Problem so Pezo 206 sw 1.4 HDI

Член од
23 август 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo, imam problemi so avtomobilot nekolku dena mi gasese kolata pa posle malce odmor ke zapaleshe pak , no sega ne saka voopsto da zapali , akumulatorot e poln , vergla , sve e vo red ama ne saka da zapali mi rekoja ima problem so elektronikata najverojatno...... ako mozi nekoj mislenja za ova.....
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Zdravo, imam problemi so avtomobilot nekolku dena mi gasese kolata pa posle malce odmor ke zapaleshe pak , no sega ne saka voopsto da zapali , akumulatorot e poln , vergla , sve e vo red ama ne saka da zapali mi rekoja ima problem so elektronikata najverojatno...... ako mozi nekoj mislenja za ova.....
Obično e senzorot na radilicata. Toj e izložen na golemi atmosferski vlijanija....
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
сензор на радалица. нека ја проверат на компјутер. crankshaft sensor
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Zdravo, imam problemi so avtomobilot nekolku dena mi gasese kolata pa posle malce odmor ke zapaleshe pak , no sega ne saka voopsto da zapali , akumulatorot e poln , vergla , sve e vo red ama ne saka da zapali mi rekoja ima problem so elektronikata najverojatno...... ako mozi nekoj mislenja za ova.....
Мене на корса ми беше сензор на радилица, знаеше и во возење да изгаси, дали е угорница било каде не прашува, после 10тина мин ќе запали ... утредента на мајстор
 
Член од
23 август 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
  • Mozi nesto povekje za toj senzor ljubopiten sum... Pokraj to fala za odgovorite
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
па мери вртежи на моторот. на другар на голф 5 му гасела колата, еднаш и стрелката за вртежи му играла како луда горе доле кога се обидувал да ја запали.
на компјутер покажа проблем со сензор на радалица.
 
Член од
23 август 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
па мери вртежи на моторот. на другар на голф 5 му гасела колата, еднаш и стрелката за вртежи му играла како луда горе доле кога се обидувал да ја запали.
на компјутер покажа проблем со сензор на радалица.
Fala ...
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Zdravo, imam problemi so avtomobilot nekolku dena mi gasese kolata pa posle malce odmor ke zapaleshe pak , no sega ne saka voopsto da zapali , akumulatorot e poln , vergla , sve e vo red ama ne saka da zapali mi rekoja ima problem so elektronikata najverojatno...... ako mozi nekoj mislenja za ova.....
Problem so sistem za gorivo,losa nafta, necist filter za nafta, moze vlece vozduh od nekade,dizni.Na salt tablata sveti li nekoe lambice?Prikluci ja na kompjuter,ke vidis so i e,so ubavi konektori I licencirana programa.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Zdravo, imam problemi so avtomobilot nekolku dena mi gasese kolata pa posle malce odmor ke zapaleshe pak , no sega ne saka voopsto da zapali , akumulatorot e poln , vergla , sve e vo red ama ne saka da zapali mi rekoja ima problem so elektronikata najverojatno...... ako mozi nekoj mislenja za ova.....
и толку беше, никогаш нема да дознаеме што беше проблемот и како е решен?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom