Premier League - Season 2021/22

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.374
Поени од реакции
8.491
Како ли успеа овој тим на Јунајтед со оваа игра да освои 58 бода... :toe:
Објективно, ова е десеткуван тим на Јунајтед и не е грев што си играат мајтап со него. Проблемот е што тимот кој беше проектиран за оваа сезона потфрли тотално. АВБ, Шо, Мегваер, Варан, Погба, Рашфорд, Гринвуд и Санчо (мада овој го крена нивото на игра од почетокот кога дојде).
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
10.162
Поени од реакции
22.189
Шо му е на Манчестер бе леле :eek:
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
359
Поени од реакции
409
За Јунајтед сум ама мило ми е шо излегува на виделина овој непотизам и резил шо го прикажуваат целиот клуб како целина, ебаму пичето во газо да му го ебам, жилата да му ја откинам и после билијарто топки да му влегуваат по 10тина за да му е таман.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.873
Поени од реакции
52.365
Од кога влезе Мегваер гол нема дадено Брајтон. Да не може човек пиротехнички материјали да постира :(
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.858
Поени од реакции
3.851
А баш ќе пишев некој ден после Брајтон добро е барем на крај на сезона нема да имаат негативна гол разлика :icon_lol:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.455
Поени од реакции
4.347
Далеку од најлош натпревар сезонава али меѓу поочајноте моменти.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.515
Поени од реакции
8.928
Добар му е на Конте овој механизам во build up од десна страна. Неколку пати го пробија пресингот така.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.541
Поени од реакции
9.538
Arnold кај си бе шупелко, што к.р бараш на лев бек?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom