Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Абе не се расправајте, пуштете да видите како Мурињо не може ни до 30% посед да дојде против Сотон. Барнли помалце се бранат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
11 победи повеќе во 120 години не е ќутек, не може да биде ќутек. Ќутек е да би било некаде 30% разлика во победи.

Ме мрзи да гуглам од телефон, да видам Интер-Јуве, за да направиме компарација за "ќутек".
А знаеш што е најтрагично? Сеа ќе ти каже дека Јувентус, а и МИЛАН се бог и батина за Интер, а спореди ги Интер и Милан и ќе видиш дека Милан има само поише титули у Европа и толку, у Серија А исто имаат, купови Интер има повеќе, меѓусебни води Интер. Но сепак ќе ти каже дека Милан и покрај тоа што се на ниво на Сасуоло во моментов се екипа со мадиња за мочковци како Интер. Со напалм би го горел Џони.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Да беше некоја голема разлика, ај. Вака не сфаќам курчење кога Ливерпул скоро сигурно ќе ги надмине во следниве неколку години :toe:
Не е точно, Челзи ќе му се спротистави со 300 милиони потрошени за засилувања.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.144
Смешни сме! Не запали дете кое се крстило Трент, па докажуваме кој е кој :facepalm:
Засега Јунајтед е сеуште Нумеро уно, ама како тргнало не за долго. После, за после ќе видиме!
Da be, numero uno, kjorava titula ne ste videle od koa si otide Sir Alex, numero uno bile hahahaha
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Не е точно, Челзи ќе му се спротистави со 300 милиони потрошени за засилувања.
Ајде, има надеж дека во следниот живот ќе научиш што е нормална дискусија. Во овој веќе е касно.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ајде, има надеж дека во следниот живот ќе научиш што е нормална дискусија. Во овој веќе е касно.
Што реков сега лошо, го пофалив Челзи и изразив надеж дека ќе му се спротистави на Ливерпул. :toe:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.487
Да беше некоја голема разлика, ај. Вака не сфаќам курчење кога Ливерпул скоро сигурно ќе ги надмине во следниве неколку години :toe:
Курчот почна од другата страна. Што исто така не се сфаќа. Иначе поентата ти е ок нема место за курч но тоа важи и за едните и за другите.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Кејн имал до сега 3 асистенции на натпревар?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Не е само титулите бе другар...меѓусебните дуели и тие исто така се битни...таму Јунајтед гази со сите останати екипи....неможи да си подобар од некој што редовно си губел и overall си послаб кога играш против него.....Јунајтед со години редовен ќотек му давал на Ливерпул и сега некоја година пркна Ливерпул и ајде подобри се...не оди тоа така
Не дај боже да те прочитам да си пишал дека Милан за нас е гигант. Одговорно ти кажувам дека ќе те барам и ќе те повредам, така да знаеш. Сметај го ова како закана слободно.
Ме мрзи да гуглам од телефон, да видам Интер-Јуве, за да направиме компарација за "ќутек".
Боље е Јуве у секој сегмент. Освен у Европа hh
Кога ќе помислам на Интер, одма ми текнува на HNL и Запрешиќ
Не постоиш веќе за мене.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
И пред некоја година се прашував, зашо бе никој не го бара Сон од топ екипиве?
Гази дечкото, лева-десна, брзина, се има...

Еден од поомилените играчи ми е...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom