Premier League - Season 2021/22

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.561
Поени од реакции
50.532
Почнаа сите јавно да си кажуваат. Бараат одложување поради повреди, играчи на афкон, плус ковид. Ќе имаат 2-3 позитивни случаи и готово, не можат да играат.

Најпаметно уште од старт ќе беше да кажат минимум колку ковид случаи се потребни. Штом тимовите се со по 25 играчи, а треба да имаш 14 за да играш, одложувај им само на тие со 11+ ковид случаи. А дали еден таков случај имало до сега.

Скроз нерелевантна сезона.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.321
Поени од реакции
34.360
Почнаа сите јавно да си кажуваат. Бараат одложување поради повреди, играчи на афкон, плус ковид. Ќе имаат 2-3 позитивни случаи и готово, не можат да играат.

Најпаметно уште од старт ќе беше да кажат минимум колку ковид случаи се потребни. Штом тимовите се со по 25 играчи, а треба да имаш 14 за да играш, одложувај им само на тие со 11+ ковид случаи. А дали еден таков случај имало до сега.

Скроз нерелевантна сезона.
Малце е мех да се праи сезоната нерелевантна откако Сити избега фино и поштено 10 бода пред вас и Ливерпул.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.561
Поени од реакции
50.532
Малце е мех да се праи сезоната нерелевантна откако Сити избега фино и поштено 10 бода пред вас и Ливерпул.
Нема врска со тоа, и не е само заради шампионот туку општо цела лига. И не е од сега, од пред еден месец е кога се направи целиот хаос. Нека се случи чудо и нека освои Челзи, истото ќе го зборам.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.535
Поени од реакции
8.009
Толку стар, а толку глуп и очаен лик.
Го разбирам Ставрогин комплетно сега.
Се разбираш ти како Марица во крив к*рац, него терај таму земјата сешто држи.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
3.862
Поени од реакции
3.203
И Кулурела добро трансфери прават Брајтон.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.071
Поени од реакции
14.154
Почнаа сите јавно да си кажуваат. Бараат одложување поради повреди, играчи на афкон, плус ковид. Ќе имаат 2-3 позитивни случаи и готово, не можат да играат.

Најпаметно уште од старт ќе беше да кажат минимум колку ковид случаи се потребни. Штом тимовите се со по 25 играчи, а треба да имаш 14 за да играш, одложувај им само на тие со 11+ ковид случаи. А дали еден таков случај имало до сега.

Скроз нерелевантна сезона.
Според правилата што ги донесоа минатиот месец, треба да имаш минимум 13 играчи + голман за да не се одложи, без разлика на ковид, повреди, афкон итн.
Ептен е срање вака, никогаш до сега не било на овој начин, се снаоѓале тимовите со младинци.
Секој тим може да лажира повреди на овој начин.

Арсенал во моментов има само 12 играчи на располагање + голмани, а од ковид се 1 или 2 само, така да влегува во тоа правило и би требало да се одложи натпреварот. Кога можеа на сите да им одложат треба да бидат конзистентни до крај, јебига.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.392
Поени од реакции
9.336
Тројца од Габон со срцеви проблеми од кои еден е Обамејанг, вчера Алфонсо Дејвис од Баерн, пред тоа Агуеро и после имало антиваксери и теории на заговор, е ај да нема. Работава е многу сомнителна, најверојатно сите овие се веќе предходно вакцинирани.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.593
Поени од реакции
50.826
Тројца од Габон со срцеви проблеми од кои еден е Обамејанг, вчера Алфонсо Дејвис од Баерн, пред тоа Агуеро и после имало антиваксери и теории на заговор, е ај да нема. Работава е многу сомнителна, најверојатно сите овие се веќе предходно вакцинирани.
Како да кажеш дека си антиваксер и веруваш во теории на заговор без да кажеш дека си антиваксер и веруваш во теории на заговор.


Нема везе што 2 пати прележа ковид Обамејанг, нема везе што вториот пат беше сега пред неколку дена, нема везе што сите врвни доктори го поврзуваат ковид со кардиоваскуларни постковид проблеми. Од вакцината му е! А прашање е дали е вакциниран, не налетав на ниеден сигурен извор да го потврди тоа. А рекла казала извори го тврдат и спротивното...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.392
Поени од реакции
9.336
Како да кажеш дека си антиваксер и веруваш во теории на заговор без да кажеш дека си антиваксер и веруваш во теории на заговор.


Нема везе што 2 пати прележа ковид Обамејанг, нема везе што вториот пат беше сега пред неколку дена, нема везе што сите врвни доктори го поврзуваат ковид со кардиоваскуларни постковид проблеми. Од вакцината му е! А прашање е дали е вакциниран, не налетав на ниеден сигурен извор да го потврди тоа. А рекла казала извори го тврдат и спротивното...
Извини Венко Филипче еве одам да се вакцинирам

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom