Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
Далас повеќе од пола сезона ја одигра во средина, од таму и високите бројки на голови и асистенции. Алиоски беше лев бек.
Знам де, и Кансело игра офанзивно.
Ова е онака, визуелно, вака ги прават и вистинскиве награди :D Мозес чинам за Челзи вака кога играше беше сметан како дефанзивец (ама јбг не влезе во тим на годината :D )
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.497
Арсенал е третата екипа после Ливерпул и Манчестер Сити која покажува сериозен колективен карактер во Премиер Лигата. Не знам дали е до Артета или до поединци од играчите, или можеби најверојатното да е комбинација од двете.
Ако успеат да ги отстранат индивидуалните катастрофи кај други поединци, би требало да бидат главен фаворит за 3-то место пред детските градинки од Челзи и Манчестер Јунајтед.
Го имаме победникот. За тим на сезоната не ми е ни Сон баш баш...
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Едерсон​
Џејмс - Мегваер - Диас - Шо​
Де Брујне - Рајс - Маунт​
Бруно​
Салах - Кејн​
Единствено би менувал десен бек, Бисака (не сум пристрасен) во секој момент пред Џејмс, иако на некои натпревари имаше доста осцилации, оваа сезона покажа доста напредок и во офанзивниот дел. Останатите си се на место. (y)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.291
Поени од реакции
12.645
Кансело сезонава беше најдобар бек, дали лево или десно ќе биде во тимот на сезоната не е битно.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Мене најголема дилема во поглед на тим на сезона ми е кај голманите и тоа помеѓу Меслие и Мартинез.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Тим на сезона: Мартинез; Кансело - Диас - Мегваер - Шо; Ѓундоган - Грилиш - Бруно; Салах - Кејн - Маунт.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Меслие
Кансело - Диас - Фофана - Шо
Соучек - Бруно - КДБ
Пепе:icon_lol: - Кејн - Сон
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Мислам дека мора да има место за еден играч на Вест Хем. Цуфал, Кресвел или Сојунчу.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Еве според мене:
-----------Едерсон-----------
Џејмс--Мегваер--Диас--Шо
--Гундоган--Канте--Маунт--
----------Фернандеш---------
-------Салах-------Кејн-------

Едерсон/Мартинез беше најголема дилема за мене, ама Едерсон е шампион, а Мартинез со неговиот клуб заврши на 11то место.
Honorable mentions: Шмајхел и Менди.
Го немам Де Брујне бидејќи кога беше повреден, на сцена стапи Гундоган и изгази едно 2-3 месеци и сам го извади Сити од тој лош период. Да не беше Гундоган мислам дека Сити ќе пропаднеше тие неколку месеци и немаше да тргне со таков поход до титулата. [Тука имаше и муабети демек кога ќе се врати дали ќе и ќе влезе во прв состав :)))) ако се гледа формата на Гундоган].
Соучек и Рајс не ги ставам само ради Канте. Реално изгазија, и треба да се земат во предвид, но не може да се пред Канте.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom