Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 ноември 2007
Мислења
457
Поени од реакции
609
Целосно гледано е така, ама денеска Брајтон ги растури. А демек Мурџо со тројца брзи играчи против крупната одбрана на Брајтон излезе, по тетратка добитна комбинација, ама Бејл не мрдна, Сон го изолираа му идеа двајца, Бергвајн така-така. Па и Моура, Ламела и Винициус само се доближија до темпото на Брајтон, не успеа Тотенхем ни во момент да наметне игра. Тоа со Орие и Деле Али не е од вчера, плус Орие ти е лудак, не знаеш дали е ќар или штета кога го имаш во состав. Господ ги погледна денеска, требаше минимум три да примаат.
Ако изгуби уште една-две наскоро, мислам дека толку му е на Мурџо и во Тотенхем и во ПЛ.
И мислам дека не само таму...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.952
Поени од реакции
9.165
Како стигнаа бе Волфс долу да паднат на табела, едно време горе беа се врткаа топ 6 мислам.

Инаку од екипите кои се борат за опстанок Брајтон мислам дека не заслужува да е долу, играат најдобар фудбал од долните екипи ама имаа проблем со повредени играчи.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.080
Поени од реакции
2.859
Како стигнаа бе Волфс долу да паднат на табела, едно време горе беа се врткаа топ 6 мислам.

Инаку од екипите кои се борат за опстанок Брајтон мислам дека не заслужува да е долу, играат најдобар фудбал од долните екипи ама имаа проблем со повредени играчи.
Вулвс доста паднаа у форма, лани на пример беа мерак за глеање, после корона паузата почнаа да паѓаат полека полека и сеа веќе се непрепознатливи. Мислам дека Нуно почна да „забегува“ малце. Ако озбилно не се појачаат и Нуно не се опраи следна година ќе ги глеаме во долениот дел од табелата. Толку безидејна игра од Волците не очекував.


Брајтон ти е одлилен тим за око, Потер им донесе доста свежина и убава филозофија, само мислам дека тој им е квалитетот сега за сега. Мислам дека ќе се спасат годинава само заради ужасната форма на Шефилд на стартот на сезоната. Фулам и Вба секако не ги глеам како ПЛ екипи следната сезона. Е сеа ако му донесат на Потер неколку добри играчи може убаво изненадување да бидат следната сезона :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.830
Поени од реакции
193.865
Без Хименез се пола сезона кој им е алфа и омега во нападот. Очекуван пад на формата имат.
Абе сите натпревари се пратат 24/7 ама ете, се промакнало некако дека Хименез е повреден и дека им е ударна игла во она што го играат.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2015
Мислења
4.747
Поени од реакции
9.708
Вулвс доста паднаа у форма, лани на пример беа мерак за глеање, после корона паузата почнаа да паѓаат полека полека и сеа веќе се непрепознатливи. Мислам дека Нуно почна да „забегува“ малце. Ако озбилно не се појачаат и Нуно не се опраи следна година ќе ги глеаме во долениот дел од табелата. Толку безидејна игра од Волците не очекував.


Брајтон ти е одлилен тим за око, Потер им донесе доста свежина и убава филозофија, само мислам дека тој им е квалитетот сега за сега. Мислам дека ќе се спасат годинава само заради ужасната форма на Шефилд на стартот на сезоната. Фулам и Вба секако не ги глеам како ПЛ екипи следната сезона. Е сеа ако му донесат на Потер неколку добри играчи може убаво изненадување да бидат следната сезона :)
Никогаш не биле мерак за гледање, очобол утакмици кои завршвале 0-1гол. Нуно ти е селски Мурињо, се брани против сите, без разлика на тоа колку е јак противникот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.123
Поени од реакции
82.949
Никогаш не биле мерак за гледање, очобол утакмици кои завршвале 0-1гол. Нуно ти е селски Мурињо, се брани против сите, без разлика на тоа колку е јак противникот.
И ја ова сакав да го пишам, можеби се незгодна и силна екипа ама мерак за гледање никогаш не биле.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.747
Поени од реакции
9.708
Ако гледате рандом меч во ПЛ тогаш само Лестер, Вила, Сотон и Лидс, со овие имате загарантирано интересен меч. За другото не вреди да се троши време, поготово за Њукасл, ВБА, Шефилд, Палас, за овие пари да ми даваат не ги гледам.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.952
Поени од реакции
9.165
Ако гледате рандом меч во ПЛ тогаш само Лестер, Вила, Сотон и Лидс, со овие имате загарантирано интересен меч. За другото не вреди да се троши време, поготово за Њукасл, ВБА, Шефилд, Палас, за овие пари да ми даваат не ги гледам.
Палас не би рекла, шо знам ми делат тие од овие кои ги наброја.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.509
Поени од реакции
2.972

Ова значи дека кај Ливерпул во аут до крај на сезона се Матип, Гомез и многу веројатно Ван Дајк. Ќе ги изнагледаме Дејвис и Кабак на штопери до јуни :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.896
Поени од реакции
47.840

Kajgana Shop

На врв Bottom