Premier League - Season 2021/22

Член од
10 август 2011
Мислења
1.776
Поени од реакции
6.979
Конечно Јунајтед имаат тим за титула. Можеби не ја имаат клупата на Сити, ни воиграноста на Ливерпул, ама првиот тим може да игра против секого. Полни се со квалитет, имаат солидна ротација, сега почнува вистинскиот тест за Оле.
Едно е да стабилизираш голем клуб во хаотична состојба, сосема друго е да тренираш клуб до титула. Треба константност во текот на цела сезона и минимум грешки. Али дефинитивно има доволно талент на располагање за да игра за титула.

Сити, Челзи, Ливерпул, Јунајтед, ПЛ е страшна годинава. Никогаш не била посилна лигата.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.187
Поени од реакции
6.352
Конечно Јунајтед имаат тим за титула. Можеби не ја имаат клупата на Сити, ни воиграноста на Ливерпул, ама првиот тим може да игра против секого. Полни се со квалитет, имаат солидна ротација, сега почнува вистинскиот тест за Оле.
Едно е да стабилизираш голем клуб во хаотична состојба, сосема друго е да тренираш клуб до титула. Треба константност во текот на цела сезона и минимум грешки. Али дефинитивно има доволно талент на располагање за да игра за титула.

Сити, Челзи, Ливерпул, Јунајтед, ПЛ е страшна годинава. Никогаш не била посилна лигата.
Уште 5-6 пресврти и ќе освојат.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
718
Поени од реакции
970
Како не не била посилна...порано имаше голема 4ка, па 6ка, 9ка...сезонава само 3ка. Челзи и Манчестерци.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.776
Поени од реакции
6.979
Значи ако фејлнат сезонава ќе бидат предмет на голем ремет :zloo:
Па мислам дека нема простор за никакви изговори сезонава, и за нив и за Челзи.

Тим со Роналдо во него, мора да игра за титула.
Плус, со Варан и Санчо практично ги пополнија сите слаби точки во тимот. Едино уште партнер на Погба им фали, али имаат и таму добри играчи, кои би ја играле својата улога како што треба.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.624
Поени од реакции
6.956
Па мислам дека нема простор за никакви изговори сезонава, и за нив и за Челзи.

Тим со Роналдо во него, мора да игра за титула.
Плус, со Варан и Санчо практично ги пополнија сите слаби точки во тимот. Едино уште партнер на Погба им фали, али имаат и таму добри играчи, кои би ја играле својата улога како што треба.
Друже ни тоа не е изговор зашто ретко кој има класа играч на секоја позиција, среќа па Сити не го земаа Кејн иначе класика муабети ке имаше као оди сеа победи ги
или ко челзијашите да се вадиме дека им треба време на новиве да се прилагодат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.249
Поени од реакции
41.063
Леле колку беа надрвени коа ги истрескаа Лидс, тек сеа на облаците :D
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
191
Поени од реакции
357
Јунајтед сепак мислам дека ќе ја испосерат.Премногу ми се киксери,нема да можат да издржат до крајот.
Сеуште не ми делуваат зрело за титула во Премиер Лига.
Челзи ми се најсериозен кандидат сезонава.Евентуално Сити,ама ми делуваат некако истрошено,заситено.
Ливерпул во никој случај.
Автоматски споено мислење:

ако се прилагоди Лукаку јер знаеш кај вас споро иде тоа


Sent from my iPhone using Tapatalk
Лукаку од километар се гледа дека ќе се прилагоди во Челзи.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.741
Поени од реакции
49.702
Го нема Ибра да го извади од колосек, така да, all good.
 
Член од
8 април 2013
Мислења
2.184
Поени од реакции
1.872
Јасно е сега зошто Чељајцата крека за заминување.
Прејака конкуренцијата во иднина бато.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom