Premier League - Season 2021/22

Член од
6 септември 2007
Мислења
7.304
Поени од реакции
6.627
Малку е непријатно ваков коментар да дојде од фан на Челзи. Не поради наводната критичност, туку поради непотребната навреда и невистината во напишаното.

Не само што треба Лукаку да крева раце постојано, туку треба и да ги расшутира соиграчите од нападот, кои се единствена легитимна причина Челзи да не биде вброен како фаворит за ПЛ.

Маунт, Хаверц, Ковачиќ и Вернер му уништија четири (4) чисти асистенции на ,,белгискиот циган". Човекот од средина на терен (од ништо), им создаваше фантастични прилики на колегите кои си продолжија со истата песна од лани.

Како и да звучи, колку и да е неверојатно, Челзи, односно нападот на Челзи, подобро изгледа со Вернер на терен. И тоа многу кажува за останатите (вклучувајќи го и Маунт на стартот на сезонава). А и за Вернер.
Досаден е веке незнам што умараш толку , на секоја утакмица само крева раце па уште ако му грешат се нервира циганов.
Добрите шанси што не ги искористи?

Незнам што ми го спомнуваш Вернер не постои поголемо дрво у ПЛ и подалеку.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.898
Поени од реакции
12.724
Досаден е веке незнам што умараш толку , на секоја утакмица само крева раце па уште ако му грешат се нервира циганов.
Добрите шанси што не ги искористи?

Незнам што ми го спомнуваш Вернер не постои поголемо дрво у ПЛ и подалеку.
Јас гледајќи ги од дома имам нервен слом, колку веќе втора сезона не знаат во последна третина. Она што го играат е потпросечно. Не па човекот што ора 90 минути за да некој не знае да заврши акција.

Ако згрешеле се нервирал. Луд човек и тој, навистина.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.192
Поени од реакции
89.391
Не само што треба Лукаку да крева раце постојано, туку треба и да ги расшутира соиграчите од нападот, кои се единствена легитимна причина Челзи да не биде вброен како фаворит за ПЛ
Ќе видиш дека цела сезона ќе праи така и кога треба и кога не треба. Ептен иритира што им се дере на соиграчите цело време што не му додале, божем цело време е сам и само он треба гол да даде.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.304
Поени од реакции
6.627
Ќе видиш дека цела сезона ќе праи така и кога треба и кога не треба. Ептен иритира што им се дере на соиграчите цело време што не му додале, божем цело време е сам и само он треба гол да даде.
Тоа го правел значи и во Интер??
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.898
Поени од реакции
12.724
Ќе видиш дека цела сезона ќе праи така и кога треба и кога не треба. Ептен иритира што им се дере на соиграчите цело време што не му додале, божем цело време е сам и само он треба гол да даде.
Знам, знам, имам забележано и во Јунајтед и во Интер. Некогаш не е океј, ама денес го уништија начисто Хаверц, Маунт и другите.
Па не може ти на центар да се укотвиш, да примиш со грб топка со Ромеро и Даер на грб и да ги извлечеш од позиција, оставајќи бришан простор и прилика за гол, а некој да не е способен да упати крстен удар кон Љорис. И тоа не еднаш, четири-пет пати. Следен пат нема да е Тотенхем, ќе биде Сити, ќе промашиш и ќе добиеш по муцка.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.304
Поени од реакции
6.627
Јас гледајќи ги од дома имам нервен слом, колку веќе втора сезона не знаат во последна третина. Она што го играат е потпросечно. Не па човекот што ора 90 минути за да некој не знае да заврши акција.

Ако згрешеле се нервирал. Луд човек и тој, навистина.
Срчка глеј ти Рудигер нов договор да добие и да не отиде фрее во ПСЖ
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.403
Поени од реакции
50.339
Мене ме нервира Лукаку што во 90% од случаите кога ќе уништат шанса соиграчите, а е во супер позиција, наместо да крева раце и да им се дере он им дава палец смирено.

Исто ме нервираше денес што наместо да себичи и да проба сам да си направи шанса за шут, одлично проигруваше со сите кои се несмасни и не можат да дадат гол.


Кревал раце :pos: :pos: :pos: :pos:
Секој напаѓач крева раце кога нема да е проигран, дури и кога бил во лоша позиција.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.984
Поени од реакции
13.403
Мене ме нервира Лукаку што во 90% од случаите кога ќе уништат шанса соиграчите, а е во супер позиција, наместо да крева раце и да им се дере он им дава палец смирено.

Исто ме нервираше денес што наместо да себичи и да проба сам да си направи шанса за шут, одлично проигруваше со сите кои се несмасни и не можат да дадат гол.


Кревал раце :pos: :pos: :pos: :pos:
Секој напаѓач крева раце кога нема да е проигран, дури и кога бил во лоша позиција.
Нема врска.
Лукаку особено е препознатлив по ова.
Смени Интер сто напаѓачи за 5-6 сезони, ниту еден не беше како него. Го имаме многу пати коментирано во фан клуб ова додека беше наш играч.
Јас мислев ќе се смени во Челзи затоа што во Интер беше крал, ама очигледно се смета за многу поголем крал па продолжи со истите потези.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.304
Поени од реакции
6.627
Нема врска.
Лукаку особено е препознатлив по ова.
Смени Интер сто напаѓачи за 5-6 сезони, ниту еден не беше како него. Го имаме многу пати коментирано во фан клуб ова додека беше наш играч.
Јас мислев ќе се смени во Челзи затоа што во Интер беше крал, ама очигледно се смета за многу поголем крал па продолжи со истите потези.
На донев тешко да му докажеш, леле за Вернер што збореше има време има време ке се уигра мој курац ке се уигра, за тапети лепење може
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.403
Поени од реакции
50.339
Нема врска.
Лукаку особено е препознатлив по ова.
Смени Интер сто напаѓачи за 5-6 сезони, ниту еден не беше како него. Го имаме многу пати коментирано во фан клуб ова додека беше наш играч.
Јас мислев ќе се смени во Челзи затоа што во Интер беше крал, ама очигледно се смета за многу поголем крал па продолжи со истите потези.
Јас озбилно сметам дека до сега во Челзи не го прави тоа доволно и најчесто само крева палец, дури и кога ќе заебат ептен добра шанса. А и не гледам како тоа може да се гледа како негатива кај напаѓач.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.593
Поени од реакции
18.571
Јас озбилно сметам дека до сега во Челзи не го прави тоа доволно и најчесто само крева палец, дури и кога ќе заебат ептен добра шанса. А и не гледам како тоа може да се гледа како негатива кај напаѓач.
Кај наоаѓач не, ама кај остатокот од тимот може да се одрази негативно.
Нормално, зависи многу од карактерот на младите играчи и остатокот од тимот.
Зашто ваквите потези може да придонесат утре Маунт, Хаверц, Вернер или кој и да е да се најде во одлична шанса па да мора да му додаде на Лукаку иако он ќе биде маркиран од двајца играчи.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.984
Поени од реакции
13.403
Јас озбилно сметам дека до сега во Челзи не го прави тоа доволно и најчесто само крева палец, дури и кога ќе заебат ептен добра шанса. А и не гледам како тоа може да се гледа како негатива кај напаѓач.
Па е негативно кога тимот губи а он додава нервоза со неговите непотребни реакции.
Баш како што кажа Sky, бутнат помеѓу двајца, бара да го проиграат.
Да не копам сега низ утакмици од лани, ама сигурен сум ако отвориш 10 видеа од Интер лани, ќе начекаш бар 5 негови реакции каде непотребно се љути на Хакими. Го потенцирам Хакими затоа што генерално на него му изиграваше шериф. Дека овој нов и млад во тимот. На пример со Перишиќ не ми текнува да имал некоја непотребна реакција.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.162
Поени од реакции
6.352
Па е негативно кога тимот губи а он додава нервоза со неговите непотребни реакции.
Баш како што кажа Sky, бутнат помеѓу двајца, бара да го проиграат.
Да не копам сега низ утакмици од лани, ама сигурен сум ако отвориш 10 видеа од Интер лани, ќе начекаш бар 5 негови реакции каде непотребно се љути на Хакими. Го потенцирам Хакими затоа што генерално на него му изиграваше шериф. Дека овој нов и млад во тимот. На пример со Перишиќ не ми текнува да имал некоја непотребна реакција.
Па само на него му се дереше, едно време проба на Барела, овој го испрати у пм и му се обраќаше веќе.
Колку пати само Хакими можеше сам да завршува а он додава кон него, убаво се сеќавам дека во фан клуб имаше дискусија дека не е добро. Ако не веруваат нека свратат у фан клуб Интер ќе прочитаат.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.403
Поени од реакции
50.339
Кај наоаѓач не, ама кај остатокот од тимот може да се одрази негативно.
Нормално, зависи многу од карактерот на младите играчи и остатокот од тимот.
Зашто ваквите потези може да придонесат утре Маунт, Хаверц, Вернер или кој и да е да се најде во одлична шанса па да мора да му додаде на Лукаку иако он ќе биде маркиран од двајца играчи.
Па е негативно кога тимот губи а он додава нервоза со неговите непотребни реакции.
Баш како што кажа Sky, бутнат помеѓу двајца, бара да го проиграат.
Да не копам сега низ утакмици од лани, ама сигурен сум ако отвориш 10 видеа од Интер лани, ќе начекаш бар 5 негови реакции каде непотребно се љути на Хакими. Го потенцирам Хакими затоа што генерално на него му изиграваше шериф. Дека овој нов и млад во тимот. На пример со Перишиќ не ми текнува да имал некоја непотребна реакција.
Жиру и Тами цело време го правеа ова и мене не ми текнува ние некогаш да сме го спомнале тука како нешто негативно. Ќе видиме понатаму со Лукаку, моментално секако е ептен глупо да му се бара нешто негативно, човекот од кога дојде е феноменален.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Kajgana Shop

На врв Bottom