Premier League - Season 2021/22

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.154
Поени од реакции
39.130
Како да не, најмалку крив бил тој. Тешко дупе е засега, има 1на1, тој бира сигурен пас до бекот или средина. Секое додавање млако, ко без душа. Ни шут, ни дриблинг, ни центаршут. Уште една превара од Дортмунд.
Санчо е тука месец ипол. Во тимов има играчи што се со години и пак не знаат кај тераат оваа сезона.

Денеска имаше 2-3 ситуации кога можеше да оди на шут, но не тргна. Немам појма оти. Со Евертон имаше 3-4 супер пробиви, ама џабе кога Роналдо и цела одбрана на се во 16ник.

Јас дури ни Ван де Бек не би го отпишал додека не го видам под друг тренер. Овој очигледно нема идеја како да го вклопи.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
3.955
Поени од реакции
3.281
Секоја можна страна вика 85мил евра, што се правиш на Тошо?
Си вреди играчот толку додека вас мислам дека це пецнаа и глава за глава да ги сменивте а не плус 25 мил.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.154
Поени од реакции
39.130
Другаре не знам зошто помисли дека го бранам Погба, апсолутно не е тоа поентата. Поентата е дека зад сево ова што го пиша ти за него (кое е чиста вистина) се шлепаат и тие други. Какво греота за Бруно жити се? Ако ова од него беше пристоен настап,не можам ни да замислам каков би бил лош.
Што згреши Бруно денеска да речеме? Имаше еден лош шут, но не направи ништо погрешно во глобала. Дали заеба некоја контра? Дали промаши зицер, дали отвори контра на Лестер?

Бруно неговата работа си ја заврши пристојно. Му пушти некоја топка на Роналдо, разигруваше лево и десно (како што му било кажано, претпоставувам) и тоа е тоа.. Факт е дека и немаше некој екстра индивидуален потег, впрочем затоа и изгубивме.

Пак ќе кажам, Јунајтед не игра фудбал. Нема трчање, движење во простор и без топка - нула, изработени акции - нула, за течна игра да не збориме. Со ваков пристап креативните играчи се лимитирани, и освен некој индивидуален потег неможат да направат нешто повеќе. А Оле цело време на тоа се вади(еше) уствари.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.956
Поени од реакции
50.451
Кажете си дека тренерот освен мен менаџмент и по некој убоден трансфер, нема ништо друго квалитетно. Тим кој минута по изедначување ке прими гол е одлика на тим без карактер, без менталитет. А тоа тргнува од тренерот, не од играчите. Си го достигна максимумот Солкаер, кој не е доволен ако сака Јунајтед да се вмеша во трка за главните трофеи.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.247
Поени од реакции
13.454
Поразов беше најавен:

Па Манчестер реално има квалитет да освои ЛШ..кога можеше Челзи лани зошто да не и Јунајтед со реално поквалитетни играчи на повеќето позиции на теренот?...тоа што се сеуште имаат лузерски менталитет и не делуваат компактно е веќе работа на тренерот...а за квалитет вријат во офанзивниот дел од теренот...секоја екипа можат да ја добијат.
Класична Џониевка.
Пропаст се и оваа сезона.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
3.955
Поени од реакции
3.281
Кажете си дека тренерот освен мен менаџмент и по некој убоден трансфер, нема ништо друго квалитетно. Тим кој минута по изедначување ке прими гол е одлика на тим без карактер, без менталитет. А тоа тргнува од тренерот, не од играчите. Си го достигна максимумот Солкаер, кој не е доволен ако сака Јунајтед да се вмеша во трка за главните трофеи.
Ги заборави 5те финалиња. :свиркам:
ПС аууу чекај ги изгуби. :rolleyes:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
739
Поени од реакции
1.009
Што згреши Бруно денеска да речеме? Имаше еден лош шут, но не направи ништо погрешно во глобала. Дали заеба некоја контра? Дали промаши зицер, дали отвори контра на Лестер?

Бруно неговата работа си ја заврши пристојно. Му пушти некоја топка на Роналдо, разигруваше лево и десно (како што му било кажано, претпоставувам) и тоа е тоа.. Факт е дека и немаше некој екстра индивидуален потег, впрочем затоа и изгубивме.

Пак ќе кажам, Јунајтед не игра фудбал. Нема трчање, движење во простор и без топка - нула, изработени акции - нула, за течна игра да не збориме. Со ваков пристап креативните играчи се лимитирани, и освен некој индивидуален потег неможат да направат нешто повеќе. А Оле цело време на тоа се вади(еше) уствари.
'Не направи ништо лошо' е референтна вредност за дефанзивец, не за креативец. Тој фудбал што го сакаме и спомнуваме бара двигатели а во конкретниов случај тоа се Бруно и Погба. Оттука, 'не направи ништо добро' би бил правилниот израз и за двајцата. Ако од нив двајца очекуваме да не направат ништо лошо, сме му ја ебале тотално. КДБ...
Автоматски споено мислење:

Кажете си дека тренерот освен мен менаџмент и по некој убоден трансфер, нема ништо друго квалитетно. Тим кој минута по изедначување ке прими гол е одлика на тим без карактер, без менталитет. А тоа тргнува од тренерот, не од играчите. Си го достигна максимумот Солкаер, кој не е доволен ако сака Јунајтед да се вмеша во трка за главните трофеи.
Точно за Оле, нека си бара позиција во скаутинг системот или некаде подалеку од Јунајтед. НО никој никогаш нема да убеди дека примање онаков гол е кривица на било кој тренер било кога и било каде. Кривица на тренер во таква ситуација е што не влегува на терен да им растрти 300 мајки инстантно.
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.154
Поени од реакции
39.130
'Не направи ништо лошо' е референтна вредност за дефанзивец, не за креативец. Тој фудбал што го сакаме и спомнуваме бара двигатели а во конкретниов случај тоа се Бруно и Погба. Оттука, 'не направи ништо добро' би бил правилниот израз и за двајцата. Ако од нив двајца очекуваме да не направат ништо лошо, сме му ја ебале тотално. КДБ...
Човек, никој никаде не движи, никој никаде не се отвара. На КДБ соиграчите не застануваат. Тоа сакам да ти кажам.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.954
Поени од реакции
4.675
Јас дури ни Ван де Бек не би го отпишал додека не го видам под друг тренер. Овој очигледно нема идеја како да го вклопи.
Мислам доста логично.
Дони е 10ка, офанзивен везњи. Сеа тоа што генијалецот сака да го игра како заден везњи е друг муабет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom