Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Oва е една од негативните работи кога ја браниш титулата - сите играат против тебе како да се на батерии :toe:
Добро си изиграа Фулам ама средината на Ливерпул не постои денес, подобар тим ќе ни закачеше 3 гола и чао, вака пак имаат шанси да се извадат.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Јасно ама уште ја памтам изјавата на Манчини откако Сити ја освои титулата на гол разлика. Рече дека наредната сезона уште од првата минута се гледало на секој можен натпревар дека сите противници играат со мотив плус. Сите сакаат да го понижат шампионот, логично е.
Ама за тоа додека станат официјално шампион (а се на пат кон титула), противниците се сопкаат, им паѓаат топки од раце, автоголови си даваат итн. Да не бидам сфатен погрешно, секоја чест за Ливерпул лани заслужено освоија, ама и на Сити некако со страв и трепет им влагаа противниците, лани на Ливерпул, на Челзи кога освоија итн.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Ако Јунајтед го добијат заостанатиот меч ќе бидат само два бодови оддалечени од прво место.

Оле паметно се повлече од ЛШ за да се концентрира на ПЛ

Све је то дио процеса микани мои
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ако Јунајтед го добијат заостанатиот меч ќе бидат само два бодови оддалечени од прво место.

Оле паметно се повлече од ЛШ за да се концентрира на ПЛ

Све је то дио процеса микани мои
Се игра некоја позадинска игра :ROFLMAO:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Се игра некоја позадинска игра :ROFLMAO:
Финтата е само пред секој натпревар да му се вика на Оле "Види..ако не победиш ова коло ќе те отпуштиме.."
Тогаш ги вади најдобрите резултати :D
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Oд 60-та минута, веќе навивав за Фулхам. Кога гледаш дека е сјебана утакмицата, бар нека земат 3 бода, многу ќе им значат. На Ливерпул, дали 1 дали нула (0), исто му се фаќа. Не е ова Манчестер Ј.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Oд 60-та минута, веќе навивав за Фулхам. Кога гледаш дека е сјебана утакмицата, бар нека земат 3 бода, многу ќе им значат. На Ливерпул, дали 1 дали нула (0), исто му се фаќа. Не е ова Манчестер Ј.
Znam deka provociras.

Ama da te potsetam malku na reslnosta. Ona sto go postigna Mancester vo poslednite 15 godini, toa ni do krajot na tvojot mizeren zivot nema da go vidis so Liverpul. Sekoe dobro.

Ps. Bi bilo podobro pocesto pa pisivas.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Znam deka provociras.

Ama da te potsetam malku na reslnosta. Ona sto go postigna Mancester vo poslednite 15 godini, toa ni do krajot na tvojot mizeren zivot nema da go vidis so Liverpul. Sekoe dobro.

Ps. Bi bilo podobro pocesto pa pisivas.
Не провоцирам, јас сум многу сериозен кога станува збор за МанU. И секогаш сум бил со респект кон тој тим. Ако не веруваш, еве, нека ти каже @Ilumious, или @ManUtdChampions
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
Znam deka provociras.

Ama da te potsetam malku na reslnosta. Ona sto go postigna Mancester vo poslednite 15 godini, toa ni do krajot na tvojot mizeren zivot nema da go vidis so Liverpul. Sekoe dobro.

Ps. Bi bilo podobro pocesto pa pisivas.
И каква врска има успехот од минатото со сегашноста? И Ливерпул пред многу години истово го викале па години им требаа да се вратат. Одличен коментар ако очекуваш да се среди Јунајтед за 30 години.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Глупо ми е више да ја пуштам Хистори Ченл фората, стана low hanging fruit.



Може цртанов.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
И каква врска има успехот од минатото со сегашноста? И Ливерпул пред многу години истово го викале па години им требаа да се вратат. Одличен коментар ако очекуваш да се среди Јунајтед за 30 години.
Koe minato mi zboruvas? Zboram za do pred 15 godini, otkako gledame fudbal ne pred 115 godini. Minatoto skorasno treba da se postuva. Toa sto go postigna Mancester, toa go nema nitu na vasite video igri.

Edno kokice ne pravi prolet, ako me razbiras.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Koe minato mi zboruvas? Zboram za do pred 15 godini, otkako gledame fudbal ne pred 115 godini. Minatoto skorasno treba da se postuva. Toa sto go postigna Mancester, toa go nema nitu na vasite video igri.

Edno kokice ne pravi prolet, ako me razbiras.
Јас не разбирам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom