Premier League - Season 2022/23

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Член од
20 март 2022
Мислења
1.358
Поени од реакции
3.513
Прегледај го приврзокот 365712


Кажи ми, Ставрогин, дали машките дупчиња, задници и курови се со нас во собава (гарсоњерава) сега?
Зошто си споделуваш лични фотографии. Тоа десно очигледно си ти кој се обраќаш на имагинарни ликови со психијатарот во Бардовци.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.566
Поени од реакции
8.982
Ливерпул е во многу полоша состојба од таа во која бевме ние лани во истиов период.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
479
Поени од реакции
569
Вас кој стигна ве измоча, тие за една утакмица ќе истрпат некако.
Еве го Антони затварачот, ја па викам кај е дечкото.

Касно некако денес, синоќа сигурно приспивна гаргара ти праеле до никое време. :icon_lol::icon_lol: Се наспа?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.337
Поени од реакции
10.129
Како е можно да се зборува толку малку за ситуацијата на Ливерпул во англиските медиуми. Кога Манчестер е во слична ситуација сите јадат го*на.
Пошто они се таму кај што им е местото, сфаќаш? Манчестер не се навикнати да го гледат потонат, затоа јадат гомна. :icon_lol:
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
479
Поени од реакции
569
Не ви е барем малце срам да коментирате вака за 100 милиони, флопови и слични работи? Сите ќе ги разберам да тролаат, само вас не. Покријте се со некое ќебе и ќутите. А 100 милиони, 200 милиони, битно никогаш до сега немал утакмица со нули. НУЛИ, значи 0, ко дупчето на Даворче, кругче.
Јунајтед со стомилионски кловнови еднаш во три години почнаа да играат ЛШ, а за трофеи да не збориме, дантемкд беше во градинка 2013та кога Ферги почнавте успешно да го мењате. :icon_lol:

Последна титула со Мурџо во ЛЕ како да беше пред 100 години, а зборите за Ливерпул и Челзи кои освоија и ЛШ и ПЛ.

Треба да не збориш и да се одјавиш едно 2 години онака пошто сте новиот арсенал. Кур дрвите колку јака сезона имале а 3ти на табела. :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Иди една гаргара да ти удрат, нешо ги мешаш работите.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.358
Поени од реакции
3.513
Еве го Антони затварачот, ја па викам кај е дечкото.

Касно некако денес, синоќа сигурно приспивна гаргара ти праеле до никое време. :icon_lol::icon_lol: Се наспа?
Синоќа до касно бев со една женска личност од твоето потесно семејство, многу ме истроши па мораше да спијам до касно денес. Се надевам ќе имаш разбирање.

Гаргара ти препорачав тебе, имаш доста дечки во фан клуб со такви афинитети (со исклучок на некои поединци), па знам дека често си се тешите на тој начин после порази и покрај трошењето на пола милијарда за една година.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.852
Поени од реакции
41.524
Fun fact: Ако Јунајтед заврши пред Ливерпул сезонава, во последните 6 години скорот во ваквиот сооднос ќе им биде 3:3. Или 4:4 откако дојде Клоп.

Двата тима имаат по две втори места, а Ливерпул една титула.

Овој факт ми е mindblowing, со оглед на тоа што едните беа на нивниот absolute best, а другите најочајни во последните 30 и кусур години.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
7.070
Поени од реакции
5.657
Како е можно да се зборува толку малку за ситуацијата на Ливерпул во англиските медиуми. Кога Манчестер е во слична ситуација сите јадат го*на.
Што им се замараш нека си јадат :гомце: и за Ентони нека си јадат :гомце: има многу флопови пред него.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.057
Поени од реакции
13.690
почело је почело…

@cholismo :(
Аман бе еден пораз и одма се фативте, до крај и тие и Сити па и Јунајтед ќе испуштаат бодови. Тешко гостување му беше ова денеска, Евертон не е наивна екипа кога се играат дерби натпревари.
Автоматски споено мислење:

Најдобриот состав кој владееше со премиер 10 години, во паралелна димензија.
Чоло на фабрички ги врати :D
Од кога испаднаа од Атлетико удолници ги фатија.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
7.070
Поени од реакции
5.657
Аман бе еден пораз и одма се фативте, до крај и тие и Сити па и Јунајтед ќе испуштаат бодови. Тешко гостување му беше ова денеска, Евертон не е наивна екипа кога се играат дерби натпревари.
Не е ич наивна зато е у пред испаѓање е, туку среќа Дајч го грабнаа па ке ги опрaви.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom