Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Мојот човек Дајч Морковот!!!

Тие што сакаат овој човек да испадне ќе ги стигне кармата. Дани е прав пример, Реал се распадна и губи од општински екипи.

Каков cold rainy night in Stoke, гола вода се они за овој Барнли. Влегуваш на терен и ги гледаш баткиве како од специјална единица ,,Фоки,,. Едноставно почнуваш да плачеш во себе и се молиш утре што е можно помалце да си помодрен.

Малце пореално сега. Барнли ти е екипа што ако не им дадеш во првиот пола саат гол послем нема шанси. Послем тој пола саат почнува нервоза и психички попушташ.
Ако им дадеш гол, тогаш можеш да броиш до колку сакаш.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Инаку, на денешен (т.е. вчерашен) ден , Ливерпул во 2017 изгубија од Свонси 2-3 на домашен терен.

Еве, 4 години подоцна, слична ситуаицја и пораз од сличен тип на екипа
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Инаку, на денешен (т.е. вчерашен) ден , Ливерпул во 2017 изгубија од Свонси 2-3 на домашен терен.

Еве, 4 години подоцна, слична ситуаицја и пораз од сличен тип на екипа
@Dani на апаратима :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Имав гости нешто, не успеав да гледам вечерва. До каде се овие од црвениот Мерсисајд со создавањето династија?

И уште нешто. Од кој момент Премиер Лигата за нив ќе стане неинтересна, неважна и глупава ионака?

* со солзите на Клоп планира да ја наводни нивата во село Слојштица, демирхисарско.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Мојот човек Дајч Морковот!!!

Тие што сакаат овој човек да испадне ќе ги стигне кармата. Дани е прав пример, Реал се распадна и губи од општински екипи.

Каков cold rainy night in Stoke, гола вода се они за овој Барнли. Влегуваш на терен и ги гледаш баткиве како од специјална единица ,,Фоки,,. Едноставно почнуваш да плачеш во себе и се молиш утре што е можно помалце да си помодрен.

Малце пореално сега. Барнли ти е екипа што ако не им дадеш во првиот пола саат гол послем нема шанси. Послем тој пола саат почнува нервоза и психички попушташ.
Ако им дадеш гол, тогаш можеш да броиш до колку сакаш.
Стоук ми беа повеќе тим со идентитет отколку овој Барнли. Шоукрос и Делап, икони. Чарли Адам, Крауч.
Единствената екипа која ни Mighty Barca на времето не би ја победила.
Од овој Барнли не знам ниту еден играч па макар за живот ми затребал.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Само знам дека ако не тепаат овој меч, дека Клоп ке има врло веома интересна пресица.
На Клоп за ситуацијава пак некако ќе му бидат виновни Јунајтед и пеналите, не дека Мане и Салах се бледа сенка од лани.

Исто така не дека немаат квалитет играчите ама лани Ливерпул имаше страшна мотивација која ја завршуваше и повеќе од пола работа.
За што ќе плаче Клоп денес?

а) Временските услови
б) Ретрограден Меркур
в) Досудените пенали на Јунајтед
г) Забите на Фирмино
Јихихихирген колку пенали има сезонава за Јунајтед?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Jurgen Klopp напиша:
I think our problem is the decision-making in the moment and decisions are based on information I give obviously and the mood you are in, so how confident you are to do it in really small spaces and stuff like this. That's why I said what I said. That's the reason why we didn't score in these moments
Jurgen Klopp напиша:
t's just we have to win football games – it was always like this. For this we have to score goals, there is no doubt about it

Во кратко, свесен е и тој како и мене дека треба голој клавање, иначе го јадевме. Вика на титула ни да не помислуваме сега.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Ливерпул ти е нешто како Интер.. Една-две сезони ќе блеснат, ќе освојат ЛШ и ПЛ и после пак ќе ги снема 30 години, а у тоа време све некој друг им е крив што не освојуваат..
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Ливерпул ти е нешто како Интер.. Една-две сезони ќе блеснат, ќе освојат ЛШ и ПЛ и после пак ќе ги снема 30 години, а у тоа време све некој друг им е крив што не освојуваат..
Ама сепак знаат да блеснат и да освојат ЛШ... :D
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Стоук ми беа повеќе тим со идентитет отколку овој Барнли. Шоукрос и Делап, икони. Чарли Адам, Крауч.
Единствената екипа која ни Mighty Barca на времето не би ја победила.
Од овој Барнли не знам ниту еден играч па макар за живот ми затребал.
Па тогаш си прател повеќе ПЛ затоа ти останале повеќе во сеќавање, а и Стоук фрлаа пари на играчи за разлика од Барнли.
За мене Барлни се тоа што се Киево за Ширеа. Ама еве чим не ги знаеш ја ќе ти ги кажам, сепак треба да ги знаеш послем вчера.

Скакулецот Поп, најдобриот голман во ПЛ за сезоните 2019-2020, 2020-2021 и 2021-2022, ама ете ти не го знаеш па не е битен.
Најдоброто стоперско дуо Тарковски и Ми, идните освојувачи на СП со Гордиот Албион. Дуле и Коки во фудбалот.
Стубот Лоутон, топка поминува но човек не. Игра само во своја половина зошто е премногу добар.
Најдобриот и единствениот техничар во екипата Брејди, ирскиот Лам, може да игра се. Kрило, бек, крилест бек, средина, стопер, you named it.
Мекнил копач џуниор. Секогаш е тука младинскиот погон на Барнли да извади младо копаче доколку тоа е потребно. За 15год ќе го сруши рекордот за најмногу настапи во ПЛ, запамти и цитирај го ова тогаш.
Вистинскиот викинз, Гудмодсон или селскиот Мортен Гамст Педерсен. Кога ќе почне да трча, сФе се тресе.
Дани не може да преболи дека мајсторот Корк замина од Свонси за Барлни, затоа и ги мрази, знам ја.
Легендата на Барнли, Ашли Барнс, кога најмногу треба тогаш тука е он. Запамти го оти голот вчера нема да му е последен против Ливерпул.
Киклоп и новозеланџанинa Криса Вуда, одбрабените покрај него личат на Валбуена. Слободно може филмови со the Rock да снима.
И за крај вечниот талент Џеј Родригез, го купуваш на Фифа 2010 и тргнуваш во поход кон Европа.


Едноставно види ги момциве, вријат. Прва борбена линија на Хитлер во 2021год. Ги пушташ на протест на БЛМ и прават мени од KFC од сите.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom