Problem so saloto na stomakot

Член од
11 јануари 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Odam vo teretana i vezbam no imam problem so saloto na stomakot mi se poznavaat stomacnite no imam salo na niv takada oblikot ne e bas najdobar sakam da go trgnam toa salo no ne znam kako(ne sum debel samo sakam ostanatoto salo na stomakot da go trgnam)
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.647
Поени од реакции
972
Немој да си го чепнал салото!
Сакаш жените да мислат после дека си сиромашен и слабо исконгломериран?
Во салото е суштината и есенцијата, на масните киселини и трансаминазите.
Ова се работи добро познати уште од средновековието.
Луј 6ти и Хенри 8ми, не биле за џабе кралеви.
https://fr.wikipedia.org/wiki/Louis_VI_le_Gros
https://en.wikipedia.org/wiki/Henry_VIII_of_England
Жените сакаат сигурност.
Салото е инвестиција во себе, поголема сигурност од тоа - не постои.
Немаш проблем, имаш дар, од универзумот/природата/Господ, што треба да го искористиш.

ПС: Си видел некој добар шофер, камионџија, слаб да е?
Кафанските певаљки, знаат што треба.
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2014
Мислења
269
Поени од реакции
91
Да само шо во 21ви век, асоцијација за сигурност и статус е да се има изграден физикус. А тоа се прави со квалитетна храна која е достапна за одбраните, додека за рајата е се останато, и пристапот до храна со ниска хранлива вредност е повеќе од лесен :)
 

S.L

...
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.245
Поени од реакции
623
Пробај да намалиш се од брза храна, секакви сокови(ама баш секакви), алкохол, грицки, благо батали не ти треба тоа.
Префрлисе на цедени скови, смути, здрав начин на подготовка на храната, пази што јадеш, јади со секој оброк некаква салата, вклучи во оброците семиња имаш мал милион, ако си толкав љубител на благо можеш да корстиш црна чоколада, ама глеј и тоа со време да исфрлиш моеш сам да си праеш благо дома... моеш со урми, какао, овес, плус/минус некоја состојка и ќе си направиш одличен десерт која водено ќе ти биде и енергетска бомба, а нема да ти делува лошо. Темава е интересна за зборење и кажување, ама мора да си решиш да скратиш некои задоволства.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
2.643
Поени од реакции
2.051
Odam vo teretana i vezbam no imam problem so saloto na stomakot mi se poznavaat stomacnite no imam salo na niv takada oblikot ne e bas najdobar sakam da go trgnam toa salo no ne znam kako(ne sum debel samo sakam ostanatoto salo na stomakot da go trgnam)

Јас едно време кога одев на аеробик, се мотав околу стомакот со прозирна фолија...така да, мораш да бидеш физички активен, со акцент на стомачниот предел.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.339
Поени од реакции
10.260
не можеш скроз да го тргнеш, не г гледај батките што се пукаат со стероиди, нормално е малце сало да има кај мужот.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.016
Поени од реакции
4.737
Што ку*ац теретани меретани, земи движи се, пешачи повеќе километри, работи физички активности, јас стомакот го одржувам т.е. го топам со работа низ двор и низ куќа, океј мора малку и мевче да има мажот со текот на годините нели, инаку никогаш во животот не сум стапнал/влегол во теретана, тоа за мене претставува непотребно потрошено време, пари и физичка енергија, а сите овие нешта може, а и подобро е да се насочат кон други цели и обврски во животот, наместо незнам таму дигање тегови или трчање на онаа движечката лента како ли се вика, па уште и лапање креатини, стероиди како ли ги викаат тие фејк срања бљак ... :D
 
Член од
21 јануари 2016
Мислења
72
Поени од реакции
115
Салце е нормално да се има особено ако градбата ти е таква да таму „клаваш“ салце. Во најмала рака шо можиш да напрајш е да продолжиш да вежбаш. Имање добро тело и стомачни без салце е комбинација на здрава исхрана и вежбање. Можиш и да зголемиш број на стомачни, пред и после тренинг шо би ги праел за поќе притисок да ставиш таму. Ама малку салце и не е страшно, можи да се досреди со самото вежбање. Нели кога имаш поќе салце за кратење побрзо оди процес на намалвање него кога имаш малку салце за кратење и горењето оди побавно.
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
71
Салце е нормално да се има особено ако градбата ти е таква да таму „клаваш“ салце. Во најмала рака шо можиш да напрајш е да продолжиш да вежбаш. Имање добро тело и стомачни без салце е комбинација на здрава исхрана и вежбање. Можиш и да зголемиш број на стомачни, пред и после тренинг шо би ги праел за поќе притисок да ставиш таму. Ама малку салце и не е страшно, можи да се досреди со самото вежбање. Нели кога имаш поќе салце за кратење побрзо оди процес на намалвање него кога имаш малку салце за кратење и горењето оди побавно.
Се сложувам со емилија, исхраната ти е битна да ја прилагодиш...и како што напомена ако сакаш 6 pack abs , дади акцент на стомачни пред и по тренинг!
 

Gjoroski

Персонален тренер.
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
885
не можеш скроз да го тргнеш, не г гледај батките што се пукаат со стероиди, нормално е малце сало да има кај мужот.
Каква врска имаа сега стероидите со масни наслаги кај просечен вежбач/рекреативец?!
Автоматски споено мислење:

Што ку*ац теретани меретани, земи движи се, пешачи повеќе километри, работи физички активности, јас стомакот го одржувам т.е. го топам со работа низ двор и низ куќа, океј мора малку и мевче да има мажот со текот на годините нели, инаку никогаш во животот не сум стапнал/влегол во теретана, тоа за мене претставува непотребно потрошено време, пари и физичка енергија, а сите овие нешта може, а и подобро е да се насочат кон други цели и обврски во животот, наместо незнам таму дигање тегови или трчање на онаа движечката лента како ли се вика, па уште и лапање креатини, стероиди како ли ги викаат тие фејк срања бљак ... :D
Неможе секој да копа по бавча и да изгледа како Херкулес :) башка, не се кој има бавча за копање.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.016
Поени од реакции
4.737
Pa normalno e maž da rečeme vo sredni godini da ima malku salce na stomačeto, ne da ima stomačina kako trudna žena vo 9ti mesec, tuku malku stomače ... Porano koga bev detište vo tinejdžerskite godini kako i vo 20te godini na pr. iako jadev se pak bev isušen kostur mi se broea rebrata i stomakot mi beše kako daska, no so tek na godinite čovek se ispolnuva i sega barem ne mi pagjaat pantalonite kako porano, se sekavam ke kupam kajš od pazar i so šajka mu pravev dopolnitelno nekolku dupčinja za da ne mi pagjaat pantalonite, zatoa podobro e čovek da ima malku stomače otkolku da bide kako onie od Etiopija i Sudan !
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
10.932
Поени од реакции
6.650
Ееее, вечниот проблем...
 
На врв Bottom