Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Па лани беа бољи, а и остатокот од лигата беше полош.

Не е толку тешко да се даде одговор на тоа прашање :D
Да кажеш (општо зборено) дека лани биле бољи, при 250 милиони потрошени летоска и скоро цел нов тим o_O Ова ми е чудно 200%, вложија ресурси а не напреднаа значително.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Змејски, метадатата на линкот те јебе :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Да кажеш (општо зборено) дека лани биле бољи, при 250 милиони потрошени летоска и скоро цел нов тим o_O Ова ми е чудно 200%, вложија ресурси а не напреднаа значително.
Па бољи играа. На тоа мислев, не зборев за на хартија тимот со играчи и се.

Тимов годинава е бољи, треба да има подобри резултати и треба да игра добро.
Тоа не се случува.

Во споредба меѓу двете екипи, лани играа подобро.

Тоа ми беше муабетот, а не дека квалитетот на екипата бил подобар, туку квалитетот на играта :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Хаверц со она лагано и мрзливо трчарање страшно ме потсеќа на Димитар Бербатов. Што и да се случи на терен, овој има рамна фаца, едноставно, дали водат 5-0 или губат 0-2, интезитетот на игра му е ист.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Змејски, метадатата на линкот те јебе :D
шш бе, ќе се излажеше некој, стефи можда ќе пишеше нешто, прееска за офсајд правило имаше дебата на темава, сигурно еден-двајца ќе се збунеа

...еве, ја, за три саати од сега ќе влегов у темава, ќе заборавев што сум постирал, сам ќе се цитирав ваљда без да видам што цитирам... :D
Автоматски споено мислење:

..иначе мислев ќе даде како тамбнејл или нешто...ама ништо (n)
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Па бољи играа. На тоа мислев, не зборев за на хартија тимот со играчи и се.

Тимов годинава е бољи, треба да има подобри резултати и треба да игра добро.
Тоа не се случува.

Во споредба меѓу двете екипи, лани играа подобро.

Тоа ми беше муабетот, а не дека квалитетот на екипата бил подобар, туку квалитетот на играта :)
Тоа ми е муабетот, чудна работа е зошто имате доста подобар тим од лани, а лани па подобро игравте.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Оти Роман не си го прибере Роџерс? Плаче за во поголем клуб братот.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Па бољи играа. На тоа мислев, не зборев за на хартија тимот со играчи и се.

Тимов годинава е бољи, треба да има подобри резултати и треба да игра добро.
Тоа не се случува.

Во споредба меѓу двете екипи, лани играа подобро.

Тоа ми беше муабетот, а не дека квалитетот на екипата бил подобар, туку квалитетот на играта :)
разликата е во притисокот, лани со трансфер банот не очекуваше никој ништо од нив, за евентуален неуспех имаа алиби, сети се какви хиени беа Јунајтед пред да потпише Оле договор буквално им беше дозволено да ораат напред ко да нема утре а сеа топката спуштена се иде на сигурно


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Треба да е луд од стабилен колектив да иде во рингешпил клуб.
Секоја чест за Лестер, од сезоната кога освои стана најинтересен клуб за сите неутрални. Мило би ми било и сезонава да ја крунисаат со титула. Доста паметно го водат клубот, секоја чест.

Околу Челзи мислам дека си грешка.
Мислам дека најпаметно што можеа изиграа од кога го земаа Лампард.
Види им го само составот, полн со млади таленти и играчи под 30 години. Постепено градат состав за следните 5-6 години.
Вернер, Хавертз, Пулишич, Абрахам, Маунт, Чилвел и Рис Џејмс се играчи што се под 25 години. Плус тука е што се во трка за Рајс, лани не успеаа да го земат, следново лето очекувам да успеат.
За Лампард можеме што сакаме да кажеме но човекот успеа да го подмлади тимот и да фати топ 4. Сезонава исто мислам дека ќе успее да фати пак место во ЛШ.
Сеа Вернее и Хаверц не стартуваа како сите што очекувавме ама има време, доаѓаат од Германија, од Бундеслига, млади се, да им дадеме барем една цела сезона да се навикнат и уиграат.

Уопште не делува челзи како рингишпил или распад систем. Постепено работење, не бркаат инстант успех, многу млад тим во споредба со другите од топ 6, менаџер што постепено си гради тим по негов вкус итн.
Лампард може не е докажан и класа менаџер но сега за сега сеуште заслужува да остане на клупата на Челзи, барем уште една сезона.
Веќе од следната сезона очекувам уиграни да влезат и да бидат во трка за титулата до сам крај.
Сепак ниту еден клуб за 1-2 сезони не успеал да смени генерации и донесе успех. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom