Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.829
Добро ја другше го сфатив на прва од Видук она. Уствари сака да каже дека немале шанса Јунајтед до првиот гол и дека затоа платиле 72м за Санчо, демек јак индивидуалец е и може да им искреира шанси и да даде голови кога не им оди.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Што ти прави нередовен секс.
Немој само да ми кажеш дека сте конкурентни за нешто сезонава? Знам дека е тешко да се навикнете на вакво издание на вашиот тим, ама ова е реалноста. Одбраната не знае за clean sheet (при Де Геа во најдобра форма), игра никаква, концепција никаква.

Норич ви креира шанси тепавте со шугав пенал, Брентфорд прво полувреме ви играше "на диганки", после се посраа. Астон Вила (ејј Астон Вила...) ви се враќа од 2 гола негатива за 15 минути. Едвај чекам против Сити и Ливерпул да играте, да си праиме забава малце :D


Па уште на почеток на сезона, конкурентни за титула демек со Роналдо... Ќе биде интересна трката за 4то место сезонава.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Немој само да ми кажеш дека сте конкурентни за нешто сезонава? Знам дека е тешко да се навикнете на вакво издание на вашиот тим, ама ова е реалноста. Одбраната не знае за clean sheet (при Де Геа во најдобра форма), игра никаква, концепција никаква.

Норич ви креира шанси тепавте со шугав пенал, Брентфорд прво полувреме ви играше "на диганки", после се посраа. Астон Вила (ејј Астон Вила...) ви се враќа од 2 гола негатива за 15 минути. Едвај чекам против Сити и Ливерпул да играте, да си праиме забава малце :D


Па уште на почеток на сезона, конкурентни за титула демек со Роналдо... Ќе биде интересна трката за 4то место сезонава.
А па челзи ко да е конурент. :lolzz:
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072

.
Summary:

\- Liverpool sent their players for PCR tests using a laboratory called BioGrad after a round of negative LFT's

\- Liverpool requested the postponement before the results from this testing

\- Liverpool conducted this additional testing because they were fearful of a second outbreak

\- Positive results were returned for 13 players

\- When these erroneous tests were discounted, neither the club or any of the other authorities in the process highlighted that development publicly

\- Klopp’s incorrect terminology (false positives) triggered the EFL into thinking it might have to open an investigation

\- Liverpool had no motive to get the game called off

\- Some Liverpool players were unhappy and frustrated they were unable to play in two games and were forced into isolation, away from their families, despite not having COVID-19
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Лабораторијата што им ги направила лажните тестови BioGrad, главен менаџер е ќерката на Кени Даглиш.
@Lester Freamon да видиш дали само кај нас на Балканот се прават вакви работи. :)

Ливерпул поминаа без казна
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
@Lester Freamon да видиш дали само кај нас на Балканот се прават вакви работи. :)

Ливерпул поминаа без казна
Не постои место каде што нема криминал, финтата е дали се одговара, или дали ќе одговараат понатаму.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Немој само да ми кажеш дека сте конкурентни за нешто сезонава? Знам дека е тешко да се навикнете на вакво издание на вашиот тим, ама ова е реалноста. Одбраната не знае за clean sheet (при Де Геа во најдобра форма), игра никаква, концепција никаква.

Норич ви креира шанси тепавте со шугав пенал, Брентфорд прво полувреме ви играше "на диганки", после се посраа. Астон Вила (ејј Астон Вила...) ви се враќа од 2 гола негатива за 15 минути. Едвај чекам против Сити и Ливерпул да играте, да си праиме забава малце :D


Па уште на почеток на сезона, конкурентни за титула демек со Роналдо... Ќе биде интересна трката за 4то место сезонава.
Едвај чекаме на темава да никнеш ко печурка после секој пораз на Јунајтед.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Едвај чекаме на темава да никнеш ко печурка после секој пораз на Јунајтед.
Јунајтед не изгуби вчера. На крај краева форум е, кој што сака ќе пишува. А барем не лажам, кога ќекажам дека се мизерни.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.462
Komentar Žozea Murinja na glasine da bi mogao da postane menadžer Evertona: "Da hoću da vodim klub sa sredine tabele koji ima nesposobne vlasnike, vratio bih se u Mančester Junajted".

Ако е вистинита изјавава Жозе мава под појас у пм... :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Komentar Žozea Murinja na glasine da bi mogao da postane menadžer Evertona: "Da hoću da vodim klub sa sredine tabele koji ima nesposobne vlasnike, vratio bih se u Mančester Junajted".

Ако е вистинита изјавава Жозе мава под појас у пм... :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
И во Сити да се врати ќе го јаде, толку од него како Менаџер на големи клубови.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
И во Сити да се врати ќе го јаде, толку од него како Менаџер на големи клубови.
И Мурињо да беше во Баерн Минхен како Пеп ќе имаше ист успех.
И Мурињо да ги имаше финансиите и поддршката од управата во Сити како што ја има Пеп ќе имаше слични резултати (освоени титули), само со „по канцер“ игра.

Реално ни Тотнем ни Рома не се големи клубови. Ниту пак конкуренти за било каква титула кога Мурињо ги превземал.

Јунајтед е друга приказнa :)
(еидт: Нема да идам многу оф топик, кај Јунајтед мислам дека Управата повеќе си го направи своето и за Мурињо а и за Оле, колку и да фрлав хејт и хехе за Оле дур беше менаџер. Најпрости примери Мурињо - кога бараше Халф и Крило, за да може да направи исчекор и да се вмеша во борба за титула, Оле - кога бараше крило - му го донесоа Санчо 1 година подоцна и последново коа го остаија без ДМФ. А да бидеме реални, во ПЛ тешко се стига до титула, особено со тим како Сити во главна конкуренција, што секоја година исполнува желби на менаџер.)
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
И Мурињо да беше во Баерн Минхен како Пеп ќе имаше ист успех.
И Мурињо да ги имаше финансиите и поддршката од управата во Сити како што ја има Пеп ќе имаше слични резултати (освоени титули), само со „по канцер“ игра.

Реално ни Тотнем ни Рома не се големи клубови. Ниту пак конкуренти за било каква титула кога Мурињо ги превземал.

Јунајтед е друга приказнa :)
(еидт: Нема да идам многу оф топик, кај Јунајтед мислам дека Управата повеќе си го направи своето и за Мурињо а и за Оле, колку и да фрлав хејт и хехе за Оле дур беше менаџер. Најпрости примери Мурињо - кога бараше Халф и Крило, за да може да направи исчекор и да се вмеша во борба за титула, Оле - кога бараше крило - му го донесоа Санчо 1 година подоцна и последново коа го остаија без ДМФ. А да бидеме реални, во ПЛ тешко се стига до титула, особено со тим како Сити во главна конкуренција, што секоја година исполнува желби на менаџер.)
Не се заебавај кај Кокошките доби се што немаше во јунајтед и пак му ја прочитаа играта.
А за јунајтед донесе највеќе успех после Ферги повеќе и од Оле е сега тоа што имаме примадони и банкари во клубот кои сакаат да со го водат клубот на своја рака тоа е друго.
Мурињо е следниот Бенитез.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Не се заебавај кај Кокошките доби се што немаше во јунајтед и пак му ја прочитаа играта.
А за јунајтед донесе највеќе успех после Ферги повеќе и од Оле е сега тоа што имаме примадони и банкари во клубот кои сакаат да со го водат клубот на своја рака тоа е друго.
Мурињо е следниот Бенитез.
Кокошките не ги рачунај за некој асален фудбалски клуб.
Пред се, Мурџо отиде коа попија блам од Баерн, кога беа пред распаѓање, со топка не можеа да се состават, ги среди, ги стабилизираше. Е сеа и он си има маани и фалинки, еврејчето на крај го шутна точно 1 недела пред финале лига куп. - прв тим кај што бил тренер и не освоил ништо. Ама добро, со кокошките ни на фифа не се освојува титула тоа ни е јасно :D


За Јунајтед се сложувам со тебе, транзицијата и трае волку долго пошто на прво место беа финансиите и маркетингот а не фудбалот.

За болдот, зависи. Каква поддршка ќе добие во Рома и што резултати ќе извади. Или пак дали ќе најде добар клуб што би му дал договор. Под добар зборам за клуб со амбиции да освојува титули а не клуб што му е плафон да биде топ 4. Како рома и кокошките.

Според мене на ПСЖ мислам дека најбоље би им легнал :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom