Premier League - Season 2021/22

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.541
Поени од реакции
9.539
Па немаше да се судрат ако Жота не завртеше намерно спрема него.
Жота можеби инстиктивно одеше да се заштити во дуелот со движењето во десно ама на повторена снимка изгледаше како намерно да оди на десно за да изнуди пенал...
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.797
Поени од реакции
476
Сите екипи шо ги избркаа тренерите го стигнаа Арсенал во поени, ама на Артета му треба време да се прилагоде на играчите :pos:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.497
Поени од реакции
4.376
Чекај сега го бива или не Артета од месец у месец ми мењате мислење топчиња ко сончоглетки сте ми.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.797
Поени од реакции
476
Чекај сега го бива или не Артета од месец у месец ми мењате мислење топчиња ко сончоглетки сте ми.
Артета ти е нешто слично на Лампард што направи во Челзи, склопи добра екипа, солидни играчи ама не знае да ги искористе.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
472
Поени од реакции
1.004
Ако го исклучеа Доерти за овој старт, ќе престанев да гледам ПЛ.
 
Член од
9 декември 2014
Мислења
637
Поени од реакции
1.340
Да ја направат интересна лигата поклонета шнаса на скаусери да ги стигнат сити се е намерно. :rolleyes:
Vcera od ona sto gledav megu Siti i Sautempton bese katastrofa od sudenje. Sramotilak. Cist crven za eden od igracite na Sautempton vo 70+ minuta (duri i VAR gledase slepecot i pokraj taka seriozen start se odluci za zolt), elementi za penal/faul na linija od 16-terec niti ne go sankcioniraa, seriozni fauli voopsto nesudeni i.t.n. Denes vakov penal.... Namerno ili nenamerno ne znam, ama sudenjevo vo premier dno probiva...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.497
Поени од реакции
4.376
Не е уште ги местат скаусери да не има ја дадат за месец дена. :pos:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
5.661
Поени од реакции
15.896
Уште не е завршен јануари, а пациентите Тотенхем добија по уши во четири наврати, со вкупна гол разлика 8:0.

Три од четирите порази се на чело со Конте. Преубаво.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.497
Поени од реакции
4.376
Уште не е завршен јануари, а пациентите Тотенхем добија по уши во четири наврати, со вкупна гол разлика 10:0.

Три од четирите порази се на чело со Конте. Преубаво.
Ви попушти Конте заради платонската љубов он и онака ќе фати 4то.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
222
Поени од реакции
436
Уште не е завршен јануари, а пациентите Тотенхем добија по уши во четири наврати, со вкупна гол разлика 10:0.

Три од четирите порази се на чело со Конте. Преубаво.
До лани земаше плата од Челзи. Ова е мала благодарност од него. :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom