Premier League - Season 2022/23

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
571
Поени од реакции
1.455
Zaebanciite nastrana im posakyvam da se vratat na podobrata igra narednata sezona, Celzi vo poslednive 20 godini e del od top 6 ekipite vo premier ligata , sezonava grevota ke bidat dve raboti.
Celzi veke se grevcinja, i ako ispadne Everton ke se rastyri edno od njastarite rivalstva na ostrovot.
 
Член од
21 март 2023
Мислења
142
Поени од реакции
300
Zaebanciite nastrana im posakyvam da se vratat na podobrata igra narednata sezona, Celzi vo poslednive 20 godini e del od top 6 ekipite vo premier ligata , sezonava grevota ke bidat dve raboti.
Celzi veke se grevcinja, i ako ispadne Everton ke se rastyri edno od njastarite rivalstva na ostrovot.
Се сложувам дека треба да останат. Треба да има некој на кој ќе се учат децата да клецкат.
 
Член од
21 март 2023
Мислења
142
Поени од реакции
300
Боели преговорал сеа да ги купит овие 10 бода шо му ги зедоа на Јувентус да почнет со +10 в година.
Преговара со Даворче во кој хотел ќе убедува играчи летото да потпишат за Челзи.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.882
Поени од реакции
83.316
Нека не ве лаже табелата, можеби во моментов Челзи е на 12 место, ама тоа не е реалната слика.

Челзи во моментов е 19 најдобра екипа во Премиер Лига.

И ова е факт.

Само Саутемптон во моментов се на слично ниво со Челзи, другите екипи колку толку се мотивирани да одиграат со чест и желба за резултат.

Лестер е на раб од отпаѓање во лига, а ако отпаднат дефинитивно ќе излезе некој документарец за нив, како од Чемпионшип стигнаа до ПЛ титула и потоа пак назад во Чемпионшип.

Ама ако и следнава сезона Челзи заврши слично, околу средина на табелата, не би се изненадил да излезе документарец и за Челзи, бидејќи во таков случај се додека Тод е на врвот од екпата, Челзи ќе ги има најлошите резултати уште од времето пред Метју Хардинг

---

Околу лигава.
Штета, една од најдобрите сезони во подолго време ќе заврши поприлично досадно, во последно коло знаеме скоро се.
Ќе биде битката за КЛ интересна, ама и таму Астон Вила сама си решава. И борбата за опстанок сметав дека ќе биде убиствена, ама еве, Евертон сами си решаваат дома против екипа што нема за што да игра.

Освен ако не ги "челзнат" Сити (да им го сменат газдата поради политички причини, нешто за што и те како има причина и те како) или ако не ги "јувентишаат" (да им одземат поени поради финансиски причини, нешто за што и те како има причина) не гледам кој би ги запрел во скоро време.

Арсенал имаа шанса годинава и сами си се криви. Пар глупави киксови не' коштаа интересна сезона.
Секоја чест за Њукасл, анти-Челзи се. Не е само до парите, не трошеа пари, едноставно почнаа да функционират како квалитетна екипа од старт до горе и докажуваат (заедно со Тод) зошто смена на сопствеништво не е само "фрлај пари како идиот" туку има многу многу повеќе.

Јунајтед конечно најдоа тренер што успеа да ги стави во ред, Тен Хаг сосема конкретно си ја врши работата.

Секоја чест и за Емери.


Интересна сезона се на се (y)
Автоматски споено мислење:

Дадоа преку 120 милиони фунти за 2 леви бека, а овој Хал изгледа како страшно добар играч.
2 играчи за 120 милиони бека???
Ова е најдобриот бизис што Челзи го има направено!

Вообичаено Челзи фрлаат 120 милиони за 1 играч, а тој потоа или дреме на клупа, или го праќаат на позајмица следна сезона или е заменет со човек што пред три години секојдневно го посетувал бирото за невработени во Сенегал.

Здравје, до 2030 ќе потрошиме и 120 за 3 играчи што ќе бе бидат потпросечни, ова е добар знак за трансфер политиката на Челзи.

И нека не те изненади ако Хол не заигра пак за Челзи после сезонава, сепак голема е конкуренцијата, а не верувам дека Покетино би го преферирал него. Јбг
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.188
Поени од реакции
19.163
Која промена во Јунајтед се чувствува сега, за разлика од тоа што беа до пред некоја сезона.
Тен Хаг е ѕверчина од тренер.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
36.399
Поени од реакции
100.564
Дека има подобрување под Тен Хаг има и нема збор за тоа, ама последните месец и пол-два се скроз издишани и играат просечно. Тоа се должи реално и на неквалитетната клупа ама сепак мора да поработат и на тоа поле за следната сезона. Имаа среќа што имаа убава залиха на бодови и што Ливерпул, Челзи и Тотенхем се срамни сезонава, иначе ќе беше густо околу пласман во ЛШ.
 
Член од
21 март 2023
Мислења
142
Поени од реакции
300
Која промена во Јунајтед се чувствува сега, за разлика од тоа што беа до пред некоја сезона.
Тен Хаг е ѕверчина од тренер.
Ќе видиме, и претходните сезони имаше моменти со налети како 2020/2021 сезоната и периодот после рестартот летото 2020. Ќе видиме дали ќе се задржи континуитет. Многу работи ќе зависат и од продажба на клубот и од прелазниот летото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom