Premier League - Season 2022/23

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.880
Поени од реакции
4.575
Дури и админот на Јунајтед нема надеж... :D

Не гледам што е проблем реален си е човекот, освен Сити и Ливерпул било кој друг клуб да се поврзува со титула е банално.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
8.418
Поени од реакции
8.100
Пак изгледа циганиве ке клечат пред почеток на натпревар а мислам читав негде дека капитените се договориле сезонава да не се практикува тоа
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
252
Поени од реакции
84
Samo na pocetokot na nekoi si praznici boxing day takvi i na krajot na prvenstvoto.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.591
Поени од реакции
9.641
Нека удри некој лајк да не му пропадне форава
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.438
Поени од реакции
8.616
Добар е Арсенал. Има тим и има игра што е најважно после долго време. Трпението кое го доби Артета дополнато со сериозна поддршка секое трансфер лето (поготово ова) без топ 3 сезонава би било неуспех според мене.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.111
Поени од реакции
1.499
Палас заслужи бар бод, од 30та минута дур не го примија вториот гол заслужија бар 1-1 ако не и 2-1 да водат, какви дијагонали пушташе Андерсон до Заха, Едуард имаше шанса, Езе зицер утна ( мада секоја чест и за Ремздел предобро ја фати таа топка со нозе), напаѓаа цело време но се виде дека им фали Конор Галахер, односно еден таков играч. Арсенал го искористи моментот кога се издуваа и некако влезе шутот на Сака, ни сам не знаеше како. Одлични партии за Салиба, Џесус, Зинченко особено, Мартинели беше топ прво, не и второ, Одегард даваше добри топки.. од Палас сосема солидни Џордан Ају, Андерсен, Шлуп, Тајрик Мичел. Очекувам да кинат Палас со други екипи, само до крај на трансфер рок да земат некој ко Галахер плус.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.164
Поени од реакции
11.347
Не можам да се одлучам, дали Фулам игра толку добро или одбраната на Ливерпул е толку тиња
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.591
Поени од реакции
9.641
Не можел Митрович да дава голови во ПЛ не било тоа Чемпионшип, ви се мочам во англиските медиуми медиокритетски, истите тие Соланке го воспеваа како бил втор стрелец во истиот тој Чемпионшип. Ма мочај брее само заради Митрович сакам да изгуби Ливерпул
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.837
Поени од реакции
34.346
Види го Нуњез, решил со пета да даде гол и на крај успеа, а за таа првата шанса би го стрелал, кога наместо чиста да ја шутне он со пета атрактивно сакаше да даде, за вториов обид све на место, перфектен гол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom