Primanje pari na paypal

Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
Некој начин парите да стигнат на македонска сметка од Пејпал има шанса?
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
точно така единствено решение е тоа сега за сега барем јас така прам :D
Пробав тоа мене ми вика: "
This card is linked to another PayPal account. Please remove the card from the other account or try a different payment method."

А нит сум поврзал со друг, јбг
 
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
Пробав тоа мене ми вика: "
This card is linked to another PayPal account. Please remove the card from the other account or try a different payment method."

А нит сум поврзал со друг, јбг
ај пиши ми во приватна порака твој фб да пробам да ти поможам оти не седам овде многу.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
ај пиши ми во приватна порака твој фб да пробам да ти поможам оти не седам овде многу.
Еве од братучед Payoneer картичката сака, сега прашање: Дали треба информациите на Пејпалот (име, адреса на жив.) да бидат исти ко на Payoneer картицава? Или нема врска
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
I jas mozam da vi gi izvadam parite od paypal . . bez provizija, humanitarec ke bidam , ako na nekoj mu treba :)
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Super znaci ti ke plakas povlekuvanje od bankomat, kursna razlika, bankoven transfer i provizja obozavam takvi humanitarci.
Povlekuvam direktno na moeto konto vo banka, Ako se vo prasanje evra nema kursna razlika, ako se dolari - moze pola evro da odbijat od paypal. Nikakvi odbivanja. Celata suma kolku sto e tolku mi stignuva na banka.
 
Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Povlekuvam direktno na moeto konto vo banka, Ako se vo prasanje evra nema kursna razlika, ako se dolari - moze pola evro da odbijat od paypal. Nikakvi odbivanja. Celata suma kolku sto e tolku mi stignuva na banka.
Da de za toa povlekuvanje direkno bankata zema provizija mozda ne si osetil probaj 2000 eur. Inaku ako bankata ne zema provizija ne veruvam deka ke prezivee od humanitarni akti.
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Ае ситуација
Блокиран од извршител
Сака да купува преку нет..нешто пејпал ова она...има ли спас за чоекот дс не користи картичка од банка?
Да отвори акаунт кој нема да биде поврзан со картичка и сл (некое чудо) и јас да му префрлам пари некако?
-Чоекот е блокиран
-Сака да купува преку нет,значи нема да вади пари од акаунт (ќе му се праќаат пари) ќе купува ќе шитка роба и тако то?
Врска си немам па да прашам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom