Premier League - Season 2022/23

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 април 2012
Мислења
29.893
Поени од реакции
56.927
Фулам како брзо ја движи топката кога напаѓа. Секоја чест. Од друга страна, кој и да го купи овој Бадиашвил или како и да му е правилно имете, за 38 милиони е права пљачка. Момаков изгледа феноменално на терен.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
6.741
Поени од реакции
19.589
Мудрик со денешното издание ми личи дека е вистински фан на Арсенал и дека целта му е да го уништи финансиски Челзи.

Ако некогаш ве праша некој странец, евентуално, што е тоа Кајгана форум / подфорум фудбал и какви се ликовите кои пишуваат таму, еве.
Ова е мислењето. Слика и прилика. :pos:

Седнал и неиронично го напишал.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
1.906
Поени од реакции
5.356
Мудрик слабо, ама од украинска лига доаѓа, можда ќе му треба период на адаптација. Децава што влегоа во второ покажаа дека имаат голем потеенцијал. Енцо добар, ништо посебно, ама со неколку тренига не ни треба нешто да се очекува вау. За Аргентина играше нешто понапред. Бадиашил делува ко да ќе им биде топ трансфер за сега. Ептен му треба на Челзи класична 9-ка. Оној Хаверц само смета таму и упропастува доста добри шанси.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.337
Поени од реакции
10.129
Член од
20 март 2022
Мислења
1.358
Поени од реакции
3.513
Му пуштија интернет после 5 месеци. Ама вечер би можело пак да му снема. Од невремето.
Мислев дека Митрович ќе му го сечи интернетот на Донев до лето, ама вака сепак тука е конекцијата со повремени пречки. Барем засега.

Инаку штета за Фулам, непланиран кикс, загубија 2 планирани бодови.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
4.646
Поени од реакции
8.353
Бре што ти значи да истуриш 300 милиони во зимски преоден рок. Апапапп па сега на лето уште нешто па таман да конкурира Челзи со Манчестер за 4 место. Тен Хаг и Артета се гледа дека се господа. Не искоментираа ништо за разлика од Пеп и Клоп кои почнаа со беседите као демек не е фер. Мехехех .

Сметаше Абрамович со кешот али затоа на јенкиво ќе му го мазнат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom