени од реакции
19.545
Тотал Еклипс е олд скул француски гоа бенд кој покасно почна да праи и фул он морнинг псај транс
Они су на сцену веќ 23-4 године и су биле дел од сфи најголеми фестивали и транс журке у сфет.
Имаф 5 албума и су дел од безброј компилацие од најјаки олд скул диско куќе.Слушам ги још од мал а од пред некоју недељу га извади и последан њин албум искочен пред 5-6 године издаден за Мандала Рекордз. Они су поим за стар транс, тешки лудаци кои праиф мноо јак лајф перформанс
A-516-1140973693.jpeg.jpg
Заѓан албум ги се вика Тales of the shaman, а најјака трака е прва, која се вика исто како албум
Слушајте пажљиво и уживајте
@pixa oвој тебе ке ти се сфиѓа брат : D
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Тотал Еклипс е олд скул француски гоа бенд кој покасно почна да праи и фул он морнинг псај транс
Они су на сцену веќ 23-4 године и су биле дел од сфи најголеми фестивали и транс журке у сфет.
Имаф 5 албума и су дел од безброј компилацие од најјаки олд скул диско куќе.Слушам ги још од мал а од пред некоју недељу га извади и последан њин албум искочен пред 5-6 године издаден за Мандала Рекордз. Они су поим за стар транс, тешки лудаци кои праиф мноо јак лајф перформанс
Заѓан албум ги се вика Тales of the shaman, а најјака трака е прва, која се вика исто како албум
Слушајте пажљиво и уживајте
@pixa oвој тебе ке ти се сфиѓа брат : D
трансопедија :), још кој број на ципеле да напишеше дека носив :)[DOUBLEPOST=1461828184][/DOUBLEPOST]нешто у мом фазону :)
 
Последно уредено:

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Да не има некоја фејсбук група кај што се споделуваат транс журки низ мкд?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Какво совршенство е тракава ambient/downtempo.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.423
Поени од реакции
19.545
OOOD - Apollo, Son of Rifa
OOOD - Starseeker (Crystal Skies '08 mix)

Добар е цел албум ама овие две траки се врв. Препорачиво е да се слушнат на добро озвучување за вистинско задоволство. Басот на првата кине. :LOL:
Брао бе Тегла, сфиѓа ми се што уоште некој на наши простори е слушнаја за овј олд скул британски бенд. Пионири на UK сцену, псај електроника и риал транз : D И мене су ми ептен орајт,еве ги дечки
A-41548-1347661684-2131.jpeg.jpg


Eве нешто од мене за тебе Teгла, Диџикулт, најјак белгиски бенд, и старо и о ново од њима рока
Digicult - Audiotrack 2 (прва верзија на star travel)
Dicigult - Spiritual
Digicult - Незнам како се вика трака : D
Digicult - Lightshaper
Преслушај ги брат, поздраф : D
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Дајте ми торент од дискографијата на Тотал Еклипс ако има некој, на Кикес торентс ја нема, а и на Јутјуб има само еден цел албум.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Брао бе Тегла, сфиѓа ми се што уоште некој на наши простори е слушнаја за овј олд скул британски бенд. Пионири на UK сцену, псај електроника и риал транз : D И мене су ми ептен орајт,еве ги дечки


Eве нешто од мене за тебе Teгла, Диџикулт, најјак белгиски бенд, и старо и о ново од њима рока
Digicult - Audiotrack 2 (прва верзија на star travel)
Dicigult - Spiritual
Digicult - Незнам како се вика трака : D
Digicult - Lightshaper
Преслушај ги брат, поздраф : D
Ги имам многу слушано Digicult, посебно првите два албума.
Дајте ми торент од дискографијата на Тотал Еклипс ако има некој, на Кикес торентс ја нема, а и на Јутјуб има само еден цел албум.
На rutracker.org креирај акаунт и спуштај колку ти душа сака, најдобра страница за симнување на музика.
Пиши во полето за пребарување Total Eclipse со keyword Lossless и ќе ти даде албуми во FLAC, ALAC и APE формати. Ако преферираш MP3 тогаш пиши keyword MP3 за да ти исфилтрира само MP3 албуми.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Поздрав другарии, многу многу тракици сте постирале , па сега фаќам све по ред да ги слушнам и да уживам :)

Еве еден поз од мене :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom