Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Ристо, Рики, Рикардињо.

Фората не е фора. Таа е фактографија. Не морам да разговарам, ниту јас ниту било кој овде, на тема фудбал, со човек кој се откажа од навивање на својот омилен тим бидејќи тимот играше во лоша форма.
Толку. Толку треба да се знае за тебе и твоето мислење овде.

Ти пишуваш, јас го пуштам казанчето со вода. И тоа треба да го прават сите. Ти си меме. Извини вака директно, знам дека не е убаво на луѓе што не ги познавам да им кажам нешто, којзнае како ќе им влијаат во животот, ама понекогаш мора. Ти си меме. Ти апсолутно немаш право нешто и некому да кажуваш.

Модерен Торпедо. Утре би сменил тим, би барал отров, што ти јас знам. Извини.
Сеа уште поише ми е жал за тебе, најискрено ти кажувам. Те мислев за поарен, најсериозно. Уместо вака да те читам како пробуваш low blows да маваш со неточни „факти“. Можда те треснал од земја поразов дури и поише од шо мислев иницијално. Си мислел дека Челзи ќе парира на Ливерпул, си сањал нешто трофејче како се крева ау бау.

Ај отспиј па се надевам утре ќе се разбудиш ко нов човек и помалце ќе горчи. Добра ноќ.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Сеа уште поише ми е жал за тебе, најискрено ти кажувам. Те мислев за поарен, најсериозно. Уместо вака да те читам како пробуваш low blows да маваш со неточни „факти“. Можда те треснал од земја поразов дури и поише од шо мислев иницијално. Си мислел дека Челзи ќе парира на Ливерпул, си сањал нешто трофејче како се крева ау бау.

Ај отспиј па се надевам утре ќе се разбудиш ко нов човек и помалце ќе горчи. Добра ноќ.
Уште да ми пишеше ,,имаш комплекси, вујко ти те силувал како дете".
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.864
Поени од реакции
54.401
За пример ќе го земам Касемиро, дојде во Реал како класичен копач, но со тек на време успеа да ја подобри пас играта, долгите топки, шут од далечина.. нешто што би те надоградило како играч и би додало нешто плус во играчките елементи кои веќе ги имаш.
 
  • Љубов
Reactions: ob1
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Еј шо ти е бе Марли. хахахахахха
Непријател ми е Ставро, не го кријам тоа јас. А ни он. Нека не рчка бе, мада искрено мислам дека нема толку да не рчка, си најде поинтересни екипи сега, Барса, Јуве, Челзи... добар е Интер, нема да го закача. Ама јас ќе го закачам за Манчестер.

Им се извинувам на сите што го прочитаа ова четиво.
Зошто, о зошто дозволи РАТМ да не скара? Јас се саможртвував и А не реков кога Интер изгуби од Севиља, ти мене вака.

Јудо еден.

:anco::anco::anco:


:boksix:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.864
Поени од реакции
54.401
Еј, фала што си ме бранел на чет. Само, чекај. Чет? Од каде ова сега? Зарем не живеете сите заедно во детска и оркестрирано пишувате на форум? Ме зачуди. Се надевам дека ќе биде добро на крајот и дека ќе се смирите.

Фудбалот е забава игра, за сите. Ова е форум. За дискусија. Ако на други социјални мрежи си ограничен, овде не си. Тоа е убавината.

Јас овде дискутирам за фудбал, повеќе од 10 години. Дискутирам. Ти овде, го правиш местото уште понеподносливо тло за здрав муабет. Затоа што немаш попаметна работа во животот. Е сега собери два плус два.

За останатово џабе трудот. Секое коло те заебаваме, не знаеш да прифатиш пораз, се ставаш над останатите.
Точно. Човек што е во состојба да зборува до несвест со некој што ќе каже дека ,,сонцето е сино" и да се обиде да разговара за тоа, иако нема всушност за што да се разговара, е тој е баш таков човек. Фројд.

Зел тука, нешто му кажале, нешто сам, патерн класичен. Ти најпаметниот, ти ова, ти она, на лично ниво, навреди.
Никого не сум навредил овде (со половина форум лично се познавам). Особено не прв. Ретко знам да вратам и да ја персонализирам дискусијата (не сум горд на тоа), но скоро никогаш не сум иницирал таков однос.

За разлика од тебе, поттисната жртва Џонтра Волта. :pos:
Ту.
Претходно прочитав и го видов само првиот пасус и си викам ај бе што ќе враќам веќе тоа е тоа, не можам да се објаснувам со тебе.
И глеам сеа Стекот ми стаил лајк на пост и викам чеј баш да видам на кој точно и ме носи на последниот мој ииииии кога да видам - не знам као да го преведам ова rage, па ќе те викам рејџ агенст тхе машин, едитирал.

Не можам сеа да двојам пасуси, досаден си.

Да, овде не си ограничен ама ти не мора да претаруваш во блампертизите и огромните безцелни постови што можат да се состават од 3-4 реченици. 5 еве нека се. 6 да го ебам. 10.

Што дискутираш бе за фудбал, ти дискутираш 10 години од 2 акаунти, првиот избришан зашто те дупеле масовно. Што дискутираш за фудбал бе хахахахахах јас почнав да дискутирам за фудбал конкретно за Канте, ти тоа го заобиколи и ја однесе темата у некој ваков муабет, во 12 ипол после полноќ. Одлична дискусија за фудбал.

Па да бе, неам нешто попаметно да праам и си доаѓам овде, си тролам, си јадам гомна, се заебавам... не се потресувам као тебе. Лажам, некад знам да се потресам. Ама не редовно. Знам да прифатам шала заебанција, знам да закачам некој. Све е тоа у духот на пријателството, виртуелно.
Ти немаш ниеден пријател тука.

Иам врски у администрација, сакаш да стаиме една анкета за гласање да видиме дали не си плачко, ванаби најпаметен лик? Абе друже единствен лик си на форумов КОЈ СЕ ИМА ИЗБРИШАНО ЗАШТО ЈАДЕЛ РЕМЕТ.

Не ми кажале бе, сам си го заклучив тоа за тебе, не сум до толку глуп датиеам. Ако сакаш и за ова анкета ќе стаиме.

И не, посебно си живееме сите, одамна не сме се виделе да седнеме ама иаме една чет група, ја стек кимо и модераторот, не, не, супер модераторот... еве и они може да потврдат дека неколку пати те имам брането.

Не сум јас жртва бе, немој така. Јас прифаќам многу шали на своја сметка, ама ти не знаеш да се шалиш, ти немаш смисла за хумор. Да ти кажам искрено, вака по пишувањево што те иам читано низ годиниве, ми личиш на социопат. Озбилно.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ту.
Претходно прочитав и го видов само првиот пасус и си викам ај бе што ќе враќам веќе тоа е тоа, не можам да се објаснувам со тебе.
И глеам сеа Стекот ми стаил лајк на пост и викам чеј баш да видам на кој точно и ме носи на последниот мој ииииии кога да видам - не знам као да го преведам ова rage, па ќе те викам рејџ агенст тхе машин, едитирал.

Не можам сеа да двојам пасуси, досаден си.

Да, овде не си ограничен ама ти не мора да претаруваш во блампертизите и огромните безцелни постови што можат да се состават од 3-4 реченици. 5 еве нека се. 6 да го ебам. 10.

Што дискутираш бе за фудбал, ти дискутираш 10 години од 2 акаунти, првиот избришан зашто те дупеле масовно. Што дискутираш за фудбал бе хахахахахах јас почнав да дискутирам за фудбал конкретно за Канте, ти тоа го заобиколи и ја однесе темата у некој ваков муабет, во 12 ипол после полноќ. Одлична дискусија за фудбал.

Па да бе, неам нешто попаметно да праам и си доаѓам овде, си тролам, си јадам гомна, се заебавам... не се потресувам као тебе. Лажам, некад знам да се потресам. Ама не редовно. Знам да прифатам шала заебанција, знам да закачам некој. Све е тоа у духот на пријателството, виртуелно.
Ти немаш ниеден пријател тука.

Иам врски у администрација, сакаш да стаиме една анкета за гласање да видиме дали не си плачко, ванаби најпаметен лик? Абе друже единствен лик си на форумов КОЈ СЕ ИМА ИЗБРИШАНО ЗАШТО ЈАДЕЛ РЕМЕТ.

Не ми кажале бе, сам си го заклучив тоа за тебе, не сум до толку глуп датиеам. Ако сакаш и за ова анкета ќе стаиме.

И не, посебно си живееме сите, одамна не сме се виделе да седнеме ама иаме една чет група, ја стек кимо и модераторот, не, не, супер модераторот... еве и они може да потврдат дека неколку пати те имам брането.

Не сум јас жртва бе, немој така. Јас прифаќам многу шали на своја сметка, ама ти не знаеш да се шалиш, ти немаш смисла за хумор. Да ти кажам искрено, вака по пишувањево што те иам читано низ годиниве, ми личиш на социопат. Озбилно.
:pos:

Јас избришав еднаш акаунт бидејќи првиот ми се состоеше од името и презимето, а вториот пат поради Факе, секако (голем поздрав друшкане).

Немам пријатели овде, ova e mn tocno. А пријателите се човеково богатство. Без пријатели, животот е бесцелен.
Врвна психоанализа, е сега морам да признаам дека се поправи и дека не го оправда епитетот ,,форумски шљам".

,,Ти немаш пријатели тука". Господе, земи ме. Абе трезвен и возрасен човек ова да го изусти, не мислев дека некогаш ќе бидам сведок.

За да биде во три збора и да биде читливо: ти и уште неколкуте овде сте сè што на Кајгана форум не чини. И секогаш ми било пресмешно кога некој одовде зборува лошо за некоја друга социјална платформа.

Не било ова место МАНУ своевремено, но овде често имало и добри, квалитетни дискусии и луѓе чиј збор нешто вреди.
Поради тебе и тебе сличните, ова место сега е класична руина. Дупкетина.

Секој обид за нешто што не е ,,кладилничарски, лабав, играње кур, фори од трето одделение", наидува на пречка за понатамошен развиток. Секој. Од ваша страна. И тоа сите го знаат, некои го преќутуваат затоа што не сакаат на грб да си стават ликови како тебе (и си го ценат времето, јас во последно време очигледно не), некои се чудат на глупоста, а некои како мене од чист инает се обидуваат да ве вратат онаму каде што ви е местото.
Не навлегувам зошто долги години сте толерирани вие и секојдневното сечење во корен на дискусиите ширум форумот (место за дискусии, уште еднаш да се потсетиме).

Не го сфаќам ниту јас пресериозно, ама мазохистичките побуди и вишокот време некогаш + желбата за виртуелен разговор со луѓе кои се дојдени тука со истата цел, ме задржуваат овде. Ако се прашуваше зошто сум тука, а се прашуваше, или ќе прашаше следно.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.864
Поени од реакции
54.401
:pos:

Јас избришав еднаш акаунт бидејќи првиот ми се состоеше од името и презимето, а вториот пат поради Факе, секако (голем поздрав друшкане).

Немам пријатели овде, ova e mn tocno. А пријателите се човеково богатство. Без пријатели, животот е бесцелен.
Врвна психоанализа, е сега морам да признаам дека се поправи и дека не го оправда епитетот ,,форумски шљам".

,,Ти немаш пријатели тука". Господе, земи ме. Абе трезвен и возрасен човек ова да го изусти, не мислев дека некогаш ќе бидам сведок.

За да биде во три збора и да биде читливо: ти и уште неколкуте овде сте сè што на Кајгана форум не чини. И секогаш ми било пресмешно кога некој одовде зборува лошо за некоја друга социјална платформа.

Не било ова место МАНУ своевремено, но овде често имало и добри, квалитетни дискусии и луѓе чиј збор нешто вреди.
Поради тебе и тебе сличните, ова место сега е класична руина. Дупкетина.

Секој обид за нешто што не е ,,кладилничарски, лабав, играње кур, фори од трето одделение", наидува на пречка за понатамошен развиток. Секој. Од ваша страна. И тоа сите го знаат, некои го преќутуваат затоа што не сакаат на грб да си стават ликови како тебе (и си го ценат времето, јас во последно време очигледно не), некои се чудат на глупоста, а некои како мене од чист инает се обидуваат да ве вратат онаму каде што ви е местото.
Не навлегувам зошто долги години сте толерирани вие и секојдневното сечење во корен на дискусиите ширум форумот (место за дискусии, уште еднаш да се потсетиме).

Не го сфаќам ниту јас пресериозно, ама мазохистичките побуди и вишокот време некогаш + желбата за виртуелен разговор со луѓе кои се дојдени тука со истата цел, ме задржуваат овде. Ако се прашуваше зошто сум тука, а се прашуваше, или ќе прашаше следно.
Па немаш пријатели тука бе, виртуелни. Ниеден не е од твоја страна.

Пак ќе те прашам. Сакаш да отвориме анкета, нека гласаат сите што читаат и пишуваат у пофдорум фудбал, кого би го одбрале мене или тебе. Јас ќе ги застапам сите овие ликови као мене. Ти сам за себе. Или еве не мора да те мешаме тебе, нека отворат анкета дали мојата појава во подфорум фудбал ја нарушува секоја нормална дискусија. Сакаш? Ама озбилно.
Ако те одберат тебе, јас ќе се избришам и никогаш веќе нема да се вратам на форумов за да можеш ти да дискутираш.

Ама морам да те разочарам и да ти укажам дека никој со тебе не дискутира на форумов, 1-2 мислења макс, ако не се согласувате, ти почнуваш со твојот стил и дискусијата почната за фудбал најчесто продужува у ваква насока ако наидеш на некој инат и копиле ко мене, ако не, ти заќутува соговорникот и ти си ја прогласуваш дискусијата за твоја победа.

И не се праи Робин Худ да ги браниш другите опресирани од мојата појава. Ваљда и на мојот комрад Стек алудираш. Ја и он сме ко Дуле и Коки.

Ако бе, јас не се лутам ако сум форумски шљам, па не се сите Френк Лампард... мора некој да биде и Рој Кин.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Па немаш пријатели тука бе, виртуелни. Ниеден не е од твоја страна.

Пак ќе те прашам. Сакаш да отвориме анкета, нека гласаат сите што читаат и пишуваат у пофдорум фудбал, кого би го одбрале мене или тебе. Јас ќе ги застапам сите овие ликови као мене. Ти сам за себе. Или еве не мора да те мешаме тебе, нека отворат анкета дали мојата појава во подфорум фудбал ја нарушува секоја нормална дискусија. Сакаш? Ама озбилно.
Ако те одберат тебе, јас ќе се избришам и никогаш веќе нема да се вратам на форумов за да можеш ти да дискутираш.

Ама морам да те разочарам и да ти укажам дека никој со тебе не дискутира на форумов, 1-2 мислења макс, ако не се согласувате, ти почнуваш со твојот стил и дискусијата почната за фудбал најчесто продужува у ваква насока ако наидеш на некој инат и копиле ко мене, ако не, ти заќутува соговорникот и ти си ја прогласуваш дискусијата за твоја победа.

И не се праи Робин Худ да ги браниш другите опресирани од мојата појава. Ваљда и на мојот комрад Стек алудираш. Ја и он сме ко Дуле и Коки.

Ако бе, јас не се лутам ако сум форумски шљам, па не се сите Френк Лампард... мора некој да биде и Рој Кин.

Brate, pa kako be taka sega? 8018 reakcii imam, sto ke kazes na ova? Sah-mat!

Ајде, отвори анкета и нека гласаат. Или, на пример, чиј пост повеќе лајкови ќе собере - тој е ултимативен победник. Или да фрламе паричка.

:pos:

Јасно ми е, јасно ми беше, ама намерно се правев на ,,Тошо". Никој не се согласува со тебе, со мене сите. Ајде анкета да правиме. После зошто инфантилен, па само се исцртува да му ебам мајката.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.864
Поени од реакции
54.401
Зошто, о зошто дозволи РАТМ да не скара? Јас се саможртвував и А не реков кога Интер изгуби од Севиља, ти мене вака.

Јудо еден.

:anco::anco::anco:


:boksix:
Одамна бевме скарани ама сеа според анализите на Марли и овој против машините, коа ти ставам лајкови и хаха коа тролаш, испаѓа дека ти го пушам. Јас и уше 2-3ца. Стек и уште еден. Или ја и Стек само, не знам баш треба да ги прашам.

Сеа сме на мирни води, јас на урнисувам секоја можна дискусија а ти си ментален старец. Штетни сме за форумов, а?

Плус признав, имаш други играчки сеа, не си ти толку добар за таква саможртва. :icon_lol:
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Дај бе не кур дрвете со километарски постови почнаа од Канте стигнаа до психолошки проблеми.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.864
Поени од реакции
54.401
Brate, pa kako be taka sega? 8018 reakcii imam, sto ke kazes na ova? Sah-mat!

Ајде, отвори анкета и нека гласаат. Или, на пример, чиј пост повеќе лајкови ќе собере - тој е ултимативен победник. Или да фрламе паричка.

:pos:

Јасно ми е, јасно ми беше, ама намерно се правев на ,,Тошо". Никој не се согласува со тебе, со мене сите. Ајде анкета да правиме. После зошто инфантилен, па само се исцртува да му ебам мајката.
3 и 200 за 2 месеца друшкане. :cool:

Па ти идеш на тие муабети, ти си лошото копиле а јас само сакам муабет да праам.

А за све праиш муабет освен за темата што е начната. Ко што моеш да видиш и по муабетов за Канте.

Јас не се осеќам ко некој што ја ремети секоја дискусија, знам дека не сум цвеќе за мирисање, знам дека ги нервирам повеќето, знам да убијам дискусија, знам дека понекогаш сум штетен на темиве, ама пак иам некоја харизма, као да ти кажам, интересен сум, ме сакаат повеќето.

Затоа ти викам анкета, еве мнозинството за кое ти се залагаш, нека изгласа, дали сметам или не.

Ама копилиња се, знам, намерно ќе гласаат да летам. :D


Не замарај ај, ќе идам да спијам. Нели ова е дискусија за фудбал?
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Дај бе не кур дрвете со километарски постови почнаа од Канте стигнаа до психолошки проблеми.
Едниот навива за Челзи, другиот за Интер, одамна им се психолошките проблеми
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom