Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Една глупост во веќе истечено време во игра колку може да смени утакмица, тури му курот сега на сета добра игра.

И ај сеа, да ми објасни некој зошто е црвениот картон, настрана пенало бил или не
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
ko so se sekavam neli smenija nekoi pravila da nema dupla kazna vo vakvi slucai, posebno za golman.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Скроз одбивен ми е Давид Луиз и ми се гади од него, ама ова не знам колку беше правилно да се досуди...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Една глупост во веќе истечено време во игра колку може да смени утакмица, тури му курот сега на сета добра игра.

И ај сеа, да ми објасни некој зошто е црвениот картон, настрана пенало бил или не
Доволно е што е глуп

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Немаше намера мислам, ама се сопна и со колено го поткачи на подигнатата нога.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.309
Една глупост во веќе истечено време во игра колку може да смени утакмица, тури му курот сега на сета добра игра.

И ај сеа, да ми објасни некој зошто е црвениот картон, настрана пенало бил или не
Жолт и пенал е само во случај кога играчот има намера да игра со топката, ке ја промаши, и ке го сруши играчот а е во гол шанса. Тука, Давид Луиз нема блага врска со играње со топка. Го сопна ненамерно без било каков обид да игра со топката, апропо правилото = Црвен картон.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Го сопна ненамерно без било каков обид да игра со топката, апропо правилото = Црвен картон.
Значи да имаше намера да го сопне, немаше да добие црвен, глупости, немам видено друг агол ама прашање и контактот колку воопшто постоел.

Како и да е, расипана е утакмицата, една супер интересна и динамична утакмица, не ни вреди да се гледа понатаму.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.260
Шестото место е последно место што носи место во ЛЕ, така?

Како тргнала лигава, тешко ќе биде за Арсенал и во ЛЕ да се пласира. А пред некое време имаше муабет дали титула во ЛЕ е битна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom