Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Тренерот на месец август со три победи од по 1:0 не знае каде се наоѓа во септември. Тимот му прима 9 голови и има дадено само 1 овој месец, а тој вика играчите не знаеле да го играат тоа што го бара од нив.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.514
Поени од реакции
62.360
Тренерот на месец август со три победи од по 1:0 не знае каде се наоѓа во септември. Тимот му прима 9 голови и има дадено само 1 овој месец, а тој вика играчите не знаеле да го играат тоа што го бара од нив.
Ke имаме сега обратна ситуација со Артета.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Мал мозочен како последица на вчерашниот резултат
Благодарение на коментаров ова ми е последен пост на темава. Постои редит и има други места на кои може да се дискутира фудбал, форумов генерално и онака е у умирање.

Спомнав еднаш нешто за татко ми тука, али нејќев да навлагам поише пошто се лични ствари. Али пошто на идиоти ко тебе очигледно не им иде памет, ќе си пишам.

Дур глеав да се тргнам малце од домашните проблеми, и да дискутирам фудбал поопуштено тука, на многу постови и коментари добивав реплика од она потчовечконо суштество Стелт за „мозочен удар“. Пробав да го игнорирам, прво онака да ги рипнам репликите, па после и со ставањето на членот на игнор, пошто татко ми имаше три последователни мозочни удари добиено баш у тие 2-3 години, и последниот го дотепа и го стаи у гроб.

Дур ова се дешаваше, ги добивав гореспоменатите коментари, плус триста гнасни муабети на лично ниво за кои што не сакав никад да реагирам агресивно. Што отсекад ми беше фасцинантно. Ја јесда знам да провоцирам, али никад не сум се довел у позиција на тоа што некој ќе искоментира за Ливерпул, јас да му вратам на тоа со лични навреди. И отсекад ми било смешно како е можно да си толку прост, да не знаеш на провокација со фудбал да вратиш со друга провокација на фудбал, туку се спушташ на ниво на членот на лично ниво да го вреѓаш. Со години добивам вакви реплики на речиси све што ќе пишам, јас за фудбал - они за мене, јас за фудбал - они за мене, и све така. Дури и онака на посериозни дискусии и коа сум си произнел најобично мислење генерално за фудбал, без никаква провокација, ми било враќано со навреди. Фасцинантно, стварно. Као, контроверзно ти е мислењето и сеа ќе те вреѓаме тебе пошто нема како поинаку да реплицираме.

Нејсе, пишав еднаш коментар, али изглеа не ви влезе у мозок, такада све што преостанува е да ве баталам, чим ви се смешни мозочни удари и да вреѓате луѓе со кои што повеќето тука се имате и упознаено и сте глумеле пријателски настроени на тие средби. Поише ми е криво искрено што баш ваквиве што ги запознав се истите на кои овие ствари им се смешни. Па и да не сум ги запознал, 10 години сме тука и секојдневно пишуваме, сум се стекнал со некаква почит и сооднос со луѓево овдека. Затоа и го пишувам ова, иначе можев само зз да напраам. Океј, тоа, и да не има муабети дека ме снемало, исто као што ме снема баш коа пробував да ги решам домашните проблеми, и после коа се средија малку стварите и коа се вратив, за ова ми беше замерувано и на секој пост за тоа добивав реплики што ме потсеќаа на минати трауми и реални проблеми од кои пробував очајно да избегам. Фала ви многу за тоа дечки, стварно сте прави мужишта.

Така што, чим уште траат коментариве и се лајкани, исмевани, и истиот однос преовладува, доста ми беше искрено.

Поздрав и секое добро, се надевам ќе се оправите некад.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.651
Поени од реакции
7.234
Само топчињата мењаат мислења за менаџер од едно колко до друго.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Најискрено, не се сеќавам дека Рики пишал нешто во врска со тие лични проблеми. Се осетив доста непријатно читајќи го неговиот пост, го тргнав лајкот на коментарот на ганерот и од мое лично име му се извинувам на @RickyLFC9.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.167
Поени од реакции
15.962
Најискрено, не се сеќавам дека Рики пишал нешто во врска со тие лични проблеми. Се осетив доста непријатно читајќи го неговиот пост, го тргнав лајкот на коментарот на ганерот и од мое лично име му се извинувам на @RickyLFC9.
Рики сака да го сожалуваат?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Благодарение на коментаров ова ми е последен пост на темава. Постои редит и има други места на кои може да се дискутира фудбал, форумов генерално и онака е у умирање.

Спомнав еднаш нешто за татко ми тука, али нејќев да навлагам поише пошто се лични ствари. Али пошто на идиоти ко тебе очигледно не им иде памет, ќе си пишам.

Дур глеав да се тргнам малце од домашните проблеми, и да дискутирам фудбал поопуштено тука, на многу постови и коментари добивав реплика од она потчовечконо суштество Стелт за „мозочен удар“. Пробав да го игнорирам, прво онака да ги рипнам репликите, па после и со ставањето на членот на игнор, пошто татко ми имаше три последователни мозочни удари добиено баш у тие 2-3 години, и последниот го дотепа и го стаи у гроб.

Дур ова се дешаваше, ги добивав гореспоменатите коментари, плус триста гнасни муабети на лично ниво за кои што не сакав никад да реагирам агресивно. Што отсекад ми беше фасцинантно. Ја јесда знам да провоцирам, али никад не сум се довел у позиција на тоа што некој ќе искоментира за Ливерпул, јас да му вратам на тоа со лични навреди. И отсекад ми било смешно како е можно да си толку прост, да не знаеш на провокација со фудбал да вратиш со друга провокација на фудбал, туку се спушташ на ниво на членот на лично ниво да го вреѓаш. Со години добивам вакви реплики на речиси све што ќе пишам, јас за фудбал - они за мене, јас за фудбал - они за мене, и све така. Дури и онака на посериозни дискусии и коа сум си произнел најобично мислење генерално за фудбал, без никаква провокација, ми било враќано со навреди. Фасцинантно, стварно. Као, контроверзно ти е мислењето и сеа ќе те вреѓаме тебе пошто нема како поинаку да реплицираме.

Нејсе, пишав еднаш коментар, али изглеа не ви влезе у мозок, такада све што преостанува е да ве баталам, чим ви се смешни мозочни удари и да вреѓате луѓе со кои што повеќето тука се имате и упознаено и сте глумеле пријателски настроени на тие средби. Поише ми е криво искрено што баш ваквиве што ги запознав се истите на кои овие ствари им се смешни. Па и да не сум ги запознал, 10 години сме тука и секојдневно пишуваме, сум се стекнал со некаква почит и сооднос со луѓево овдека. Затоа и го пишувам ова, иначе можев само зз да напраам. Океј, тоа, и да не има муабети дека ме снемало, исто као што ме снема баш коа пробував да ги решам домашните проблеми, и после коа се средија малку стварите и коа се вратив, за ова ми беше замерувано и на секој пост за тоа добивав реплики што ме потсеќаа на минати трауми и реални проблеми од кои пробував очајно да избегам. Фала ви многу за тоа дечки, стварно сте прави мужишта.

Така што, чим уште траат коментариве и се лајкани, исмевани, и истиот однос преовладува, доста ми беше искрено.

Поздрав и секое добро, се надевам ќе се оправите некад.
Рики појма немам што ти се случувало во приватен живо, на крај памет не би ми паднала заебанција за починат лчен на семејство, не сум идиот. Прими и сочуство и не сфаќај сѐ лично, форум е трпи бантер ако фатиме сите да бришиме профили после пораз ја ќе имав 147 профили креирано и избришано

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Интересен понеделнички fun fact, налетав некаде на интернет не знам дали е точно:

Мртвиот Кристал Палас со победа вечерва над Брајтон, ќе дојде на само пет бода од ултра-мега-гига јаките Челзи, Сити и Јунајтед и на шест од првопласираниот Ливерпул.

Неверојатно. ;)
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Интересен понеделнички fun fact, налетав некаде на интернет не знам дали е точно:

Мртвиот Кристал Палас со победа вечерва над Брајтон, ќе дојде на само пет бода од ултра-мега-гига јаките Челзи, Сити и Јунајтед и на шест од првопласираниот Ливерпул.

Неверојатно. ;)
Не само тоа, туку и Брајтон со победа избива на прво место со бод пред Ливерпул. Арсенал со кој сите се исмеваа на почеток е на 5 поени од прво место. Ама сѐ уште е почеток на сезоната така што очекувано е да има вакви ситуации.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Не само тоа, туку и Брајтон со победа избива на прво место со бод пред Ливерпул. Арсенал со кој сите се исмеваа на почеток е на 5 поени од прво место. Ама сѐ уште е почеток на сезоната така што очекувано е да има вакви ситуации.
Брајтон на крај според играта и можностите што ги имаат ако продолжат вака реално би било да фатат топ 10.
Арсенал од друга страна како што пишав и во фан клуб има доста сериозен и млад проект, ако се уиграат играчите ко што треба топ6 е реален дострел. Дури и блиска борба за Топ4 би се водела, иако веќе има многу покомплетни и поискусни екипи.

Лично баш ФИФА стил на re-build ми направи Арсенал, релативно млади таленти со голем потенцијал. Се надевам ќе се докаже Артета... :)
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Арсенал има интересен распоред во наредните 4 кола, а после почнува пекол од распоред каде што за краток период ќе играат со Лестер, Ливерпул, Јунајтед и Евертон. Олеснување им е тоа што не играат во европските натпреварувања оваа сезона, па Артета нема да има изговор за своите неуспеси во иднина.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Дур глеав да се тргнам малце од домашните проблеми, и да дискутирам фудбал поопуштено тука, на многу постови и коментари добивав реплика од она потчовечконо суштество Стелт за „мозочен удар“. Пробав да го игнорирам, прво онака да ги рипнам репликите, па после и со ставањето на членот на игнор, пошто татко ми имаше три последователни мозочни удари добиено баш у тие 2-3 години, и последниот го дотепа и го стаи у гроб
На игнор сум, ама небитно.
Нит сум читал, нит сум прочитал било каков пост од тебе со домашни проблеми, затоа не ме ставај у уста како тоа наводно намерно сум зборел така. Уште повеќе па што темава ја посетувам само за Пепе и компанија.
Еве и @Bateman, па и Ганерот се чудат за тој пост и каде е.

Нека ме цитира некој за да прочита ботов, а не да шири по форум муабети како тоа намерно сум се заебавал за членови на семејството.
Чудно како тоа се жалиш за лични работи, за да после некоја реченица да уметнеш „потчовечконо суштество Стелт“. Ќе ти објасни суштеството кога ќе се видите, уживај.
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.838
Поени од реакции
24.265
Англискиве медиуми не се нормални човече.
Два натпревари Челзи игра малце послабо, иако рака на срце и двата натревари беа против јаки противници, и почнаа да му се качуваат на глава на Тухел.
Два ебани натпревари.

Не знам дали е ова за сите вака, или е селективно за одредени тимови и менаџери.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom