Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Роџерс не ми излгеда уште спремен да води тим до титула во ПЛ. Покетино од друга страна има многу лош мандат во ПСЖ. Пред Солскјер ми беше фаворит, сега некако ми е сумлив.

Јас сум за Зидан. Ако донесе квалитетен ДМ ќе има тим за 4-3-3, има страшно педигре и знае да наметне авторитет. На овој тим му треба таков менаџер само. Тен Хаг од Ајакс изгледа како многу интересна опција исто, ама мислам дека само Зидан би можел да има инстант импакт врз оваа група на фудбалери.
Зидан не е заинтересиран.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.292
Поени од реакции
12.645
Роџерс не ми излгеда уште спремен да води тим до титула во ПЛ. Покетино од друга страна има многу лош мандат во ПСЖ. Пред Солскјер ми беше фаворит, сега некако ми е сумлив.

Јас сум за Зидан. Ако донесе квалитетен ДМ ќе има тим за 4-3-3, има страшно педигре и знае да наметне авторитет. На овој тим му треба таков менаџер само. Тен Хаг од Ајакс изгледа како многу интересна опција исто, ама мислам дека само Зидан би можел да има инстант импакт врз оваа група на фудбалери.
тренерите од Ајакс дно пробиваат во други клубови.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Покетино и Роџерс им се нудат на Јунајтед и изгледа се спремни да превземат одма. Треба ептен да се глупи за да не ја искористат шансата ако е точно, и продолжат да бараат некој за до крај на сезона само.
Двајцата се под договор, малце неверојатно звучи дека се нудат на друг клуб во сред сезона.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Двајцата се под договор, малце неверојатно звучи дека се нудат на друг клуб во сред сезона.
Воопшто не е чидно, двајцата знаат дека им се броени деновите што се вика. Едниот лани изгуби титула у лига без конкуренти (буквално one team league), другиот има серија од мизерни резултати и свесен е дека може во секој момент да биде шутнат.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Двајцата се под договор, малце неверојатно звучи дека се нудат на друг клуб во сред сезона.
Е да, невидено нешто. А самиот го виде пред некоја недела :D
Веста е од повеќе релевантни новинари. И очигледно во голем дел доаѓа од страната на тренерите. Дали овие од Јунајтед ќе бидат спремни да преговараат и да платат, ќе видиме.






Сакаш да кажеш жена му рекла да рече дека не е заинтетесиран?
И пред да има било каква конекција со Јунајтед се знаеше дека он не е нешто баш заинтересиран за работа во ПЛ, а и си чека повик од репрезентација. Можеби можат да го убедат со многу пари, ама можат и да очекуваат да им каже дека сака да си оди после СП.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Воопшто не е чидно, двајцата знаат дека им се броени деновите што се вика. Едниот лани изгуби титула у лига без конкуренти (буквално one team league), другиот има серија од мизерни резултати и свесен е дека може во секој момент да биде шутнат.
Лестер подобар од Роџерс нема да најдат, тешко да го шутнат, додека Покетино може. Ако го пуштат Покетино во Јунајтед, тогаш Зидан оди во псж веројатно. Покетино се покажа како тотално неспособен да раководи со ѕвезди, а во Јунајтед го чека иста ситуација. Според мене подобро е да ја истурка сезоната Манчестер со привремен тренер ако не им дојде Зидан отколку да го земат Покетино.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.660
Поени од реакции
7.242
Гледа Роџерс колку е добар задржете си го како варијанта за вашите клубови. :rolleyes:

Онака за секој случај.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Добро бе на што дрога бил Оле на интервјуво?
Само уште поголема брука направија.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.521
Поени од реакции
62.374
Шансите да дојде Зидан се практично 0. Ако мора да се бира меѓу Покетино и Роџерс, пре би првиот, колку и да имам сомнежи во неговата неспособност да извади добри резултати против топ 6 екипи.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
841
Поени од реакции
1.295
Челзи поднеле барање за поништување на суспензијата на играчот на Манчестер Јунајтед Мегваер за натпреварот во недела.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Пред малку на вестите на Телма меѓу кандидатите за тренер на Јунајтед го спомнаа и Валверде :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom