Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Член од
13 август 2009
Мислења
9.331
Поени од реакции
5.581
И ко по обичај, ќе ги удрат Арсенал од земја 2-3 разлика, па ќе кикснат со Саутемптон, па пак ќе тепаат некого, па пак кикс. Досадни се веќе... :toe:
Арсенал ова година, едино Јунајтед ќе го тепа два пати, макар после да изгубиме од сите.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.696
Поени од реакции
45.462
И ко по обичај, ќе ги удрат Арсенал од земја 2-3 разлика, па ќе кикснат со Саутемптон, па пак ќе тепаат некого, па пак кикс. Досадни се веќе... :toe:
100% ке изгубиме со Арсенал. Без заебанција го тврдам ова.
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.579
Поени од реакции
37.350
Арсенал класика фаќа форма пред утакмици со Јунајтед и после се губи. Ќе не издишат викендов и еве надвор од топ 4. :)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.589
Поени од реакции
30.787
Не сум видел одамна вака песимистички настроени фанови на Јунајтед пред утакмица со Арсенал.

Абе немајте гајле, секако не губите, мирољубиви 1-1 ќе биде.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.787
Поени од реакции
9.814
Мурињо и со ваква конкуренција и со победени дерби утакмици пак е 6ти.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
3.024
Поени од реакции
4.839
Не сум видел одамна вака песимистички настроени фанови на Јунајтед пред утакмица со Арсенал.

Абе немајте гајле, секако не губите, мирољубиви 1-1 ќе биде.
Логика бе батка! Изгубивме дома од тимот кој не знаеше што е победа и си прават планови за втора лига. Не песимизам, ќе почнеме од лековите на Рики да бараме ;)
Реално не беше реално тоа што стигнавме на чело на табелата, сега на парови разбројс и ајт, втори трети петти!
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.330
Поени од реакции
1.338
100% ке изгубиме со Арсенал. Без заебанција го тврдам ова.
Ќе ги издоминирате како во најдобри денови... Иако знаете дека ги хејтам Јунајтед, стварно мислам дека ќе ги удрите, и после пак со Саутемптон класика, очобол :D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.998
Поени од реакции
13.949
Не гледам како Сити не би завршил прв на крај на сезона, и тоа со барем 10 бода разлика пред вториот.

Ја избуткаа сезоната до сега скоро без напаѓач, со Стерлинг во никаква форма и КДБ играње топло-ладно.
Одбраната им е коска со Диас и Стоунс, имаат одлична клупа и може да го заменат било кој играч.

Едино да се надеваме да киксаат сега без КДБ пошто додека се врати у наредните 5 меча играат у гости со Пул и Арсенал и дома со Тотенхем.
Ако ги добијат овие 3 утакмици, шампионот е решен.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.575
Поени од реакции
82.313
Ako pocne pool neso da igra u dogledno vreme te molim ne gi fali... poso od koj rece deka se edini tim so ja fatile formata eve projdoja 2 meseca pobeda ne vidovme
Еве, сег Сити ги пофалив...ваљда не сум до толку малер и овие да ги урочам :D
 
  • Хаха
Reactions: S.L
Член од
3 февруари 2019
Мислења
1.625
Поени од реакции
2.607
Трета утакмица овој месец каде што има апла судиски одлуки на штета на Јунајтед и ова го пишувам без ни мала пристрасност и сето ова почнува од утакмицата со Барнли кога требаше да се направи чекор кон прво место. Борци за правда и коментатори за секој пенал што испишуваа по 10 страни, слабо а?

И да не сфати некој погрешно, ова не е алиби за денес, не заслужија победа во никој случај...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom