Premier League - Season 2021/22

Член од
23 август 2010
Мислења
34.460
Поени од реакции
90.629
Ти бараш конзистентност од меч во меч, кога истиов судија 2 слични ситуации различно ги досуди. На истиов меч имаше ситуација каде Зума пушти подолг фор и скокна над ногата на Погба. Фаул за Зума свирнаа, иако Зума скокна пред има контакт, гледај ја само десната нога на Погба дека нема допир, нема удар, нема движење. Да го удреше Зума колено во колено, сол ке го направеше.

Се слагам, ама не е исто внатре во 16ник и на центар од игралиште. Иначе џабе бараме конзистентност кога секој судија има различно толкување за одредени ситуации, за некои она третото од Роналдо ќе беше досудено ко пенал без око да им трепне, за Еткинсон ете немаше основа за истото. Не знам како е сезонава во ПЛ зашо се на се пар мечеви изгледав само, али до лани проблем беше што не сакаа да корегираат очигледни грешки кои од вселената се гледаа дека се грешки. И да, мора веќе еднаш да се решат од лигавењата на Роналдо, Кејн, Бруно и компанија кои по секоја цена одат да изнудуваат пенали. Во живот се кладам дека следна прилика ќе му биде свирен пенал на Роналдо па макар и некој апла мек зашо се уби од лигавење сеа против ВХ, а знаеме каква репутација има и што значи за лигата.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.206
Поени од реакции
6.405

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.153
Поени од реакции
39.126

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
3.948
Поени од реакции
3.278
Така да, пропадна "смешката".
Друго не ни очекувам друго од скоусер да плачат за пенали и нивната најпозната изрека „Следната година е наша“.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.900
Поени од реакции
7.286
Нема никој да пише мислиш сите на стадион се
Го гледа некој дербиво да каже кој доминира и имал поизгледни шанси?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.949
Поени од реакции
50.427
Нема никој да пише мислиш сите на стадион се
Го гледа некој дербиво да каже кој доминира и имал поизгледни шанси?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ги гледам и двете паралелно. Сити кампува пред голот на Челси, тешка дефанзива на Челси. Сакаат на контри да ги репнат, па ке видиме. Челси феноменално се брани засега.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.451
Поени од реакции
32.636
Na koja osnova tuhel menuva dobiten format i izvadil vakov kansor sostav, sto glumi ludilo so vakov igracki kadar so koj raspolaga u timov i vakva formacija koja ne ni pamtam deka so celzi nekad ja igral. Uvek vaka vakvi treneri koga sakaat da izmislat topla voda kansorot im se desaval, i pep e isti koga od nigde nikade ke zeme ke eksperimentira u LS u zadnja faza na natprevaruvanjeto pa i finaleto i ko sto si bidue, go jadel glatko.
 
Член од
8 април 2013
Мислења
2.224
Поени од реакции
1.903
Заслужено за Сити. Иако пацерски гол, не го оставија Челзи да дише ниту за секунда со пресингот.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.576
Поени од реакции
11.318
Na koja osnova tuhel menuva dobiten format i izvadil vakov kansor sostav, sto glumi ludilo so vakov igracki kadar so koj raspolaga u timov i vakva formacija koja ne ni pamtam deka so celzi nekad ja igral. Uvek vaka vakvi treneri koga sakaat da izmislat topla voda kansorot im se desaval, i pep e isti koga od nigde nikade ke zeme ke eksperimentira u LS u zadnja faza na natprevaruvanjeto pa i finaleto i ko sto si bidue, go jadel glatko.
Маунт повреден, Пулишиќ исто, Зијех моментално не треба да игра прв тим. Плус види го второто полувреме со Тотенхем, 3-5-2 играше Тухел откако Канте влезе место Маунт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom