Premier League - Season 2021/22

Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.727
Поени од реакции
2.067
Што е Јунајед тука крив за постапките на еден деген?
Сака да каже толку од нивната врска помеѓу играч и клуб. Не дека Јунајтед ќе пропадне. Не му менува ништо, и така не се во игра за титула
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.863
Поени од реакции
4.570
Што се однесува до Гринвуд 90% му е завршена кариерата ако се почне кривична постапка.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.059
Поени од реакции
20.877
Што се десило, ќе може линк нешто?
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
359
Поени од реакции
409
Сакал да ебе, не му дала, ја рашамарал.
Сниман е.

Куров мој сакал да ебе, ебаму душата скапана. И претходно имаше некој инцидент, чинам со проститутки нешто. Ебати карактерот ебати, го удри славата во глава и се занесува. Сакам да пропадни како играч.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.189
Затоа Грилиш е закон, собери проститутка и весеље до даска :)
Гринвуд ако е вистина ова ни Дерби Каунти не го зема!
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.837
Поени од реакции
34.343

Наводно сликите и снимките излегле откако и бил ,,хакиран" телефонот. Не е чиста работата тука и од двете страни.
А што е битно тоа дали и е хакиран телефонот или не, со содржината на сликите и аудиото. :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.457
Поени од реакции
11.907
Ja da sum tatko na ovaa, ni dve ni tri idam go kolam grinvud.. pa ne sum ja pravel, odgledal i vospital 30 godini da ja Tepa i siluva nekoe selsko kopito.. Ahh be zlatni albanci, barem u toa gi postuvam, stom i ja odzemes česta na ženska čelad, znaj zboguvaj se so zivotot..
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.189
А што е битно тоа дали и е хакиран телефонот или не, со содржината на сликите и аудиото. :)
Јас го сфаќам таткото, сака да ја спушти топката на земја и да не се крева толкава врева околу неговото дете. Жртва таа или не, треба да продолжи да живее, а ако се влече со месеци по таблоиди, тешко малку.
Значи ако таа не покрене постапка, содржината може само да му го уништи угледот на глупакот, ама нема никакви правни последици. Можат да изјават дека биле груби сексуални игри :toe: Ако пак таа процени дека треба да поднесе пријава, друга работа.
Како и да е, многу глупо и ненормално.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.457
Поени од реакции
11.907
Јас го сфаќам таткото, сака да ја спушти топката на земја и да не се крева толкава врева околу неговото дете. Жртва таа или не, треба да продолжи да живее, а ако се влече со месеци по таблоиди, тешко малку.
Значи ако таа не покрене постапка, содржината може само да му го уништи угледот на глупакот, ама нема никакви правни последици. Можат да изјават дека биле груби сексуални игри :toe: Ако пак таа процени дека треба да поднесе пријава, друга работа.
Како и да е, многу глупо и ненормално.
Ne znam kako funkcionira nivnoto common law, ali kaj nas obvinitel moze da pokrene postapka (istraga) i po dopren glas, vesnici i drugi javni oglasuvanja dokolku smeta deka postoi krivicno delo... Ako e clenot za semejno nasilstvo ondak da, mora so soglasnost od zrtvata da se prodolzi, no ako e siluvanje si ide po sluzbena dolznost pa sto saka neka kazuva zrtvata ako ima dokazi za siluvanje...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.927
Поени од реакции
12.128
Да му се плукнам во паметот и милионите шо ги имаат.
Секој втор играч инволвиран во секс скандал.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
5.846
Поени од реакции
16.540
Ne znam kako funkcionira nivnoto common law, ali kaj nas obvinitel moze da pokrene postapka (istraga) i po dopren glas, vesnici i drugi javni oglasuvanja dokolku smeta deka postoi krivicno delo... Ako e clenot za semejno nasilstvo ondak da, mora so soglasnost od zrtvata da se prodolzi, no ako e siluvanje si ide po sluzbena dolznost pa sto saka neka kazuva zrtvata ako ima dokazi za siluvanje...

Фрчкоски-e1534914038490.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom