Premier League - Season 2021/22

Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.984
Поени од реакции
13.402
Па само на него му се дереше, едно време проба на Барела, овој го испрати у пм и му се обраќаше веќе.
Колку пати само Хакими можеше сам да завршува а он додава кон него, убаво се сеќавам дека во фан клуб имаше дискусија дека не е добро. Ако не веруваат нека свратат у фан клуб Интер ќе прочитаат.
Затоа сега Барела е тој што се дере без потреба.
И он е ист палимерко. Разликата помеѓу нив двајца е што едниот игра напад а другиот средина, па повеќе шанси за да го искаже својот темперамент имаше Лукаку.

Жиру и Тами цело време го правеа ова и мене не ми текнува ние некогаш да сме го спомнале тука како нешто негативно. Ќе видиме понатаму со Лукаку, моментално секако е ептен глупо да му се бара нешто негативно, човекот од кога дојде е феноменален.
Не е ова демек му се бара нешто негативно, туку ете, 123456 го спомена па ние се надоврзавме затоа што и во Интер беше случај тоа.
Со тек на време, а особено во текми каде нема да игра ништо, ќе нервира пафтањето. Особено она беспотребното каде е полесно да се шутне на гол отколку да се проигра Лукаку.
 
Член од
8 април 2013
Мислења
2.179
Поени од реакции
1.870
Јас му замерив на натпреварот со Арсенал мислам дека безпотребно ги креваше рацете. Денеска во повеќето ситуации беше оправдана реакција, но сепак лично убедување е дека непотребна одлика на еден голгетер. Посебно поради тоа што може да делува врз тимот и соиграчите. Разбирам јас лидерство и желба, но не на секоја акција во која ќе биде изоставен едноставно да се крева раце.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.721
Поени од реакции
49.633
Истото го правеше и во Јунајтед, не знам зошто ви доаѓа како шок. Ај да крева раце кога е сам, ок, ке разберам. Овој крева раце и кога треба, и кога не треба. Рамзи истото го прави. Ме иритира како гледач. Да сум на терен, би му кажал дека има уште 10 други играчи.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.218
Поени од реакции
7.226
Зошто вакви јувенташки оправдувања ?!

А ако иде да се извини играчот ќе има шанса да го поништат пеналот ?
Разликата во намерена и ненамерена игра со рака е само црвениот картон. Пенал мора да има у секоја ситуација.
Оти вакви простачки испади? Убаво си реков дека сменето е правилото за рака од сезонава и потешко ќе досудуваат пенали, оти лани секој контакт беше пенал. Дополнително кажувам дека не сум сигурен дека исправно го толкувам правилото. Никаде не негирам дека имало рака или било што.
Автоматски споено мислење:

Врв ми беше при онаа шансата на Ковачич при крај, фатил Ром да крева раце и да пишти што не добил топка, а буквално 2ца имаше пред него, немаше теоретска шанса ни со телепортирање да дојде топката до него :ROFLMAO:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
714
Поени од реакции
965
Ја чекам мајка ти па ќе прошетаме.
Не е пракса во мк око за око заб за заб така да секое дејствие со женски членови од фамилија можеш да го исклучиш. Е сеа да не останеш неисполнет, бирај кое машко сакаш в папок да го ебеш. Сељо
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.536
Поени од реакции
29.664
Мене ме нервира Лукаку што во 90% од случаите кога ќе уништат шанса соиграчите, а е во супер позиција, наместо да крева раце и да им се дере он им дава палец смирено.

Исто ме нервираше денес што наместо да себичи и да проба сам да си направи шанса за шут, одлично проигруваше со сите кои се несмасни и не можат да дадат гол.


Кревал раце :pos: :pos: :pos: :pos:
Секој напаѓач крева раце кога нема да е проигран, дури и кога бил во лоша позиција.
Лукаку е врвен играч. Не се глупирај со ваков обид за иронија.
Еве претходниве 1-2 страни ти кажуваат ликови што го имаат гледано Лукаку над 60 утакмици, за разлика од тебе кој последен пат си го глеал доека играше у Евертон и после коа му се ситеше у Јунајтед.

Факт е дека замара и очекува секоја топка у 16тник да иде према него. Милион пати е дискутирано кај нас у фан клуб дека досаѓаше у секоја акција. Истото ти го зборат браќата од фк Интер плус Стекот.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.313
И Брајтон!
Ако во Септември се освојуваше титула така ќе беше! Долго е до пролет, за Ливерпул сум сигурен дека ќе врзат серија од лоши резултати, а дали и Челзи ќе му прави друштво засега никој не може да гарантира!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.067
Поени од реакции
38.841
И Брајтон!
Ако во Септември се освојуваше титула така ќе беше! Долго е до пролет, за Ливерпул сум сигурен дека ќе врзат серија од лоши резултати, а дали и Челзи ќе му прави друштво засега никој не може да гарантира!
Ливерпул беа така и лани на старт на сезона. Освен шамарењето од Вила, имаа прилично стабилен почеток на сезоната и беа први еден период ако не се лажам. Паднаа кога ги фати густиот распоред после декември, а реално не направија ништо посебно летово за да му додадат малку ширина на составот.

Башка, распоредот до сега им беше прелесен и се испод 12 поени ќе беше брука за нив во моментов.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.403
Поени од реакции
50.339
Лукаку е врвен играч. Не се глупирај со ваков обид за иронија.
Еве претходниве 1-2 страни ти кажуваат ликови што го имаат гледано Лукаку над 60 утакмици, за разлика од тебе кој последен пат си го глеал доека играше у Евертон и после коа му се ситеше у Јунајтед.

Факт е дека замара и очекува секоја топка у 16тник да иде према него. Милион пати е дискутирано кај нас у фан клуб дека досаѓаше у секоја акција. Истото ти го зборат браќата од фк Интер плус Стекот.
Го гледав и во Интер редовно. Работата е што ете јас скроз различно гледам на тоа и никогаш не ми засметало од напаѓач, секогаш ми било нормално. Во вчерашниот натпревар озбилно во еден момент посакав да им свика на Хаверц и Маунт за лошите топки, наместо да покажува палец, демек добар обид.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.536
Поени од реакции
29.664
Го гледав и во Интер редовно. Работата е што ете јас скроз различно гледам на тоа и никогаш не ми засметало од напаѓач, секогаш ми било нормално. Во вчерашниот натпревар озбилно во еден момент посакав да им свика на Хаверц и Маунт за лошите топки, наместо да покажува палец, демек добар обид.
Ама во ред е тоа кога се лути и вика за неточен пас или касно проигрување и слично. Не знам конкретно за која ситуација од вчера коментирате пошто не ја гледав утакмицата, зборам за акции каде одреден играч има позиција да шутира, и шутира, и го глеаш овој со раширени раце замара и мрчи. Не е во ред тоа, го изгоре Хакими лани, го извади од памет па на овој му беше страв да го погледне голот.

Ете СК-92 го спомна Барела кај нас, и он е мрчало и љутко ама него сум го приметил се лути на погрешен пас и лошо одиграна акција а не дека некој него не му подал.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.246
Поени од реакции
41.042
Ливерпул беа така и лани на старт на сезона. Освен шамарењето од Вила, имаа прилично стабилен почеток на сезоната и беа први еден период ако не се лажам. Паднаа кога ги фати густиот распоред после декември, а реално не направија ништо посебно летово за да му додадат малку ширина на составот.

Башка, распоредот до сега им беше прелесен и се испод 12 поени ќе беше брука за нив во моментов.
Да да, некако како да фатија наеднаш повреди и да пропадна све :unsure:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.067
Поени од реакции
38.841
Да да, некако како да фатија наеднаш повреди и да пропадна све :unsure:
Тим што има широк состав ги преживува ваквите кризи со минимален импакт на бодовното салдо. Ливерпул 2 ипол месеца немаше дадено гол и имаше 5-6 порази по ред на Енфилд без претходно да доживее пораз цели 2-3 години. Тоа е муабетот уствари, сезонава пак ќе се повредат 2ца првотимци и пак истите проблеми. :))
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.403
Поени од реакции
50.339
@Shteff Mathers вчера не сакав да коментирам затоа што не го гледав натпреварот ептен внимателно, па еве прегледав пак за да те испоштувам :D

Според мене проблемот на Роналдо беше тоа што цело време пробуваше да изнуди пенал. Доколку се фокусираше на играње и не паѓаше на секое, ништо чудно да добиеше два.

Оваа ситуација мислам дека можеше да се досуди и никој немаше да замери. Веројатно му помага на Цоуфал тоа што одма се трга и тоа што Роналдо го бара контактот. Според мене требаше да е пенал.Ситуацијата со Зума не е пенал. Ќе беше чист доколку Роналдо продолжеше да се движи затоа што Зума секако не ја стигаше топката. Вака он пак почнува одма да паѓа и на крај од овој агол делува дури и како да нема никаков контакт, Роналдо паѓа врз него само. Види го што прави со десната нога. Ама доколку не пробуваше цело време да изнуди пенал, немаше да ме изненади да му го дадат ова.Од другата страна и чист пенал за Вест Хем беше досуден како фаул во напад. Како не застанаа да го прегледаат убаво ова стварно не е јасно. Со двете нозе го собира од позади.И во натпреварот на Лестер исто сомнителни одлуки, а секако не е само на овие два натпревари. Уште еден супер викенд на судиите во ПЛ.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.067
Поени од реакции
38.841
@Донев сега гледам МОТД и дојдов да му ја постирам сликава на @Stefan-kobe, ама еве гледам и ти си пишал чист пенал за Вест Хем.

И Соучек и Јармоленко се во офсајд, нема никаков пенал, дури и да свирнал пенал или да оставил предност судијата пошто топката одеше накај Јармоленко од ВАР ќе интервенирале одма.

asd.JPG

Ваљда затоа и немало никаква реакција, односно не се прегледувал потенцијален пенал (место фаул во напад).


За стартовите над Роналдо - милион пенали имаат свирано и во првата (со Цоуфал) и во третата ситуација (со Зума).
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.403
Поени од реакции
50.339
@Донев сега гледам МОТД и дојдов да му ја постирам сликава на @Stefan-kobe, ама еве гледам и ти си пишал чист пенал за Вест Хем.

И Соучек и Јармоленко се во офсајд, нема никаков пенал, дури и да свирнал пенал или да оставил предност судијата пошто топката одеше накај Јармоленко од ВАР ќе интервенирале одма.

Прегледај го приврзокот 307686

Ваљда затоа и немало никаква реакција, односно не се прегледувал потенцијален пенал (место фаул во напад).


За стартовите над Роналдо - милион пенали имаат свирано и во првата (со Цоуфал) и во третата ситуација (со Зума).
Можеби доколку е во офсајд, иначе стартот си е за пенал. Од сликава не е баш чисто, може да е и во линија со Шо, знае аголов да лаже. За Роналдо секако затоа пишав, доколку не пробуваше цело време намерно да изнуди, ништо чудно да му ги досудеа. Вака мислам дека играше улога и тоа кај судиите. Ако продолжеше да трча наместо да пробува сам да се сопнува, немаше да имаат никаков изговор затоа што ќе имаше чист контакт во двете ситуации.

Сезонава има и промена околу тоа:
- players will no longer get rewarded for "streetwise"/"manufacturing" fouls

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom